Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Şubat '10

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
20987
 

Ablaya mektup

Ablaya mektup
 

Ablammm, biz maalesef öyle birşeylere hop diye sahip olacak kadar şanslı kullar değiliz.... Biz birşeylere, ya ağlaya yakara, ya da senin gibi çabalayarak sahip olan kullardanız, ancak öyle sahip olabiliyoruz. Kısmetimiz o kadar bol değil yani. Bunu sorgulama imkanımızda yok tabii ki! O zaman tek çare tevekkül! Ya da yaşamda hiçbirşeye sahip olamayanları (sağlık da dahil) düşünüp, sahip olduğumuz herşey için şükretmek! Tevekkül ve şükürden başkada çaremiz yok... Çünkü diğer türlü kendi kendimiz harap etmekten başka bir işe yaramıyor. Belkide hakikaten dinin gereklerini yerine getirmediğimiz için rızkımız bu kadar kısıtlıydı????? Karşılığında ne verdik ki, ha bire hiç durmadan bişeyler istedik?????? Verdiği güzelliklerin, yavrularımızın sağlığı için, kendi sağlığımız için, nimetler için hiç şükretmek aklımıza gelmedi de, hep olmayanlar için sinirlerimizi harap ettik? Kızdırmışızdır belki O'nu da!

Senin bu yorulmuşluğunun nedeni dönemseldir diye düşünüyorum. Yoksa yaşam senin için hep böyleydi! Sen her zaman benden daha duygusal olduğun için bu konuda çok aynı dilden konuşamayız bence ama, sen her zaman kendi ayakları üzerinde duran bir kadınsın.... Sığınacak liman aramak senin neyine? Çalışmanında verdiği yorgunluk vardır tabii ama, inan bana çalışan da yorgun, çalışmayan da..... Bence Allah'a sığın, O'na sığındığın zaman herşeye bu kadar üzülüp, yorulmazsın... O zaman, yaşamın İyi taraflarını görmeye başlıyorsun zaten! Ömrünü kimseye feda etmedi ki sen, ömür onunla da onsuz da geçip gidecekti. Kimle evlenirsen aşkın sevgin 26 yıl sürecekti ki? Hangi erkek eşinin çöküşüne, göçüşüne dertleniyor ki sence? Abla yaaaa, gizli gizli zevk alıyor sanki erkekler eşlerinin mutsuzluğundan, üzüntüsünden... Hepsi aynı! Evlilik resmen psikolojik bir savaş, sanki üstünlük yarışı!

Hayat hepimizin elleri arasından akıp gidiyorrrrr...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Böyle birinden ne bekleyebiliriz ki ablam! Bu “erkek” nesne de çok şımartıldı canım! Âlemi cihan yavrusu sanki. Onu anlatmak için boş gezenin boş kalfası belagat budalası, düşünce fukarası âlimler, yazarlar binlerce yıldır tonlarca kitap yazmışlar. Sanki dünyayı kurtardı. Yaptıkları ortada. İki boğaz kesmek, üç kafa koparmak, gerisi Katerina gel yanıma. Niye örneğin karıncaların tarihi yok? Belki de dünyanın şeklini onlara borçluyuz. Baksanıza kazıyorlar, eşiyorlar, dünyayı sırtlarında taşıyorlar. Üstelik kafa da koparmıyorlar. Bütün dünya bana manyak desin. Büyük İskender yerine küçük karıncayı tercih ediyorum işte! Ve erkek nesline hangi salak tarafından verildiği bilinmeyen şu üstünlük anlatan, teneke madalyayı izninizle geri alıyorum.

Kerim Korkut 
 20.11.2015 12:04
 

Erkekler dediniz de bakın ne yazmışız erkekler hakkın da: Erkek, sadece beyini, gözü, kafası, belki apış arası farklı, sinek gibi, solucan gibi, inek, dana, ceylan gibi bir canlı türüdür. Sende akıl var dedik ya, adam kendini hâşâ Tanrı babanın yaveri sanıyor. Höt kendin bilmez! Ne çabuk unuttun yolunmuş tavuk gibi cıpcıbıldak ana kucağına geldiğini? Dua et şeklini beğendik. Üzerimize tapulu değilsin ya. Atardık seni dereye, bir yavru kurbağayı alırdık kucağımıza. Ingeee!… Ingeee!... yerine vak, vak, vak . Ne fark eder ki?

Kerim Korkut 
 20.11.2015 12:02
Cevap :
Çok hoşsunuz çokk . Sevgi ve muhabbetle kalınız...  22.11.2015 0:35
 

ikili yaşam zor zaanat, umarım düzelir.. sevgilerimle..

Siel Vertu 
 23.04.2010 15:16
 

biraz sitem var satırlarınızda yaşama dair her ne varsa ona ama hayatla adeta dalğa geçtiğinizi düşündüm haklı olabilirmiyim!!!! alın teri olmadan,emek vermeden sahip olduğumuz her şey bir gün bizi terk eder..bir hayatı paylaştığımız sevdiklerimize haksızlık etmeyelim bence..rahmetsiz merhamet olmaz derdi annem......sevgiyle.

ŞERMİN ÇIKRIKÇI 
 30.03.2010 0:57
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 152
Toplam yorum
: 899
Toplam mesaj
: 43
Ort. okunma sayısı
: 1548
Kayıt tarihi
: 18.12.08
 
 

Yaşamayı seven, yaşamı dürüst ve içten yaşayan, evi, eşi ve iki yavrusunun annesi... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster