Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Nisan '18

 
Kategori
Magazin
Okunma Sayısı
66
 

Abdülhamid’in Büyük Mücadelesi

Abdülhamid’in Büyük Mücadelesi
 

TRT1 ekranlarında yayınlanan Cuma akşamları izleyenlerinin merakla ve heyecanla beklediği dönem dizisi Payitaht Abdülhamid’de bu hafta;Abdülhamid’in ihtilal girişimi, tahttan indirilme teşebbüsü karşısında hayatını, devletini ve tahtını koruma mücadelesine tanıklık edeceğiz…

Yapımcılığını ES Film’in üstlendiği, yönetmenliğini Emre Konuk’un yaptığı, senaryosunu Uğur Uzunok, Ayça Mutlugil, Hale Çalap ve Hamza Akyıldız’ın kaleme aldığı Payitaht Abdülhamid’in bu hafta yayınlanacak bölümünde neler olacak;

Abdülhamid’e karşı başlayan ihtilal alevlenmiş, silahlanan Harbiyeliler Saraya yürümektedirler. Abdülhamid ya tahttan indirilecek, ya katledilecektir.1. Ordu sokakları tutmuş, halk sokaklara dökülmüştür. Mahmud Paşa isyancılara engel olmaya çalışayım derken kendini ateşin ortasına atar.

Öte yandan Meyyit, Fehim Paşa  ve adamları Saraya destek için giderken Parvus tarafından tuzağa düşürülürler. Şimdi onlar da tıpkı Abdülhamid gibi bir başka ölüm kalım savaşı içindedirler.

Parvus bütün bunlarla yetinmeyip Abdülhamid’in telgraf hattını ele geçirmiş, Abdülhamid’in hafiyelerine büyük  bir suikastın emri vermiştir. Şimdi hem Abdülhamid’i hem Osmanlı’yı aynı anda bitirmeye her zamankinden daha yakındır.

Handan, Mehmet Selim’den bebeği kaybettiğini gizlerken, Efsun’un varlığına daha fazla dayanamaz ve kendini kaybedip ona saldırır.Bidar haremdeki dengeleri sağlamaya çalışırken, yeni bir kriz patlak verir. Naime, Hatice ve Kemalettin arasındaki her şeyi öğrenmiştir. Bu arada Mislimelek’in de Abdülkadir yüzünden hayatı tehlikeye girer.

Haremdeki rüzgârlar fırtınaya dönerken, hem içerden hem dışarıdan uğradığı ihanetlerle sarsılan Abdülhamid,  hayatını, tahtını, koruyabilecek mi?

Payitaht’ın sokak dengelerini korumaya çalışan Fehim Paşa’nın karşısına çıkacak olan zeki, mahcup, güzel, gururlu "kibritçi kız" olan Bulgar göçmeni İrena ile aklı başından gidecek… Bakalım Paşa’nın müzmin bekârlığı son bulacak mı? İrena karakteriyle diziye katılacak olan genç oyuncu Buket Kahraman’ın da bu hafta itibariyle yer alacağı Payitaht Abdülhamid, 27 Nisan Cuma TRT1’de!

Bülent İnal, Özlem Conker, Hakan Boyav, Selen Öztürk, Can Sipahi, Bahadır Yenişehirlioğlu, Gözde Kaya, Duygu Gürcan, Eren Hacısalihoğlu, Nur Fettahoğlu, Erkan Avcı, İlker Kızmaz, Emel Dede,  Buse Varol, Ali Nuri Türkoğlu, Kaan Turgut, Aydın Sigalı, Fatih Sevdi, Zeynep Ozan, Volkan Keskin, Kevork Malıkyan, Hacı Ali Konuk, Yusuf Aytekin, Mehmet Sabri Arafatoğlu, Büşra Acar, Ercüment Fidan ve Songül Öden'in yer aldığı her Cuma TRT 1’ de!

Payitaht Abdülhamid 48. bölüm fragman:

https://www.youtube.com/watch?v=Q2AOV7r_c7A

 

Payitaht Abdülhamid Sosyal Medya Hesapları:


Resmi Facebook Hesabı:              www.facebook.com/payitahtdizi

 

Resmi Twitter Hesabı:                  www.twitter.com/PayitahtEsFilm

 

Resmi Instagram Hesabı:             www.instagram.com/payitahtdizi

 

Resmi YouTube Kanalı:                www.youtube.com/PayitahtAbdulhamid

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 549
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 153
Kayıt tarihi
: 28.02.16
 
 

1991 yılında Show Haber'de stajyer muhabir olarak başladım. Daha sonra, İlker Yasin yönetimindeki..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster