Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Şubat '10

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
8587
 

Ablaya mektup

Ablaya mektup
 

Ablammm, biz maalesef öyle birşeylere hop diye sahip olacak kadar şanslı kullar değiliz.... Biz birşeylere, ya ağlaya yakara, ya da senin gibi çabalayarak sahip olan kullardanız, ancak öyle sahip olabiliyoruz. Kısmetimiz o kadar bol değil yani. Bunu sorgulama imkanımızda yok tabii ki! O zaman tek çare tevekkül! Ya da yaşamda hiçbirşeye sahip olamayanları (sağlık da dahil) düşünüp, sahip olduğumuz herşey için şükretmek! Tevekkül ve şükürden başkada çaremiz yok... Çünkü diğer türlü kendi kendimiz harap etmekten başka bir işe yaramıyor. Belkide hakikaten dinin gereklerini yerine getirmediğimiz için rızkımız bu kadar kısıtlıydı????? Karşılığında ne verdik ki, ha bire hiç durmadan bişeyler istedik?????? Verdiği güzelliklerin, yavrularımızın sağlığı için, kendi sağlığımız için, nimetler için hiç şükretmek aklımıza gelmedi de, hep olmayanlar için sinirlerimizi harap ettik? Kızdırmışızdır belki O'nu da!

Senin bu yorulmuşluğunun nedeni dönemseldir diye düşünüyorum. Yoksa yaşam senin için hep böyleydi! Sen her zaman benden daha duygusal olduğun için bu konuda çok aynı dilden konuşamayız bence ama, sen her zaman kendi ayakları üzerinde duran bir kadınsın.... Sığınacak liman aramak senin neyine? Çalışmanında verdiği yorgunluk vardır tabii ama, inan bana çalışan da yorgun, çalışmayan da..... Bence Allah'a sığın, O'na sığındığın zaman herşeye bu kadar üzülüp, yorulmazsın... O zaman, yaşamın İyi taraflarını görmeye başlıyorsun zaten! Ömrünü kimseye feda etmedi ki sen, ömür onunla da onsuz da geçip gidecekti. Kimle evlenirsen aşkın sevgin 26 yıl sürecekti ki? Hangi erkek eşinin çöküşüne, göçüşüne dertleniyor ki sence? Abla yaaaa, gizli gizli zevk alıyor sanki erkekler eşlerinin mutsuzluğundan, üzüntüsünden... Hepsi aynı! Evlilik resmen psikolojik bir savaş, sanki üstünlük yarışı!

Hayat hepimizin elleri arasından akıp gidiyorrrrr...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

ikili yaşam zor zaanat, umarım düzelir.. sevgilerimle..

Siel Vertu 
 23.04.2010 15:16
 

biraz sitem var satırlarınızda yaşama dair her ne varsa ona ama hayatla adeta dalğa geçtiğinizi düşündüm haklı olabilirmiyim!!!! alın teri olmadan,emek vermeden sahip olduğumuz her şey bir gün bizi terk eder..bir hayatı paylaştığımız sevdiklerimize haksızlık etmeyelim bence..rahmetsiz merhamet olmaz derdi annem......sevgiyle.

ŞERMİN ÇIKRIKÇI 
 30.03.2010 0:57
 

Üzülerek okudum :( Ama herşeye rağmen genelleme yapmamalıyız diye düşünüyorum .. Sayıları belki bir elin parmaklarını geçmese de, mutlu evlilikler de vardır eminim bir yerlerde, gitmesek de, görmesek de :) Sevgilerimle..

Mor Okyanus 
 17.03.2010 23:06
 

Çok şey sığdırılmış bu satırlara... Savaş gibi görünse de, belli bir süreden sonra, doğaldır anatominin, fiziğin, fizyolojinin değişen dünya görüşlerinin yeni şekillendirdiği kişiliklerin birbirleriyle çatışması. Çatışır gibi görünse de zaman zaman, gerçekte eşler, içten içe yaşanan sevgi, merhamet ve iyilikler için edilen dualarla, geçmiş yaşanmışlıkların anılarda olan tadından beslenerek yaşarlar her zaman. En azından sizin böyle olduğunuza inanırım. Tüm insanların birbirlerine anlayışlı, hoşgörülü, affedici olmaları ve en azındasn rollerini gereği gibi oynamaları dileğiyle.

Ahmets 
 01.03.2010 11:14
Cevap :
Ne kadar doğrusunuz hocam, kırılsa da gücense de, zaman zaman söylensede, dilde duadır eşler her zaman...Yakarırken, acı vermesin ona yaradan die dua edilir hep.Sevgilerim size, kocaman...  02.03.2010 12:16
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 148
Toplam yorum
: 876
Toplam mesaj
: 43
Ort. okunma sayısı
: 1170
Kayıt tarihi
: 18.12.08
 
 

Yaşamayı seven, yaşamı dürüst ve içten yaşayan, evi, eşi ve iki yavrusunun annesi... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster