Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Mayıs '20

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
92
 

Abdurrahman Delen

ABDURRAHMAN DELEN..

Milliyet blog röportaj

Sorular

Seni TANIYALIM?

Neden Şiir?
Olmazsa olmazlarınız nelerdir?

Olmazsa olmazlarım şiirlerim sözlerim bunları çok önemserim her satırı benim için çok önemli ler tabii yani hayat bak hayata bakış açım onlar da önemli her zaman şair bir ozan olarak bakış açım insanlara karşı saygıda sevgide kusur etmemem yani insanın kendine yakışanı yapması gerekiyor ben de onları sergilemeyi çalışıyorum Bir de olmazsa olmazım hayata çok renkli bakarım Çok keyifli bakarım hayatın ne kadar kısa olduğunu hepimiz biliyoruz hayatın en güzel şeyler yaşamak isterim.


3- Şiirlerinizi okurken neye dikkat ediyosunuz?

Şiirlerimi okurken neye dikkat ederim özellikle kafiyelerine özellikle Duygu anlam okurken bunları yüklemeye okurken şiirin içine girip kendimi şiirin içinde bulmak ve orada ifade etmek duygu anlamında ve Duygu yüklemek..


4- Rap mi pop mu?
Sizce rap, pop’u yok etti mi?

Rap mi? pop mu? müziğin her dalı evrensel olduğu için her müziğin kendine göre farklı kategoriler içinde ve farklı kişilerin ifade edip ve dinlediği için ben bir şair bir halk ozanı olarak tüm müzik müzikleri önemser dönem dönem de dinlerim son dönemlerde rap popu yok mu etti diyorsanız, hayır ben onu düşünmüyorum bazen her dönemin farklı farklı çıkışı olan müzik dönemleri oluyor bazen bir bakıyorsunuz Türk Halk müziği ön planda gidiyor bir bakıyorsunuz pop müziği ön planda gidiyor bir bakıyorsun rap çıktı 1 farklı bir bakıyorsunuz işte farklı bir şey çıktı onun için bu dönemsel olarak bakıyorum ben hiçbir zaman hiçbir müzik dalı bitmez.


5- Gelelim en son yaptığınız projenize BAHSEDER MİSİNİZ?

Evet, son bir yıl içinde 4 tane önemli projeye imza attım bunlardan bilirsin çocuk istismarı 2 kadın şiddetine hayır  3 fırsatçılık yapanlara fırsatçılar türküsü 4 sağlıkçı larımızla ilgili en son yazdığım şiir ve okuduğumuz şiir

6 - Sosyal medya ile aranız nasıl?
Nelere önem veriyorsunuz?

Sosyal medya ile aram iyi fena değil ha çok çok iyi miyim hayır değilim ama idare ederim..


7- Sosyal sorumluluk projelerinizden bahseder misiniz?

Sosyal sorumluluk projelerinde en çok dikkat ettiğim güncel ülkemizde ve dünyada yaşanan olayları kalem almam aslındabuna dikkat ederim yani güncel Türkiye'de bir olay yaşanıyor bir şiirle kaleme alabiliyorum söz yazabiliyoruz dönem dönem bunları medyada paylaşıyoruz.


8- Corona hakkında ki düşünceleriniz nelerdir?

Evet, maalesef Corona virüsü ülkemizde ve dünyada yaylan vahim bir durum herkesin çok dikkat etmesi gerekir çok önemli bir konu bu konuyu Hep beraber inşallah yeneceğiz ama herkesin bu konuda çok duyarlı olup kesinlikle Her anlamda dikkat edilmesi gereken bir konu çünkü insanlar ölüyor tüm dünyada böyle ülkemizde de böyle buna hep beraber ülkece sahip çıkıp dikkat etmemiz gerekir fikirlerim bu..

9- Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Son olarak eklemek istediğim, bana yer verdiğiniz için sizlere sonsuz teşekkür ediyorum

Röportaj - İhsan Tekin

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 56
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 68
Kayıt tarihi
: 11.02.20
 
 

Güzel yazıyorum.. Ne Ararsan Var.. Bence okumalısın.. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster