Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Şubat '14

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
192
 

Acılarla dolu yaşam, böylesi görülmedi

Acılarla dolu yaşam, böylesi görülmedi
 

YILLAR SONRA KAYBOLAN OĞLUNA KAVUŞAN ANA (GÖRSEL NETTEN)


Feriha’nın evliliği bir trajediye dönüşmüş, eşi üzerine bir başka hanım getirip ayrılmak isteyince, tüm çabalara rağmen o evlilik yürümez ve eşinden ayrılır. Feriha’nın babası 2 çocuğu da babasının evine bıraktıktan sonra kızına: “asla o çocukları görmeyeceksin, yoksa seni yaşatmam” dediği halde zavallı Feriha çocuklarını görmeye kayınvalidesinin evine gittiğinde kapıdan kovulur ve: (Sen bu çocuklara ana olmazsın kötü kadınsın, defol git buradan .” diyerek gönderirler. Ağlayarak geri dönen genç ana hastalanır, düşüp, düşüp bayılmaya başlar. Doktorlar epilepsi teşhisi koyarlar.

Aradan yıllar geçer biri kız, diğeri erkek olan çocukları ilkokula başlarlar, Feriha okudukları okulun adresini öğrenince onları görmeye gider. Okul Müdürüne durumu anlatınca, Müdür haline acıyıp çocukları odasına çağırır ve görüşün der. Çocuklara hediyeler vermek isteyen anneye çocukların ikisi birden: “Git buradan sen bizim annemiz değilsin, bizim annemiz kötü kadın olmuş) diyerek odadan kaçıp giderler.

0 olaydan sonra Feriha çocuklarının izini kaybeder. Geçen acılı yıllar içinde eşinden ayrılmış bir mühendisle evlenir, ondan bir oğlu olur. Ama çocuklarının hasreti ile yanar tutuşur, gizli, gizli ağlar. Oğlu büyür evlenir bu arada ikinci kocası vefat eder.

Bir gün evde otururken içini ani bir sevinç kaplar: “Hayırdır inşallah benim içim acıyla doluyken bu sevinç ne? “diye düşünürken telefon çalar, Almanya’dan bir bey arayıp: “Hanımefendi Feriha hanımla görüşmek istiyorum” deyince genç kadın: “Feriha benim siz kimsiniz, beni niçin arıyorsunuz” diye sorar. Telefondaki adam kayıp aileleri birleştiren büronun Müdürü olduğunu, Feriha’nın şeceresini tek, tek söyleyip, kaybettiği oğlu Ümit’in annesini bulmak istediğini, eyer arzu ederse oğlu ile konuşturacağını bildirir. Perişan durumda gayet heyecanlı olan anne oğlunu hemen telefona vermesini rica eder.

Oğlunun telefonda: “Anneciğim ben oğlun Ümit, oh çok şükür seni buldum, eyer beni kabul edersen hemen yanına geleceğim.” Diyen sesini duyunca ağlamaya başlar ve : “Yavrum, oğlum Allah’ıma şükürler olsun sizi buldum, kardeşini de getir çabuk gel ne olur.”           Diye yalvarır.

Bir hafta sonra annesinin verdiği adrese gelen Ümit 25 yaşlarında yakışıklı bir bilgisayar Mühendisi olmuş, Berlin’de bir şirkette çalışmaktadır. Kardeşi de Manisa’da psikolojik tedavi görüyormuş. Babası ve babaannesi vefat etmişler. Ana oğulun kavuşması, evde bulunan herkesi ağlatır ve sevinç gözyaşları sel olur adeta.

Yaşanmış olan acılarla dolu bir yaşam yıllardan sonra mutlu sonla neticelenir.

NAHİDE ÇELEBİ

 

 

Şahin ÖZŞAHİN bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Evet,ibretlik bir olay...

Kerim Korkut 
 11.12.2014 21:22
Cevap :
Değerli yorumunuza çok teşekkürler.NAHİDE ÇELEBİ  12.12.2014 11:54
 

çan ablam yazeneze okudum inanın gözlerimden yaşlar geldi . ne kadar okunaklı ve manalı bir yazi devamının gelmesi dileğiyle

ÇAYKARALI 
 07.02.2014 8:13
Cevap :
Sevgili Kardeşim, Sayın Çaykaralı! Değerli yorumunuza çok teşekkür ederim, canınıza sağlık. Bu gerçek yaşanmış bir öyküdür. Sonuncu bölümünü de yazdım okursanız memnun olurum. Sağlık ve mutluluklar sizin olsun. Allah yavrularınıza hayırlı yazılar yazsın.NAHİDE ÇELEBİ  07.02.2014 20:53
 

Feriha çok acı çekmiş ama sonunda çocuklarına kavuşunca büyük mutluluk yaşamış. Neyse ki hikâyenin sonu iyi bitti. Emeğinize sağlık Nahide Hanım. Selam ve sevgilerimle.

Sema Bekmez 
 05.02.2014 23:07
Cevap :
Sevgili Sema Kardeşim değerli yorumunuza çok teşekkür ederim. Acılarla dolu gerçek bir öykünün sonu çok şükür iyi bitti. Selam ve sevgiler, sağlık ve mutluluklar.NAHİDE ÇELEBİ  06.02.2014 18:51
 

Darısı çocuklarını kaybetmiş olan tüm anne ve babalarının başına.Selam ve sevgiler.

çalıkuşu 
 05.02.2014 17:29
Cevap :
Amin sevgili kardeşim, böyle acı yaşamların mutlulukla sonlanması çok güzel ama her çocuğunu kaybeden anne ve babalar ne yazık ki yitiklerini bulamıyorlar.NAHİDE ÇELEBİ  06.02.2014 8:42
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1896
Toplam yorum
: 11544
Toplam mesaj
: 162
Ort. okunma sayısı
: 1035
Kayıt tarihi
: 25.11.08
 
 

Erzurum doğumlu, Ankara'da yaşıyor. D.T.C.F mezunu, emekli lise öğretmeni, evli, 2 çocuklu. "İsya..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster