Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Ocak '09

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
227
 

Adalet Sistemi çöktü mü?

Adalet Sistemi çöktü mü?
 

RESİM ALINTIDIR.


Daha düne kadar PKK terör örgütüne ait ROJ TV de ülkemiz ve ordumuz aleyhinde konuşmalar hakaretler yapan, terörist iken askerimize kurşun sıkan, sonrada affedilip pkk itirafçısı olan bir kişiye ne kadar itimat edilebilir.?

Ülkesi için teröre göğsünü siper eden, ömrünün yıllarını tekerlekli sandalyeye bağlı olarak yaşayan gazimiz hakkında, bir PKK itirafçısının sözlerini dikkate alarak gazimiz hakkında dava açmakla incitilen gururla bunu hazmedemeyen gazimiz ebedi olarak aramızdan ayrılmıştır.

Suçlanan kişiler hakkında bir iddianame hazırlanmadan şahısların gözaltına alınması cezaevlerinde bekletilmesi suçları ispatlanamayanların kesinlik kazanmayanların onurlarının kırldığı toplum içinde rencide oldukları itibarlarını kaybettikleri bir gerçektir.

İnsanlar birbirlerini sevmeyebilir sevmek zorundada değildir ama sevmedikleri hakkında ağır suçlamalar yaparak onları zan altında bırakmayada hakları yoktur, yargınında bu konuda delili olmaksızın kişileri tutuklaması gözaltına alması son derece insan haklarına aykırıdır.

Ağzı olan konuşuyor, imralıda otuzbeş bin şehidin katili Apo köpeğide havlamaya başladı, dün bu iti sorgulayan yargı değilmiydi derin devlet hikayesini çocuk katilindenmi öğrenecekti, birilerini karalamak için kendine düşman gördükleri hakkında ağır suçlamalarda bulunmasımı isteniyor.

Yüce yargı artık bağımsız tarafsız olmalıdır, bu kadar yargıya müdahele etmek yargıyı yönlandirmek siyasi bir darbenin ayak seslerinden başka bir şey olamaz, her vatandaşın sözleri ile birileri zan altında bırakılırsa yarın insan hakları mahkemesine dava açanlar devletten milyarlarca dolar tazminat talebinde bulunacaklardır.

İnsan hakları mahkemesine dava açmakla tazminat almakla bitmeyecektir, sonuçta devleti bu tür zara uğratanlar yargı önünde hesap vereceklerdir.

Sol partilerden Alevi sunni desteğini koparmak için son günlerde yapılan karalayıcı haberler ise gerçeği yansıtmamakla beraber birilerinin solu parçalamak için alevi sunni kardeşlerimizi yönlendirmeye çalıştığı bir gerçektir.

Öyle görünüyorki iktidar gizli hesapların peşinde sanki birilerinden intikam alma çabasındadır, örneğin TRT de bir kaçak araba satıcısı, hahammıdır nedir Tuncay Güney denen şahsı konuşturuyor bunu 65 milyon kişiye dinleterek birilerini suçlatabiliyor.

Demek ki Ülkede meydanlar hırsızlara, teröristlere kaldı, birileri bunlara prim veriyor ve konuşturuyor ve gale alıyor, o zaman dağdaki ayılarıda şehire indirip bir sorgulamak lazım belki onlarında bir bildikleri suçlayacakları birileri vardır.

Demekki Ülkenin İpleri Belçika, Amerika, Danimarka, Hollanda, Fransa, Almanyadaki ipsizlerin elindedir, olmaz böyle birşey her iddia edilen suçlanan kişi hakkında delil aramadan önce suçlayanlar hakkında araştırma yapılmalıdır.

Yaşın yanında kuruda yanar misali suçluların yanında suçsuzlar ayırt edilmelidir, böyle olmaz ise vatandaş yargıya olan güvenini yitirecektir.

Yargıya olan güvenin yitirilmesi ile ülkede daha acı olayların yaşanmasına sebep olacaktır.


Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bırakın yargının bağımlı mı bağımsız mı olduğunu, ortada böyle bir kurum mu var?!... Eğer yargı varsa Ergenekon için ne yapıyor? İçerde aylardır yatıp da suçunu bilmeyenlere "Türkiye'de yargı diye bir kurum vardır!" diyebilir miyiz?

Melek Koç 
 27.01.2009 18:18
Cevap :
Merhaba melek arkadaşım, kardeşim bilirsinizki yargılama birtakım deliller ışığında yapılır suçlanan ayrı suçlayan ayrı delil diye gösterilenler ise suç ile ilgili değil işin kötü tarafı ortada işlenen bir fiili suç yok,bütün bunlar iktidarın ele geçirdiği yargıyı kendi emelleri doğrultusunda kullanmak, rejime sahip çıkanları yoketmek için kurulan bir komplodur.ama bütün bu icraatlerinde bir bedeli olacaktır.yorumunuz için çok teşekkür ederim saygılar sevgiler.  28.01.2009 12:25
 

ÜLkemin hiç bir kurumuna saygım kalmadı desem üzülerek.Tutunacak dal kalmadı inanın sistem çökmüşte yeni uyanır haldeyiz.Sonumuzun ipleri elimizde de değil..saygıyla

zirve özden özpınar 
 22.01.2009 20:08
Cevap :
Teşekkürler yorumunuz için, aynen size katılıyorum aynı düşünceyi paylaşıyoruz,gerçekten çok üzülüyorum,şu son zamanlardaki olaylar ve yakın zamandaki gelişmeler ülkenin ne durumda olduğunu açıkça ortaya koyuyor. saygılar sevgiler  23.01.2009 16:29
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 193
Toplam yorum
: 164
Toplam mesaj
: 79
Ort. okunma sayısı
: 515
Kayıt tarihi
: 28.02.08
 
 

Sinop doğumluyum, ülkesini ve ulusunu seven bir vatansever, her ay devlete düzenli vergisini ödeyen ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster