Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Nisan '11

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
270
 

Abzürtleşen dünya 2

Abzürtleşen dünya 2
 

Absürt-Ütopik gelen fikirler; 

Geçmişte gördüğümüz filmleri anımsayacak olursak, birçok bilim-kurgu film dediklerimizin artık günlük hayatımızın parçası olduğunu yatsınamaz bir gerçek, şimdi ki absürt veya ütopik fikirlerimize sahip çıkarak, kabul ederek, harekete geçen insanlardan olmak bizim bir adım daha önde olmamızı sağlamayacak mıdır? 

Belki sağlamayacaktır. Aksi kanıtlanana kadarda sahip çıkmak gerekmez mi? 

Mevlana’nın düşünce yapısı; insana güvenen, onu azat eden, hür bırakan tarz olarak gerçekleşmektedir. Bu da insanlığın daha çok tanrılaşması, yani yaratıcılığını dünyaya aktarması anlamına gelmeyecek midir? 

Bütün gurular içimizde der, tasavvuf insan ondan bir nüvedir der, evet içimizde olan birliktelik hissini kullanmak empati demek değil midir? Karşındakinin yerine ayni hisleri duymaya çalışmak çok güzel bir söylem ama, uygulaması maddileşen insanlıkta kayıp olmuş. Gerekli olan bunu uygulaması doğasının bir parçası olan insanlar; köylümüz gibi, herkese hem sempatik, hemde empatik gelmezler mi zaten? 

Düşün yakınlarda bir köy var ve sen de mahsur kalmışsın! Yürüyerek ulaştığın o köylük yerde çaldığın ilk kapı sana ardına kadar açılacaktır. Varsa; ayran, çay, su ikramdaedilir, nefeslendiğinizden sonra yemek yermisiniz diye vb suallerle seni koparırlar tüm negatifliğinden. 

Şimdi bir de İstanbul da olduğunu düşün, adres soramazsın. Hatta espiri olsun diye bazıları dükkanlarının camlarına adres sormak 5 TL. yazmış olduğunu anımsıyabilirsiniz. İnsanca davranmanın bir bedeli olmaması lazım. 

Hayallerle devam edeceğiz. 

Sevgiyle kalın. Hep sevilerek anılın. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 17
Toplam yorum
: 30
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 349
Kayıt tarihi
: 06.04.10
 
 

Sevgi, Ayrı ayrı yüreklerde tektir.   Doğum yeri ve yılı: Ordu - 1965 Mezuniyetler: İlkokul:Avni ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster