Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Haziran '12

 
Kategori
Aile
Okunma Sayısı
420
 

Ablamın hediyesi

Ablamın hediyesi
 

teyze kuzusu


Dün akşam ödüllendirdik kendimizi. O okulun kapanmasını, bir senenin stresini attı üzerinden, ben de iş yoğunluğundan sıyrıldım bir anda. Alışveriş merkezlerinden her ne kadar hoşlanmasam da, onunla bir başka keyif alıyorum her seferinde.

İş çıkışı buluştuk. Buluşacağımız yere kendisi gelecek ya, ben içten içe gerginim tabii. Kazasız, belasız gelene kadar gözüm yollarda kaldı. Neyse ki kavuştuk birbirimize.

O teyzesi için o kadar değerli, o kadar önemli ki… Tarifsiz bir sahiplenme duygusuyla yaklaşıyorum Yaren’e. Diğer küçüğüm henüz sekizinde. Onunla beraber paylaşımlarda bulunamıyoruz daha. Fırsatını buldukça hasret gidiyoruz.

Ama Yaren’e bakınca kendimi görüyorum sanki. Aramızdaki on bir yaşa rağmen öylesine olgun ve düzgün cümleleri olan biri ki. Kendimi görüyorum çünkü beraber büyüdük. Aldığım ilk sorumluluğum o benim, ilk kendime güvenişim, ilk kez büyüdüğümü hissedişim.

Bir bebek ile bu kadar yakın temasa ilk kez geçişim.

Ve onun şimdi benden uzun boyu ile karşımda belirmesi hayatın sürekli, inanılmaz bir hızla geçtiğinin göstergesi.

Ben doğduğumda annem ablam için sevinmiş. Ona arkadaş olur diye düşünmüş. Ne iyi etmiş deriz hep. Biz şimdi ablamla birbirimizi tamamlayan ruh eşi gibiyiz. Ağabeyim daha uzakta olduğu için telefonla iletişimdeyiz ama ablam ses tonumdan bile ruh halimi çözebilecek bir yeteneğe sahip. Annem gibi…

Yaş ile ilgisi yok anlaşmaların, diyalogların. Bunun en güzel ispatı anne-kız, abla-kardeş ilişkileri.

Biz nasıl ki, birbirimiz için üç kardeş annemize teşekkürü borç bilirsek, ben de şimdilerde Yaren için ablama teşekkürü borç biliyorum.

Hayatta her şeyin bir nedeni varmış meğer.

Onun doğumuyla beraber ben başka bir boyuta geçtim.

Dün gece sohbeti yine nereden başlayıp nerede bitirdiğimizi hatırlayamıyorum. Çıktığımızda hava kararmış, kalabalıklar yerini azınlığa bırakmıştı.

Bugün verdiği emeklerin belgesel karşılığını alacak kuzum ve bütün kuzular. Dilerim hiçbiri üzülmesin, emekleri karşılıksız kalmasın.

Yüreklerinden sevgi, umut hiç eksik olmasın.

Yürüdükleri yollar sevgi yağmurlarıyla ıslansın.

Ve teyzeler…

Yeğenlerini her daim beklentisiz bir sevgi ile kucaklasın.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Tıpkı benim yeğenimle yaşadığım duygular. Henüz kendi çocuğum yokken aldığım ilk sorumluluk. Büyüdükçe arkadaşlığa dönüşen teyze yeğen ilişkisi. Sanki kendimi gördüm. Allah mululuğunuzu daim ettirsin canım. Öpüyorum, sevgilerimle.

NURTEN DEMİREL 
 14.06.2012 2:11
Cevap :
Ne güzel bir duygudur şu teyzelik. Ablam henüz yaşayamasa da bende gözlemliyor. Beraber büyümek dedikleri bu olsa gerek. Allah bizleri sevdiklerimizden ayırmasın, çok teşekkür ederim Nurten Hanım:)selamlar  14.06.2012 12:53
 

Oğlum da seneye okula başlayacak şimdiden heyecan bastı... Yaren' i benim için öp... Siz varken hayyata karşı daha güçlü olacak hep...

Arzu Elif 
 12.06.2012 12:38
Cevap :
Yaren'in de çok selamı var:) ne güzel oluyorlar o ilk gün önlüklerini giydiklerinde. Heyecanlı, şaşkın bakış ifadeleri yüzlerinde. İyi ki varlar Arzu Hanım. Dünya'ya onların gözünden bakabilsek keşke birde.Allah size bağışlasın minik kuzuyu:)  12.06.2012 17:10
 

Duygularına yürekten katılıyorum Merve'ciğim, onlar teyzelerinin biricik kuzuları. Her daim sağlık, mutluluk, huzur ve başarı içinde olurlar inşallah. Öpüyorum canım, güzel bir hafta dilerim.

A.Nilgün Aktaş 
 11.06.2012 13:47
Cevap :
Onların yanında insan bambaşka oluyor. Yaşam enerjisi onlar bizim için:) İyi haftalar diliyorum Nilgün Hanım, sevgiler size  11.06.2012 13:50
 

Her birinizi sevgi le sarmalıyor ve kucaklıyorum canım. Allah ayırmasın. Mutluluk ve sağlık yoldaşınız olsun ille de annen ve babanla birlikte.;)))Sevgilerimle.

Ay Şen 
 09.06.2012 4:54
Cevap :
Ablacığım sevgiler yolluyoruz sana, her sohbetimizde kulaklarını çınlatıyoruz serapla ve aytaşı ile:) özlemeyelim daha fazla bir yolunu bulup kavuşalım. Yaren'in,herkesin çok selamı var,seni seviyoruzz:)  09.06.2012 14:30
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 670
Toplam yorum
: 3226
Toplam mesaj
: 35
Ort. okunma sayısı
: 1766
Kayıt tarihi
: 19.12.10
 
 

İstanbul doğumlu. Kuantum Yaşam Koçu. EFT, NLP, ETKİLİ İLETİŞİM, BEDEN DİLİ gibi bir çok konuda e..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster