Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Aralık '11

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
257
 

Açıklıyorum!!!

Açıklıyorum!!!
 

 

Merhaba

Bu sefer gerçekten uzun bir süre geçti son yazımın üzerinden.

Neden bu kadar uzun zaman geçtiye gelirsek, önce bayram tatili için ST Petersburg gezisi, ardından şirket toplantısı ve ardından gelen uyarılar nedeniyle oluştu bu durum.

Hatta bırakın yeni yazıyı nerdeyse blogu kapatsam mı acaba noktasına gelmiştim.

Neden blogu bırakma noktasına geldim?

Bu ülkede yazı yazmak, yazmaya çalışmak tam bir sıkıntı.

Siyasi yazı yazamazsınız. Hemen hakkınızda işlem yapılır. Kendinizi biranda Ergenekon davasının yeni dalgalarının birinde içerde bulabilirsiniz. Gerçi Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, "Türkiye'de basının, tarihinin en özgür dönemini yaşadığını, ama kanunlarda gözaltı süreleriyle ilgili sorun varsa bunların çözülmesi gerektiğini" söyledi ama!!! siz yine de dikkatli olun derim ben.

Spor ile ilgili yazı yazmaya kalksanız Fenerbahçe taraftarı olduğunuz için hemen şikeci vs damgası yersiniz. Herkes davaya kendi çıkarı tarafından “taraftar” olarak baktığı için açık seçik tüm insani hakların ve hukukun gasp edilmesini anlamaz veya anlamak istemez.

Bir işletmeyle ilgili yazı yazamazsınız. Eleştirilerinize adam gibi cevap verip , kötü yanlarını düzeltmeye çalışacaklarına sizi işvereninize şikayet ederler. İşvereniniz sizi uyarır bir daha bu tür yazılar yazma diye.

Bugüne kadar sadece 3 işletme hakkında olumsuz yazı yazdım. Ve bunlardan sadece Denizli’nin yerel esnafı olan Ender Pastaneleri bana şahsen ulaşarak eleştirilerimi dikkate alacaklarını belirterek teşekkür ettiler. Ender Pastanelerine ilgi ve alakaları için teşekkür ediyorum.

Diğer 2 işletme ise eleştirilerden faydalanmak yerine şikayet etmeyi tercih etti. Biri Ulusal zincir otel , diğeri uluslararası zincir otel. Kurumsallık da, müşteri ilişkileri de zaten sorun çözmeyi değil, şikayet etmeyi gerektiriyormuş bunu öğrenmiş olduk sayelerinde.

Sonuç olarak yazı yazmak ve sorun yaşamak istemiyorsanız suya sabuna dokunmayan konularda yazmanız lazım ki başınız ağrımasın, hayatınız rutin akışında devam etsin.

Peki ben artık ne yapacağım? yazacak mıyım? yazacaksam ne hakkında yazacağım?

Artık hiçbir işletme hakkında olumlu ya da olumsuz hiçbir yazımı göremeyeceksiniz. En azında çalıştığım işyerinde pozisyonum değişmediği müddetçe.

Okuduğum kitaplar hakkında yorumlarım olacak, dinlediğim albümler hakkında yorumlarım olacak, izlediğim filmler  - diziler hakkında yorumlarım olacak, St Petersburg hakkında yazılara devam edeceğim.

Umarım yeni yazılarımı da eski yazılarım gibi beğenerek okursunuz.

Gelecek yazımda görüşünceye dek sağlıcakla kalın…..

 

A. Bilgehan Varol

http://blog.milliyet.com.tr/bilgeyle
http://www.facebook.com/bilgehanv
http://twitter.com/Bilgehanv
http://gplus.to/bilgehanv
http://www.gazetecafe.com.tr

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 56
Toplam yorum
: 13
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 2101
Kayıt tarihi
: 10.03.11
 
 

Denizli Anadolu Lisesi, Uludağ Üniversitesi İ.İ.B.F Kamu Yönetimi ve Beykent Üniversitesi MBA ted..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster