Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Eylül '12

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
201
 

Acaiplikler

Acaiplikler
 

motosiklet kazası alıntı


Yeryüzündeki acayipliklerin büyük bölümü Türkiye’de yaşnmaktadır. Örneğin: Yeryüzünde insanlar yasigara içerler veya içmezler. İçenler sigaralarını çakmak veya kibritle yakarlar. Bunların bir kısmı da kanserden ölür. Ama dünyada demir çelik haddehanesinde çalışan hiçbir işçinin, sigarasını yakmak amacıyla 600 tonluk baskı makinesinin arasından emekleyerek geçip 2450 santigrat sıcaklığındaki fırına ulaşmaya çalışırken can verdiği görülmemiştir. İşte bu olay Karabük’te yaşanmıştır.

Bütün dünyada haşerat, özellikle sivrisinek vardır, buralarda sinek ilacı kullanılır. Ama sivrisinek yutup da midesine kaçan sineği öldürmek üzere ağzına Shelltox sıkmak suretiyle zehirlenip ölen, Türkiye’dedir.İstabul Sultanbeyli’de yaşanan bir olaydır.

Dünyanın her yerinde insanlar berbere gidip tıraş olurlar. Ama hiçbir berber, rahatlatmak amacıyla müşterinin kafasını sağa sola kanırtırken adamın boynunu kırıp onu öldürmemiştir. Türkiye'de Erzurum'da görülmüştür.

Bozcaada’da meydana gelen bu olay hayret verici: Bankamatikten para çekmek için düğmeye bastığınızda Elektrik çarpan adam ölmüş.

Adapazarı’ndaki trajikomik olayda: Otoyolda giderken radyoda duyduğu göbek havası eşliğinde göbek atmak için arabayı 'sağ şeride çeken' ve az sonra da arkadan gelen arabanın çarpması sonucu ölen adama ne denir. Türkie'de yaşandı.

Dünyanın hiçbir yerinde aynı işyerinde biri gece, biri de gündüz vardiyasında çalışmakta olan ve her ikisi de 'mobilet' kullanan bir baba-oğul, birisi işten çıkıp eve gider, öteki evden işe gelirken bir kavşakta karşılaşmazlar ve birbirlerine selam vermek için ellerini kaldırınca çarpışıp her ikisi de ölmezler. Konya’da meydana gelmiş.Dünyanın hiçbir yerinde gemi mühendisi kazanı kontrol etmek için kazana girdiğinde biri gelip kazanınkapağını kapatmaz ve sonra da gemi yola çıkmaz. Bizde olur, Kocaeli, Dilovası'nda. ..

Dünyanın hiçbir yerinde bir adam ayakkabısının içine kaçan taştan kurtulmak için elektrik direğine yaslanıp ayakkabısını çıkarıp silkelediğinde, yoldan geçen bir başkası onu elektrik çarptığını sanmaz ve elektrikle bağlantısını kesmek amacıyla kafasına kürekle vurarak onu öldürmez. Bizde öldürür, Rize'de...

NAHİDE ÇELEBİ

 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hiç duymamıştım ilginç konular, tam bizlere göre. Mutluluklar.

Şahin ÖZŞAHİN 
 10.09.2012 19:39
Cevap :
DUYANLAR DUYMAYANLARA ANLATIRSA İYİ OLUR.SELAM VE TEŞEKKÜRLERİMİ İLETİYORUM.NAHİDE ÇELEBİ  10.09.2012 21:09
 

Nahide hanımcığım; Sağolun bu insan manzaralarını anımsattığınız için, elektrikli ısıtıcıyı ocağa yerleştirip yangın çıkaranda, ütüyü ocakta ısıtarak kullanan da bizim insanımız, gelişmişlik örnekleriyle dolu yazıların artması dileğiyle selamlar

Cemile Torun 
 10.09.2012 19:03
Cevap :
Yorumunuzateşekkürler canım.Sağlıklı mutlu yaşam dileklerimle sevgiler.NAHİDE ÇELEBİ  10.09.2012 21:11
 

Nahide Hocam duyduklarıma inanamadım :(.Kazasız belasız günler dileğimle.Sevgiler.

Şennur Köseli 
 10.09.2012 17:31
Cevap :
SAĞ OL CANIM BENİM BEN DE AYNI DİLEKLERİ İLETİYORUM SEVGİLER ÖPTÜM.NAHİDE  10.09.2012 21:12
 

Nahide Hanım'cığım boşuna bize "Çılgın Türkler" dememişler değil mi?...:) Selamlar, mutlu kalın...

Ayşegül HAYVAR 
 10.09.2012 13:49
Cevap :
Evet canım, gerçekten Çılgın Türkler'z biz.Yorumuna teşekkürle.Sevgiler.NAHİDEÇELEBİ  10.09.2012 17:35
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1896
Toplam yorum
: 11544
Toplam mesaj
: 162
Ort. okunma sayısı
: 1036
Kayıt tarihi
: 25.11.08
 
 

Erzurum doğumlu, Ankara'da yaşıyor. D.T.C.F mezunu, emekli lise öğretmeni, evli, 2 çocuklu. "İsya..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster