Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Mayıs '07

 
Kategori
Sivil Toplum
Okunma Sayısı
338
 

Acı fakat gerçek

Evet, çok istememe rağmen milletvekili olabilmek için başvuru dahil çok para gerektiği için ayda aldığım 800 YTL ile adaylığı düşünmekte hayal oluyor.Yine her yerde ve her şeyde olduğu gibi PARASI OLAN amacına ulaşıyor. Para; milletine yararlı olacak kişileri de, çalışma şeklini de , yapmak istediklerini de gölgelemiş oluyor.

Gönlümün istediği; yapmam gerekenleri ve yapmak istediklerin paranın gölgesinde kalmamasıydı. Partiye üye olurken bile , bazı kişilerin gelecekteki beklentileri beni tiksindiriyor. Öyle kişilerin Milletvekili olunca beklentilerini düşünmek bile istemiyorum !..

Milletvekili olabilseydim; yapmak istediklerim, uğrunda gece-gündüz çalışacağım öncelikli konular şunlar olurdu. Anayasa’yı kesinlikle çiğnemeden,

1-Gece –gündüz demeden; hastanelerin-huzur evlerinin-çocuk yuvalarının-Sağlık Meslek Liselerinin periyodik aralıklarla denetimi. (Yeni huzurevlerinin açılması ve yaşlılara mutlaka sahip çıkılması)

2- Kadınlarla ilgili problemlere çözüm yolu bularak her türlü çalışmanın yapılması ve çıkarılacak kanunların takipçisi olmak.

3-Doğu ve güneydoğu’da ki kadınlarımızla iletişim kurarak kadın ve çocuk sağlığınla ilgili eğitimlerin organize edilerek , kâğıt üzerinde kalmadan takip edilmesi.

4-Milletvekilleri aldıkları maaşların bir fonda toplanarak 1000 YTL sinin Üniversite öğrencilerine burs olarak verilmesinin teklifi ve kendimin bu sözü vermesi.

5-Yöremin problemlerinin takipçisi olmak.

6-Şehit ve Gazilerimizin çocuklarının okutulması, ev sahibi edilmeleri ve maaş bağlanması

7-Kürsü hariç DOKUNULMAZLIKLARIN mutlaka kaldırılması için mücadele etmek.

Seçilecek Milletvekillerinin şimdi birçoğunun yaptığı gibi sadece uyuyarak parmak kaldırmak ve yan gelip yatma yeri olmadığını bilmesi gerekir.

Gece gündüz çalışıp, tüm özel yaşamlarından 4 yıl fedakârlık ederek çalışması ve bu sürenin sonunda arkasında bir şeyler bırakması gerektiğine inananlardanım.

Beklentisi olan kişiler ve tembel yetersiz olan kişiler Mecliste olmamalı.Milletvekili, Evliya Çelebi gibi gezerek her problemi yerinde tespit etmeli ve problemleri yerinde çözmeli.

Keriman Tevhit ERTUĞRUL

Emekli Öğretmen

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

ÖZLENEN BİR TABLOYU ÇİZMİŞSİNİZ.KEŞKE, SİZİN DÜŞÜNCENİZDEKİ İNSANLAR, TBMM'NE VEKİL OLARAK GİREBİLSE. AMA BU, DEDİĞİNİZ GİBİ 800 YTL MAAŞLA OLMAZ.YA 100 MİLYARLAR HARCAYARAK, O GÜZEL DÜŞÜNCELERİNİZDEN UZAKLAŞACAKSINIZ. YA DA PARTİ BAŞKANINA ÇOK YAKIN OLACAKSINIZ. ŞU ANDAKİ MAALESEF SİSTEM BU. ANCAK DOKUNULMAZLIKLAR KÜRSÜ DIŞINDA SINIRLANDIRILIRSA, O ZAMAN SİZİN VE SİZİN GİBİ GERÇEKTEN HALKA HİZMETİ İSTEYENLERİN TBMM'NE GİREBİLMESİ MÜMKÜN OLUR. ÇÜNKÜ, BİRÇOK VEKİL, HESAP VERMEK İSTEMEYECEĞİ İÇİN, YÜZMİLYARLAR HARCAYIP ADAY OLMAYACAKTIR. O ANDA İŞTE, SİZİN GİBİ GERÇEKTEN HİZMET İÇİN VEKİL OLMAK İSTEYENLERİN YOLU AÇILMIŞ OLACAKTIR.AKSİ TAKDİRDE, İSTİSNALAR KAİDEYİ BOZMAZ DİYEREK, TBMM'Sİ, SADECE DOKUNULMAZLIĞA SIĞINAN RANTİYECİLERİN MEKANI OLMAYA DEVAM EDECEKTİR... SAYGILAR, ATİLA KARAKULLUKÇU

Atila Karakullukçu 
 31.07.2007 21:11
Cevap :
Düşünceleriniz için teşekkür ederim.Ben Bayburt'tan 23. dönem HYP Milletvekili Adayı oldum. Şansım olmayacağını bile bile. Bayburt'ta ilk kadın aday olmak istedim. Benim ailemde ilkler var. Halam 80 yaşında i Bayburt'da lise mezunu olarak ilk kadın memur. Bende memleketimde kadının adını duyurdum. Yazılarımı internetten göndererek yayınlattım.Biraz şaşırdılar , sonra yazılarıma yorum ve cevaplar geldi. Bayburt Rehberin'de gazeteci ve sorumlu bir gencimiz sayesinde sesimi duyurdum. Partimin aldığı oy oranı kadar da oy aldım. Benim için bu başarı sayılır.ç Seçimleri; ABD ve paranın gücü kazandı bence. Selamlarımı ilet6iyorum.  01.08.2007 12:54
 

Herşeyden önce genç arkadaşlarımızın siyasete atılmaları için yaş indirmek bazen yeterli gelmeyebiliyor. Ne yapmalı gençlerin yaşı küçültülürken onlara imkan verilmeli. Ekonomik şartlar en azından gençler için yumuşatılabilir. Daha iyi şartlarda bir geleceğin oluşabilmesi için bu vatana genç kardeşlerimizin de hizmet etmeleri için imkan vermeli.

D. Ali KACIR 
 17.05.2007 11:33
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 15
Toplam yorum
: 26
Toplam mesaj
: 18
Ort. okunma sayısı
: 504
Kayıt tarihi
: 02.09.06
 
 

1948 Bayburt doğumluyum. İlkokul Trabzon+Erzurum, ortaokul Erzurm+Adıyaman+İsparta; lise Isparta...

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster