Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Şubat '17

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1391
 

Acun FETÖ ve PKK kadar tahrip ediciymiş!

Acun FETÖ ve PKK kadar tahrip ediciymiş!
 

Bu sözü söyleyen AKP milletvekili ve Yeni Şafak yazarı Aydın Ünal. Aydın Ünal, sosyal medya hesabında hem Acun Ilıcalı’nın hem de Müge Anlı’nın yaptığı televizyon programlarının toplumsal dokuda yarattığı tahribatın PKK ve FETÖ tahribatı kadar büyük olduğunu yazmış.

TBMM genel kurulunda yapılan anayasa değişikliği teklifi görüşmeleri esnasında Twitter’da Yeliz Adaley takma adıyla yayın yaptığı ortaya çıkan AKP milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı da Aydın Ünal’ın bu paylaşımını alıntılayıp “Aynen öyle mebusum! Ömür sürecek ve ahirete sari tahribat”  demiş.

Acun’u savunmak bana düşmez ama bu söz üzerine düşünmekte fayda var gibi geliyor bana.

Acun ki AKP’yi sonuna kadar savunan bir insan. Acun ki 15 Temmuz sonrası her gece demokrasi nöbeti tutan bir vatandaş. Acun ki amcası Erzurum’dan AKP milletvekili olmuş bir insan.

***

Acun insanları eğlendiriyor, sadece eğlendiriyor. Acun’un kanallarında haber bülteni yok, haber yorumu yok, alt yazı haberleri yok. Başlıca rahatsızlık bu bence.

Ha bu arada Acun kutuplaşan Türkiye’de iki kutbun da eleştirdiği bir isim. Suya sabuna dokunmayan programları arkadaş sohbetlerinde her iki kesimde de nicedir eleştiriliyordu zaten. Burada yeni olan iktidar kanadından hem de siyasilerden bu eleştirinin gelmesi.

Hem de ne eleştiri! Yenilir yutulur cinsten değil. Acun’un yaptığı programların tahribatının PKK ve FETÖ’yle özdeş tutulması anlaşılır gibi değil

Şimdiye kadar Acun’un yaptığı programlarla insanları uyuttuğu yorumu yapılırdı iki tarafta da. Hatta muhafazakar kesimin Survivor, İşte Benim Stilim gibi programlardan oldukça rahatsız olduğu, pek dillendirilmese de, biliniyordu. Acun’un her kesimden, hatta her kutuptan insana kucak açtığı da bir gerçek.  Bu da rahatsızlık vesilesi olmuştur mutlaka. AKP’liler bu durumlardan şikayetçi olsalar da pek ses çıkarmıyorlardı. Çünkü Acun özel yaşamında AKP’ye yeteri kadar destek oluyor, her fırsatta rengini belli ediyordu.

Anlaşılan yetmiyor artık! Ya da AKP karşısındaki kesimin ne zaman Acun’a sıra gelecek dediği zamanlar geldi.

Şimdi ne olacak? Acun ne tepki verecek?

Acun’un ne tepki vereceğini bilmiyorum ama Acun’dan bekleneni biliyorum.

İşte bana göre Acun’a söylenmek istenenler:

*Öyle orada burada AKP’ye destek olmak iyi de artık yeterli değil. Alenen, kanalında da desteğini beyan etmelisin Acun kardeş.

*Ne şiş yansın ne kebap misali şimdiye kadar yaşadın gittin. İki taraftan da vazgeçemedin. Artık tarafını belli edeceksin, diğer tarafı kaybetmek pahasına.

*Bir haber programın olsun artık. Sen de yandaş medyaya dahil olmalısın. AKP’ye olan desteğini haberlerde de göstermelisin. Yandaş gazetecileri konuk edip gündem yorumları yaptırmalısın.

*İşte Benim Stilim’de kızların kıyafetlerine biraz çeki düzen verildiği gözümüzden kaçmıyor, ama yetmez, biraz daha kapalı giyinsinler. Hatta tesettür modasıyla ilgili de açılımlar olsa fena olmaz!

*Survivor’da o kızların erkeklerin bir arada şortlu, mayolu halleri çok rahatsızlık verici. Biraz daha dikkat!

*O Ses Türkiye’de Hadise’ye de söyle dekolteyi biraz daha azaltsın. Gökhan da öyle zırt pırt mesaj verir gibi 'Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa' marşı söylemesin.

*Öyle haber programı yapmayacağım deyip sadece eğlence programı yaparak her iki tarafın da gönlünü alma devirleri bitti. Malum, taraf olmayan bertaraf olur!

***

Rahatsız olmak başka şey, Acun'u FETÖ ile PKK ile aynı kefeye koymak başka bir şey.

Umalım da Acun hakkında yazılan düşünceler  birkaç milletvekiliyle sınırlı olsun. Ben de paranoyak yorumlarımla kalayım orta yerde, önemli değil. Ülkemde huzur olsun bana yeter.

Farklılıklarımıza sahip çıkabilirsek daha güçlü oluruz. Ayrıca da hazımsızlık ileri demokrasilere yakışmaz!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 31
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 270
Kayıt tarihi
: 27.03.16
 
 

Eğitim: Mimar Sinan Üniversitesi, Türk Dili ve Edebiyatı /  İlgi Alanları: Okumak, yazmak, gezmek..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster