Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Nisan '08

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
404
 

Açları doyurmak!

Açları doyurmak!
 

Her gün Yüzlerce bikinili, iç çamaşırlı veya çamaşırsız bayan resimleri medyada veya internette afiş ediliyor. Yüz Binlerce meraklısı tıklıyor veya satın alıp bakıyor. En kolay para kazanma veya reklam etme yöntemlerinden birisi bu. Geçenlerde bir blog yazısı öğlene kadar 1000 kişi civarında okundu. Resim bikinili bir kadın, yazı ise erkeklerin büyük göğüs takıntısı ile ilgili.

Müthiş bir akım var. Hele, internette gün geçtikçe sektörleşen, iğrençleşen bir süreç devam ediyor. İşin içine çocuklar katılıyor, servisler yapılıyor. Bir ara Can DÜNDAR’ ında konu edindiği pornonun vardığı nokta (Cinselliğe dışkının katılması) iyice işin sapkınlığa vardığının bir göstergesi.

Ne oldu bu insanlara neden bu kadar sapkınlıklar arttı? Yoksa daha önce vardı da gizliydi, şimdi alenen mi yapılıyor? Şunu açık söylemek gerekiyor ki toplum içinde sapkın davranışlar toplumlarda farklı farklı yaşanmıştır. Hatta toplumların helak olmalarına bile sebep olmuştur bu sapkınlıklar. Bugün fark ne? Bugün yapılan sapkınlıklar dağıtılabiliyor, paylaşılabiliyor veya para kazanılıyor bundan.

İnsanoğlunun cinsellikle ilgili genelde tutucu olduğu bir gerçektir. Hiçbir din cinselliğin alenen veya çok eşle olmasını onaylamaz. Hatta günah sayar.

Toplum olarak cinsellik hakkında bilgimiz çok az. Öyle ki, bireylerin vücutlarını tanımadıkları her zaman konuşulur. Hal böyle olunca karşısındaki cinsel eşinin vücudunu tanıması ise hayal oluyor. Bir vazife olarak görülmekten öteye gitmiyor insanlar ve tabii özellikle kadınlar için. Çoğu kez cinsel birer obje olarak kullanıldıkları doğrudur.

Cinselliğin ne zaman yaşanması gerektiği, nasıl yaşanması gerektiği gibi sorulara doğru cevap veremediğimiz ve bilmediğimiz içinde cinsellik bir araç olarak kullanılmaya devam etmektedir. Ancak bu işi araç olarak kullananlar şunu gözden kaçırıyorlar; toplumda cinselliği, veya cinsel obje olarak kadınları ön plana çıkarmak “açları doyurmaz”, aksine açların iştahını kabartır. Özellikle internet gazetelerine baktığımızda bir tarafta tecavüz veya taciz haberleri hemen yanında bikinili, cinsel obje olarak kullanılan bir kadın resmi tıklanma oranları çok yüksek.

İnsanlara doğru cinsellik böyle öğretilmez eğer amaçları buysa, yok amaç tıklanmak veya başka bir şey ise şunu unutmayın ki her geçen gün açların sayısını arttırıyorsunuz. Eğitim, bilgi doğru cinsel yaşantı bu sorunu çözecek kaynaklardır.

Not: Ben şimdi bu yazıya cinsel içerikli bir resim koyarsam tıklanma oranı artacaktır. Ama ben bunu yapmayacağım, biliyorum ki o yüzden de yazını okunma oranı azalacak. Olsun önemli olan bu şekilde okunabilmek!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İnsanın var oluşundan bu yana her türlü sapkınlıklar da var olagelmiş.Osmanlı döneminde, resmi oğlan odaları örneğin...Ama, gizlilik , yaygınlığı önlemede etkili bir unsur sanırım. Günümüzde ise,izleyici ,okuyucu sayısını artırmak için sorumsuzca herşey ortalara dökülüyor,özellikle çocukların beyinleri yanlış yerlere kanalize ediliyor.Sizin gibi duyarlı insanların çoğalması ümit ve dileğimle....

Nur Eşmeli 
 26.04.2008 13:24
Cevap :
Öğretmenim teşekkür ederim. duyarlı insanların sayılarını arttırmak bizlerin elinde...  28.04.2008 9:57
 

Her satırına her kelimesine katıldığım bir yazı. Saygılarımla.

BASTET 
 22.04.2008 15:05
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 59
Toplam yorum
: 80
Toplam mesaj
: 21
Ort. okunma sayısı
: 2059
Kayıt tarihi
: 07.11.07
 
 

Psikolojik Danışmanım, iki tane dünya tatlısı çocuğum var. Fanatik Beşiktaşlıyım... Psikolojiye d..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster