Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Ekim '09

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
1710
 

Açılım hikayesinin sonu….

Açılım hikayesinin sonu….
 

Bu gün bir aksilik olmazsa otuz kişilik bir gurup Türkiyeye gelecekmiş. Bir yasal partimiz onları sınırda tören ile karşılayacakmış. Kim bunlar?

Ülkeye çok büyük yararı dokunan bir bilim adamı topluluğu mu?

Ülke insanının gururunu okşayan başarı kazanmış bir sporcu topluluğumu?

Ülkeye çok döviz kazandırmış, başarılı bir mütahitler gurubu mu?

Hiç biri değil.

Ülkemde 40000 cana mal olmuş eli kanlı bir terör örgütünün sözde militanları..

Katillerimizi törenle karşılıyoruz. Bravo bize.

Başta şehit ailelerimize, onların yakınlarına, terörü lanetleyen ülke insanının büyük bir çoğunluğunun kalplerinde tamiri imkansız bir yara açıyoruz.

Şimdiye kadar terör örgütü mensuplarından teslim olan olmadı? Oldu. Mahkeme önüne çıkarıldılar. Suçlu görülen hapise girdi. Suçu olmayan serbest bırakıldı.

Bu durum ne için o zaman. Yoksa terör örgütü bakın biz iyi niyet gösterisinde bulunuyoruz, sizde karşılığını verin mi demek istiyor.

Eğer böyle ise, hani “Koskocaman Türk devleti teröristle diyaloğa girmez, terör örgütünü muhatap almaz” sözleri nerede kaldı.

Açıklamaya göre gelen kişiler eline silah almamış kişilermiş. O zaman bu adi bir şov değilse nedir?

Bu durumu Türk halkının çok büyük bir çoğunluğunun içine sindirmesi mümkün değildir.

Bu olay belkide iyi niyetle hükümetin yapmaya çalıştığı, içine düştüğü sıkıntı ile sürekli ad değiştirdiği “açılım” girişiminin de sonu olacaktır.

Pazartesi, 19/10/2009

Aydın Tiryaki bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bu zihniyetle Türkiye'nin huzura kavuşması mümkün değil. Dediğim gibi yeni birşey söylemiyorsunuz, 30 yıldır söylenen şeyleri tekrar ediyorsunuz. Bu zihniyetin bize maliyeti onbinlerce şehit ve ölü, sakatlar, milyarlarca dolarlık kayıp. Teröristler gökten zembille inmiyor, uzaydan da gelmiyorlar, bu topraklardan çıkıyorlar. Bu nasıl engellenir, bu acı nasıl sona erer bunu düşünmek lazım. Bunlar teröristtir son terörist ölene kadar öldürmeye devam mantığıyla bu işin bitmeyeceği anlaşılmadı mı? PKK lılar pişman değiliz diyorlar, ne bekliyorsunuz süklüm püklüm gelip ne olur bizi affedin demelerini mi? Bunu beklersek bir 30 yıl daha bu iş devam eder. Gerçekçi olup elbirliği verirsek o zaman çözüm için umutlanabiliriz.

ali akpinar 
 25.10.2009 12:02
Cevap :
Merhaba, Eğer hukuk devleti isek her şey hukuka uygun olmalı. Yoksa toplumun güveni sarsılır ki, bu en büyük tehlikedir. Suçu olan kimse mutlaka hukuk önüne çıkarılmalı kanunların dediği yapılmalıdır. Bu herkes için aynıdır. Değişmemelidir. Saygı ve selamlar...  25.10.2009 16:02
 

Elbette terörü onaylıyor değilim. Hangi gerçeklerden sözediyorsunuz, yıllarca güneydoğuda görev yaptım ve orada gerçekleri kendi gözlerimle gördüm. Bir devletin kendi vatandaşına reva gördüğü uygulamalar iğrenç ötesiydi. Size anlatsam mideniz bulanır, bir de bu uygulamalara siz maruz kalsaydınız? Popülist söylem falan değil, soru net: barış mı, savaş mı? Barışsa barışı nasıl gerçekleştireceğiz? İşte bunları tartışalım ve herkes barış için elbirliği edip elini taşın altına koysun. Vatan, millet, sakarya söylemini zaten biliyoruz, şimdi farklı birşeyler söyleme ve çözüm için biraraya gelme zamanı.

ali akpinar 
 25.10.2009 2:04
Cevap :
Barış mı, savaşmı? Kim kimle savaş ediyor ki barış yapacak. Gördüğüm kadarı ile Kürt halkı kimseyle savaş yapmıyor. Yaptığını iddia eden PKK. Onlarlamı barış yapılacak. Anlattığınız sıkıntılar ise sadece kürtlere özgü değil. Saygı va selamlar...  25.10.2009 9:15
 

Bu adamlar niye dağa çıktı, 30 yıldır süren savaş neden sonuçlanmıyor? Hiç bunları düşündünüz mü? Mesele sadece terör meselesi midir? Kürt halkına yapılanlar, yok saymalar, işkenceler, bok yedirmeler... Bizlere yapılsaydı biz susacakmıydık? Artık yetmedi mi. bu ülke barış ve huzuru haketmiyor mu? Barış ve huzur için, akan kanın durması için yapılan tüm girişimlere saygı duymalı desteklemeliyiz.

ali akpinar 
 24.10.2009 18:25
Cevap :
Merhaba, Kendine haksızlık edildiğine inanan herkes dağa mı çıkmalı. Popülist söylemler bir kısım insanı etkileyebilir. Gerçekleri gerçekten bilirsek durumun hiç de öyle olmadığını anlarız. Saygı ve selamlar...  24.10.2009 18:43
 

Değerli Osman Bey, malum yoğun dönem başladı bizim. Ne haberleri izleyebildim, ne de sizin yazılara yetişebildim. Sahi ne oldu sonuç? Geldi mi bizim bilim kurulu(?) :)

Emine Supçin 
 19.10.2009 22:30
Cevap :
Merhaba, Gelmezmi hiç. Hem de davul zurna eşliğinde. Satgı ve selamlar...  19.10.2009 23:03
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1508
Toplam yorum
: 5843
Toplam mesaj
: 265
Ort. okunma sayısı
: 1668
Kayıt tarihi
: 16.07.08
 
 

Yetmişiki yaşında iki çocuk ve iki torun sahibi bir erkeğim.. Lise mezunuyum. Uzun yıllar esnaflı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster