Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Temmuz '20

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
1507
 

Acılar, Hüzünler, Mutluluklar

Hayatımızda adlandıramadığımız duyguların gel gitlerini çoğu zaman her insan yaşıyor.

Hele ki içimizde sakladıklarımız..

Aşk, özlem, sevinç, üzüntü, gurur, öfke ve daha yazamadıklarım..

Zor ve bunalım halindeyken sığındığımız müzik, hele ki yaşanılan benzer acılarla yazılan slow şarkılar.

İçinde bazen kendimizden bir parça bulduğumuz, sığındığımız şeyler anlamlı duygusal şarkılar. Bazen hiddetle bazen de sessizce içimize dönüp akıttığımız gözyaşlarımızın sırdaşıdır duygusal slow şarkılar..

Özellikle pandemi döneminde aylarca evlerimizde kendimizle baş başa kaldık. Gelecek kaygısıyla boğuşurken evren karşısında çaresiz bir hisse kapıldık. Hem dünyanın geleceği için korkarken, hem de sevdiklerimiz için de endişelendik.

Ben 17 Ağustos 1999 depreminden 35 gün sonra dünyaya gelen ve yaklaşık 2.5 ay kadar sonra 21 yaşına girmeye hazırlanan Otizm'li bir gencim. Zaman zaman zorluklarla yaşadığım dünyada bu kötü süreci asla unutamayacağım. Bunlara beraber normal şartlarda 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü'nde yapmak istediğim ama yapamadığım İstanbul seyahatlerimin büyük üzüntüsüyle beraber, zor da olsa bu süreçte bulduğum moralleri de unutmayacağım. Benim, görüştüğüm tüm meslek büyüklerim ve beraber okuduğumuz liseden mezun arkadaşlarımla, sevgiyi, saygıyı ve tabi ki de içimizdeki temiz kalpliliği de yitirmemeye çalıştık yine birbirimizin desteği ile.
------------
BU YAZININ ALKIŞLARI BLOOMBERG HT'YE!
Sokağa çıkma yasağının başladığı haftadan itibaren yapmış olduğum ve şu an normalleşme nedeniyle ara verdiğim METRONOM: EVDEN EVE Instagram yayınlarında birbirinden değerli radyocuları, televizyoncuları ve sanatçıları ağırladım. Ama mütevazi olmak gerekirse şayet bu seriden en beğendiğim ve en keyif aldığım yayın 11 Haziran tarihinde Güzem Yılmaz'la (Bloomberg HT) yaptığım yayındı.

Çoğunlukla radyoyu takip eden bir birey olarak Güzem abla, bu kulvarda tanıştığım ilk kişi.

Ekonomi'den hiç anlamam. Euro veya Dolar meselelerini bana soracak olursanız göründüğünden daha karışık.

Fakat bundan tam 5.5 yıl kadar önce Bloomberg HT, televizyondan bağımsız bir şekilde radyo programlarına başladı. Konu radyo olunca ben de takip etmeye başladım tabi. Güzem abla, zaman zaman o radyodaki programlarda sunucu olarak değil, konuk olarak yayınlarda bulunur.

Haber konusunda spikerlik yapan kişiler çoğu zaman ekranlarda ciddi duruşlar sergilerler. Fakat Bloomberg HT Radyo, programlarıyla benle beraber insanlardaki önyargıları kaldırmayı başardı diyebilirim. Ekrandaki ciddi tavırlar, radyoda bambaşka bir hale dönüşüyor. Ve yayıncı kişi de, konuk olan kişi de dinleyiciye pozitif bir enerji veriyor. Orada şu ana kadar yayınlanan bütün programları Ekonomi'yi takip etmememe rağmen çok sevdim. Bloomberg HT Radyo'nun, uzun zamandır Ekonomi haberciliği açısından ilk ve tek radyo olduğunu da belirtmek isterim.

Buradan radyonun Genel Yayın Yönetmeni Açıl Sezen ve onun programlarına zaman zaman konuk gelen Güzem Yılmaz Ertem başta olmak üzere Süheyla Yılmaz Şener, Cumhur Örnek, Zeynep Erataman, Gizem Uzuner, Barış Esen, Zeliha Saraç ve sayamadığım tüm kanal emekçilerini kocaman tebriklerimi ve alkışlarımı gönderiyor, yayın hayatlarında da başarılarının devamını diliyorum.

Burada bir dipnot eklemekte de fayda var. Zeynep Erataman abla, doğum iznine ayrıldı. Çocuğu dünyaya geldi mi bilmiyorum ama doğduysa Allah, doğacağı veya doğduğu çocuğunu sağlıkla büyütmeyi nasip etsin. Şu pandemiden de tam anlamıyla kurtulursak 21 Eylül'deki 21. Yaş günümde doğum günü hediyesi olarak İstanbul'a gelip saydığım ve sayamadığım tüm güzel insanlarla tanışmayı çok isterim.
---------------
Bu kadar farklı şeylerden bahsettim, peki senden bir haber var mı diye soracak olabilirsiniz. 1 yıl önce 'Türkiye'nin İlk Otizm'li Radyo Programcısı' ünvanını almış bir kişi olarak Çok yakında yine 'Metronom' ismiyle yepyeni bir radyoda hafta içi her gün Türkçe Sözlü Popüler ve Alternatif müziğin nabzını tutmaya devam edeceğim. Şimdilik detaylar net değil. Ama netleşince bütün sosyal medya hesaplarımdan büyük bir mutlulukla duyuracağım.

Bu yazımı okuyan her birinizden şimdilik helallik isterim, şarkılarla geçmişteki kötü değerleriniz aklınıza gelirse lütfen üzülmemeye çalışın. Her gecenin bir sabahı, her kışın da bir baharı elbet vardır. Size doğmayan o güneş elbet bir gün doğacaktır.. Ülkemizin hüzünlü ama bir o kadar da gururlu insanlarına selamlarımı ve sevgilerimi göndererek bu yazımı da burada sonlandırıyorum.

Beni sosyal medyadan takip etmeyi, görüşlerinizi de paylaşmayı ihmal etmeyin. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere, Allah'a emanet olun..

Muhammed Emirhan Güngör
Türkiye'nin İlk Otizm'li Radyo Programcısı

http://www.facebook.com/muhammedemirhan.gungor
http://www.twitter.com/GngrEmirhan
http://www.instagram.com/muhammedemirhan.gungor

Emine Yücel, ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 7
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 268
Kayıt tarihi
: 23.04.20
 
 

Türkiye'nin İlk Otizm'li Radyo Programcısı / Müzik Direktörü / Dijital İçerik Üretici / Yazar / Bas..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster