Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Nisan '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
483
 

Adalet bunun neresinde?

Deniz Feneri davasında örgüt ve dolandırıcılık bulunamamış. Mahkeme böyle diyor. Aynı kurumun Almanya'daki davasında örgütlü dolandırıcılık suçu kesinleşmişti. İlginç bir sonuç değil mi? AB üyesi bir Ülkenin hakimi ile AB'ye girmeye aday bir ülkenin hakimi aynı davaya farklı kararlar veriyor. Zaten Almanya dava ile ilgili doküman istediğinde Hükümet onlarında gönderilmemesine karar vermişti.

İçeridekiler; 

- Bazı paşalarımız, bu ülkeyi korumaya yemin etmiş bunun için de içeriden galebilecek tehlikeleri hesap etmiş olmaları yüzünden yargılanıyor. Suçları örgüt kurup suç işlemek. 

- Bazı paşalarımız, bu ülkeyi çıkmaza sürükleyen siyasetçilerin elinden memleketi kurtarıp, dirlik ve düzen getiren, sokaklara çıkabilmemizi sağlayanlar darbe için içerde yargılanıyor. Suçları örgüt kurup suç işlemek.

- Bazı paşalarımız, bu ülke böyle yönetilmez kardeşim dedikleri ve hükümeti yönetim hatalarına karşı uyardıkları için yargılanıyorlar.Suçları örgüt kurup suç işlemek. 

- Fener Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım yargılanıyor. Şike yapmaktan yargılanıyor aslında ya da biz öyle biliyoruz. Ama suçu örgüt kurup suç işlemek. 

- İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu yargılanıyor. Bir çok mesai arkadaşı ile birlikte. Çocuklara okullarda diş macunu, süt ve mandalina dağıtmak gibi suçları var. Ceza talep rekoruda onda 397 yıl. Suçları örgüt kurup suç işlemek. 

ve !!!

- Deniz Feneri yargılanıyor. Türkiye'de örgütlenmiş. Almanya'da örgütlenmiş. Avrupa'da bir çok ülkede örgütlenmiş. Yardım adı altında bir çok insanın parasını almış. Bunları zimmetlerine geçirmiş yöneticilerin yönettiği ve haklarında Almanya'da dolandırıcılık amacıyla örgüt kurmak suçundan hüküm giymiş  ve Almanya tarafından Türkiye'den resmen istenmiş yöneticileri hakkında Türk Adaleti örgüt yok. Dolandırıcılık yok kararı verdi. İlginç değil mi? Suçları yok. Evrakta hata yapmışlar. 

Sizce bu adalet anlayışına sahip olan birini AB'ye alırlar mı?

Sizce bu adalet mekanizması doğru mu işliyor?

Sizce bu davaların içerisinde AKP'nin veya Hükümetin eli yok mu?

Niyeyse bana var gibi geliyor. Bu gün Yılmaz Özdil'de yazmış. Bir paragrafı çok hoşuma gitti.

Milli Eğitim Bakanımız “çocuklarımız Arap harfleriyle Türkçe gibi okuyacaklar ama anlamayacaklar” dedi.

Eğitim diye buna derim ben.

Anlamayıp, bakacaklar….

“Bakan”olacaklar. 

Diye yazmış sevgili Yılmaz.

Evet Bakan olacaklar.

Dün bir bakanımız kendisine sizin gelmenize çok sevindim diyen vatandaşımızı ortada oynatmış. Haberi görünce çok üzüldüm. Bir vekilin aslına yaptığı bu hareketi gururuma yediremedim. Nasıl olur böyle bir şey. Bir bakan vatandaşı ile nasıl böyle dalga geçer. Anlamak mümkün değil. Demek ki bu günkü Hükümetimizin eğitim ve saygı seviyesi yeterli değil. Yazık bu ülkeye, bu millete yazık.

Sevgili bakanım bu ülkenin geldiği duruma bakmıyor bile. Borcumuzun ödenemeyecek düzeye geldiğinin, dış ticaret açığının ne kadar yükseldiğinin, bu nedenle her yıl borç miktarında süper artış olduğunun bilincinde mi acaba? İşsizliğin alıp başını gittiğinin farkında mı? Zamlar sayesinde vatandaşın cebine düşen enflasyonun farkında mı? Ülkenin dış kredisi kalmadığının farkında mı? Sağlık harcamasına parası yetmeyenlerin oranının %50  yi geçtiğinin farkında mı? Farkında mı acaba ayıp ettiğinin? Farkında mı?

Kendisine böyle bir hareket yapsalar kabul edermiydi acaba? Bunlar mı bizi yönetiyorlar. Bunlar mı başarılı siyasetçilerimiz? Bunlar mı bizim ülkemizi temsil ediyorlar? Acaba içleri rahat mı?

1980 den öncede bunlardı işte! Ülke kaosa sürüklenmişti. Gençlerimize siyasi görüş için bir birlerini öldürütenlerde bunlardı. Cumhurbaşkanını aylarca seçemeyenlerde bunlardı. Ülkenin yarısından fazlasında sıkı yönetim ilan edenlerde bunlardı. Olağan üstü hal ilan edenlerde bunlardı. Değil miydi allah aşkına? Siyasetçilerimiz değil miydi 1980 darbesini hazırlayan. Ordu mu yaptı bunları? Hayır siyasetçiler yaptılar. Ama şimdi onlar yargılanmıyorlar. Bu ülkeyi o kaosun içerisinde çekip çıkartan ordu mensupları yargılanıyor. Ne kadar acı değil mi? Bu mudur adalet?

Hatta daha da ilerisi var. Bunlar davacı... mağdur olmuşlar biliyor musunuz?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 21
Toplam yorum
: 17
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 519
Kayıt tarihi
: 13.09.11
 
 

1960 Ankara doğumluyum. İktisat mezunuyum. Haberleşme Ustasıyım. Uluslararası lisansl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster