Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Kasım '12

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
434
 

Abudik gubudik tweet, tweet, lablublabaluba tweet!

Abudik gubudik tweet, tweet, lablublabaluba tweet!
 

Face denilen o acayip sitenin Messenger şeyinde karşılaştık Celal Çelik’le (Murakami). Müstearını özellikle yazıyorum zira güzide sitemizde “Celal Çelik’ler” bir hayli artmış durumda.


Sohbetin belini kırdık tabii gecenin bir yarısı.


Bu Celal Çelik’lerin okunma oranları ise bir hayli yüksek. “Aaaaa! Celal yazı girmiş” diye kaç defa tıkladıysam karşıma hep “Düzmece Celal’ler” çıktı! Bu ismi taşıyan üye arkadaşları tenzih ederim ama hayal kırıklığına uğramadım desem yalan olur. Burada değerli editörlerimizin de ihmalkârlıkları var elbette.


“Sayın üye; ‘Celal Çelik’ kontenjanımız maalesef dolu, kendinize yeni bir isim bularak başvurunuzu yapın” diye uyarılarda bulunsalar, bu tür yanlışlıkların önüne geçecekler. Ortada kasıt yok ama hani sanki editörler de “Bir Celal Çelik gider, bin Celal Çelik gelir” havasındalar.


Hani yani benim başıma gelse ortalığı birbirine katardım! Kırmadığım kalp, dağıtmadığım sayfa kalkmazdı! Pis dalardım pis! İkinci bir Ümit Culduz haaa? Hem de bu sitede? Hoş; editörler de müsaade etmezlerdi sanırım.


“Git kardeşim git, bir tanesi yeter!” derlerdi herhalde!


Tamam! Celal uzun zamandan beri yazmıyor ama boş durduğu yok!


Twitter şeyinde üleştirip duruyormuş.


Dün geceki messenger görüşmemizde ballandıra ballandıra anlattı bana…


“Öncelikle kalite var twıtter şeyinde” dedi…


“Takipçi sayım blogla ilgilenmeme müsaade etmiyor” dedi…


“Twitter, Milliyet Blog’a 5 çeker” dedi…(Valla dedi.)


“Twitter’de özgürlük var” dedi…


Yaaa sabır çekerek dinledim kendisini…


Bilmeyenler için anlatayım…


Yandex arama motorlarının egzozundan çıkan dumanlara göre Dünya’da 14o milyon twıtter kullanıcısı var. Bunların 3,8 milyonu Türk!  İşte Celal de bunlardan biri.


Yazım hakları yüz kırk (14o) karakterle sınırlı!


Celal ki; yazdığı zaman iki sayfadan aşağı yazmazdı blogda! Ben diyeyim beş bin, siz anlayın yedi bin karakter yani!


Celal’e soramadım tabii; “14o vuruşla neler anlatıyorsun” diye.


Sohbetin en koyu anında “Bırak onu bunu Kaptan, senin twıtter hesabın var mı?” diye sorunca; “Allah’ıma bin şükür yok öyle şeylerim” diye yanıtladım.


Ben bir garip MB üyesiyim. Twıtter şeylerinde işim ne?


Bin yılda bir “herze” yumurtlayacak olsam kümesime yumurtlarım.


Yegâne takipçim Başak Hanımdır.(En ufak bir yanlışımı sektirmez)


Google Hanıma pek yüz vermem! Eh; o da bana vermez.


Alırım yazı başına 5o Avromu keyfime bakarım.


Anlaşıldı mı, Celal Efendi?
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Mesela Twitter değil de Milliyet Blog'un yeni sayfa tasarımına alışamadım Kaptan. Yorum yazma şeyini bile zor bulabildim. Twitter daha kaliteli derken, toplumun daha geniş bir kesiminden kullanıcı barındırıyor demek istedim. Yoksa buradaki insanlar daha az kaliteli anlamında değil. Bir de MB, nüfusu göçmüş bir köy hüznü yaratıyor bende nedense :/

Murakami 
 16.11.2012 10:00
Cevap :
2oo6 senesinde üye sayısı 1ooo ki bunların arasında sen de varsın. 2oo6'lılardan 4o kişi ya çıkar ya çıkmaz bugün. 2oo7'liler de öyle. Yönetimin hataları olduğu kadar üyelerin de "maymun iştahlı" oamaları bu sonucu yaratıyor.(Tek neden bu değil tabii) Tasarım meselesine gelince... Çok eleştirdim ama yapacak bir şey yok. Sonuçta alıştık işte. Teknoloji özürlü olduğumu bilirsin. Face'ye sen üye yaptın beni. Yararlı yönleri var ama bana hitap etmiyor.(Çok zaman alıcı benim için.)Senin twıtter'da olman blog yazmana engel olmamalı bence. Bazen "sahiplenmek" gerekiyor. MB emek verdiğimiz bir yer. "Küme düşse de Beşiktaşlıyız" deriz ya hani, öyle bir şey işte. Bir gün dönersen (ki döneceğini düşünüyorum.) ilk yazın blog kategorisinde olsun. "Vefasız" üyeler pek çabuk unutuyorlar. Görüşmek üzere:)  16.11.2012 13:04
 

Yazmak su gibi temel ihtiyaç. Su boğar adamı yeri gelince ama yazmamak adamı boğar kanaatimce. Bize 140 karakterde çok gelir bazen, bazende çok az gelir. Sınırı yazar koymalı. Karakterli mi karaktersiz mi yazacağının...

İbrahim ARSLAN 
 13.11.2012 8:17
Cevap :
"Yazmak" su gibi temel bir ihtiyaç değil, bir "uğraş"tır! Biraz da "yetenek" ister tabii. Bir de bol bol okumak ve okuduğunu" anlamak" gerek. Anlaşılan o ki siz de "tweet"çisiniz. Bence bir mahzuru yok. Ayıracak zamanınınız varsa neden olmasın. Size bol "tweetleşmeler" diliyorum. Selamlar:)  13.11.2012 14:54
 

Celal Çelik MB için ciddi bir kayıp. Twitter'ın 140 karakteri nasıl yetiyor ona acaba? Ben Twitter'i sevemeyenlerdenim. MB ve Face arasında idare ediyorum :)) Sevgilerimle efendim.

Nilgün Akad 
 12.11.2012 23:11
Cevap :
Konuştuğumuzda "Zaman ayırabilirsem yazacağım" demişti. Twıtter'a gelince...Ben bir şey anlamıyorum. Demek ki benim farkedemediğim bir cazibesi var. Bir de zamanı bol olanların uğraşı gibi geliyor bana. Belki de yanılıyorum. Selamlar efendim:)  13.11.2012 20:42
 

Hem nalına hem mıhına diyoruz ve Milliyet Blog haricinde Twitter da dahil bir sürü sosyal paylaşım sitesinde cirit atıyoruz vallahi. Cebimize sizinki gibi 50 Avro girmiyor da "baaak benim bilmem kaç bin tıkım var" diye şişiniyoruz anca :)) Sevgi ve muhabbetle..

Murat HACIOĞLU 
 11.11.2012 11:22
Cevap :
Sizin de üye olmadığınız site kalmamış yani Doktorum. Bu kadar zamanı nereden buluyorsunuz şaşıyorum.  13.11.2012 20:29
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 312
Toplam yorum
: 4634
Toplam mesaj
: 24
Ort. okunma sayısı
: 1598
Kayıt tarihi
: 10.02.07
 
 

Önceleri konuşurdu insanlar, "yazmak", sonraların işi... Duygu ve düşüncelerimizin yanı sıra gözl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster