Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Nisan '07

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
612
 

Acaba vatandaşı olsam?

Acaba vatandaşı olsam?
 

Sizler acaba hangi ülkenin vatandaşı olmak isterdiniz? Size biraz ipucu vereyim isterseniz. Bir mizah sitesinde bulduğum ve beğendiğim bir yazıyı sizlerle paylaşmak istedim. JAPON OLMANIN FAYDALARI: Bakkalınızdan japon yapıştırıcı isterken gururla "-Şu bizim yapıştırıcıdan versene." dersiniz. "Adamlar yapmış abi!" diyerek hep kulaklarınızı çınlatırlar. İNGİLİZ OLMANIN FAYDASI: Her zaman için beyaz atlı bir prensin kapınızı çalma ihtimali vardır (prens Charles). Ve mantığa göre kaynananız bir kraliçe olabilir.İngilizceyi bir su gibi konuşursunuz. ETİYOPYALI OLMANIN FAYDALARI: Solarium için milyonlar ödemeniz gerekmez. Diet yapmak için kasmazsınız.Tüm yardım konserleri sizin için yapılır.

AMERİKALI OLMANIN FAYDALARI: Kendinizi iyi hissetmeniz ve Amerikalı olmanın hazzını ve gazzını almak için herhangi bir Amerikan filmini izlemeniz yeterli. Eğer hala övünmekten böğ gelmemiş ve kusmamışsanız. Her zaman ülkeniz savaştadır ama size zarar gelmez. NBA maçlarını izlemek için sabahın köründe kalkmanız gerekmez. ÇİNLİ OLMANIN FAYDALARI: Uzağı net görmek için gözlerinizi kısmanız gerekmez.Tek yataklı oda parası verip üç kişi yatabilirsiniz. FRANSIZ OLMANIN FAYDALARI:Herşeye fransız kalabilirsiniz. Fransızca küfür etseniz bile şiir okuyorsunuz sanırlar. İTALYAN OLMANIN FAYDALARI: Herkesin sırtını dayıyacağı bir dayısı vardır özellikle Sicilya dolaylarında. Kaybolmazsınız her yol Romaya çıkar. VEEE TÜRK OLMANIN FAYDALARI: 2050 yılında dünyanın tek hakimi olabilirsiniz(Çünkü herkes uzaya çıkmış olacak)...İşsizlik, üretimsizlik, sosyal eşitsizlik, trafik canavarı, enflasyon ve sonu gelmeyen zamlarla canla başla mücadele ederek, Ülkeyi yönetemeyen siyasetcilere yıllarca katlanarak. Varolmanın dayanılmaz eziyeti ve "insanoğlunun dayanıklılık gücü" konularında bilimsel araştırmalara katkıda bulunabilirsiniz... Sizce hangi Ülke vadandaşı olmak daha cazip?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Harika bir yazı. Herkes Aya, biz yaya. 14 Nisan'da Cumhuriyet imize sahip çıkabilmek için Ankara'ya gidiyorum. Ne kadar acı.Hala nelerle uğraşıyoruz. Herkes İLERİYE biz GERİYE.!!!... Keriman Tevhit Ertuğrul Emekli Öğretmen

68'li 
 10.04.2007 12:09
Cevap :
maalesef doğru biz kendi kendimizi yerken başka milletler aldı başını gidiyor  10.04.2007 22:35
 

Yazınızı ilk okuyan benmişim.Sabah sabah beni güldürdünüz çok yaşayın.Sevgilerimle.

tijence 
 10.04.2007 11:46
Cevap :
teşekkür ediyorum,hep gülmeniz dileğiyle  10.04.2007 22:35
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 29
Toplam yorum
: 103
Toplam mesaj
: 76
Ort. okunma sayısı
: 1279
Kayıt tarihi
: 15.09.06
 
 

Okumayı ve yazmayı seven ve bunları insanlarla paylaşmayı  barış ve hoşgörünün bütün insanlığa eg..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster