Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Kasım '09

 
Kategori
Haftasonu
Okunma Sayısı
908
 

Adada huzur...

Hayatla karşılaşmayalı uzun zaman olmuş sanki. Tüyler ürpertecek kadar güzel manzaraları görmeyeli yıllar geçmiş. Bedenime iyi ki varsın, gözlerime de iyi ki görüyorsun bunları dediğim anlar geçirdim ben bu hafta sonu.

Bitmesini hiç istemediğim çok huzurlu bir gündü. Her anından keyif almayı başarmak için elimden geleni yaptım. Zaman zaman “neden bu kadar az ki her şey” demediğim de olmadı değil. O kadar özlemişim ki doymayı huzura, az geldi desem yeridir.

Ruhumu doyurma faslı demedim bu defa. Öyle bir şey değildi sanki. Kendimi mutlu etmek için denedim bu sefer umursamamayı. Her şeyi geride bırakıp geçtim o denizi. Tüm sıkıntılarımı, tasalarımı, keyifsiz anlarımı karada bırakıp bindim bu defa vapura. Bilinçsizce denedim ve başardım ilk kez. İyi ki de yapmışım. O gün orada olmasaydım, bugün bu kadar rahat olur muydu içim (her şeye rağmen) bilmiyorum. Denemek istedim, sadece kendimi umursamaz görmek istedim. Biliyordum aslında, döndüğüm anda kaldığı yerden devam etmeliydi bu yaşam, edecekti de. Ancak ben bu defa yenilmiş ve yıpranmış halimden biraz olsun uzaklaşmış ve hafiflemiş bir ben bulacaktım. Böyle de oldu. İyi ki.

Denizin deli dalgaları olduğunu, o sesin beni hem korkutup hem de iyileştireceğini unutmuşum. Aslında denizin bana iyi geldiğini nedense hafızam silmiş benden. Küçük bir soru karşısında fark ettim iyi olacağını. İlk başta beni bir nevi tedavi edeceğini bildiğim her şey gibi, olumsuz bir cevap vermiştim oysaki. Bilemezdim. Bazen bana iyi gelecek şeyleri benden başkaları akıl edince mi anlıyorum ne.

Yıllar olmuştu oralara gidemeyeli. Hep niyet varken, hiç gerçek olamamıştı. Eskiden bildiğim, eskisinde kaldığım bir yerdi orası. Çok değişmişti. Bu defa daha fazlasını gördüm. Daha çok içime sindirdim her anını. Çok sevdim çünkü. Sokaklarını, kapılarını, ağaçlarını, denizini ve az da olsa kedilerini.

Ne heybetli görünüyordu her yer bu defa. Yoksa benim heybetli yapılar, deli gibi esen rüzgârları içime sindiresim mi vardı?

Canıma değsin, ben çok keyifli bir Pazar yaşadım.

Sevdiğim arkadaşlarıma yenilerini kattım. Zaten sevdiklerim yanımdaydı.

Huzuru paylaşmayı sevdiğim insanla bir gün daha çaldık hayattan. Aslında çalmak değildi, zaten bizim olandı o. Sadece gerçekten tadına vararak çıkardık günün güzelliğini.

Keyfine doymak dedikleri günlerin birini daha akşam ettik hep beraber.

Kedi kardeşliği, futbol kardeşliği, kokoreç kardeşlikleri kuruldu bu esnada. Onlar fark etmese de huzurun kardeşliği başka bir tatlıydı.

Herkesin güzel bir noktada senkronize aldığı tat yüzünden okunsa da, o güne yakışan cümle “iyi ki varsınız” dı.

Bu pazarın devamını sabırsızlıkla beklediğim anılarımı yaşayacağım sevgili arkadaşlarım, hepinize kocaman sarılıyorum ben…

Canımıza değsin be, çok keyifli bir Pazar yaşadık biz...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Doğru insanlarla,doğru zamanda,doğru yerde olmaktı yaşadığımız... Kapanan sayfaları düşünmeye,ruhunu üzmeye hiç gerek yok. Herşey geliyor,yaşanıyor ve bitiyor... Bitenlere çok takılmamak gerekiyor ve insan zamanla bunu çok iyi anlıyor...

Birgül ATILGAN 
 17.11.2009 12:04
Cevap :
Nasıl katılmam ki tüm bu sözlerine... iyi ki varsın ;)  17.11.2009 20:07
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 33
Toplam yorum
: 8
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 594
Kayıt tarihi
: 05.05.09
 
 

Yazı genelde beni rahatlatır... Ancak yazabiliyorsam... Bazen içimde düğümlenir herşey... Bazen de ç..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster