Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Mayıs '09

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
737
 

Adalet suskun kalırken AKP de patladı

Adalet suskun kalırken AKP de patladı
 

siz kimin uşağısınız DTP liler.


AKP iktidarının içindeki çatlaklar su sızdırmaya başlarken, teröre destek verdiği açıkça görülen DTP liler ise haklarında açılan dava için ifade vermemek için direnmektedir yolun sonunu gördükleri için kabadayı tavırlar takınmaya devam etmektedirler. Daha düne kadar DTP yi kendilerine yakın görenler bugün gerçekleri görmeye başlamış gibi görünmekteler.

Resmi törenlere katılmayan DTP liler belliki uzun süredir affedilmeyecek icraatleri ile kendi sonlarınıda hazırlamış oldular, başbakan sayın Tayyip beyin Siirtten evli olması da galiba bunca zamandır yapılan tahriklere suskun kalmasına etken oldu diye düşünüyorum, bugün ülke halkının yüreğindeki sızının artması Tayyip beyinde vijdanını rahatsız etmiş olmalıki DTP lierle tokalaşmıyor tepki gösteriyor.

Askerimizin şehid edenlerle ben tokalaşmam diyen genel kurmay başkanımızı haksız gören bir takım aydınlar var görsel basında boy gösteriyorlar, hangi zihniyete hizmet ettikleride meçhuldür bu kişilerin aslında milliyetçilik ruhlarıda körelmiştir. Genel kurmay başkanımızı ülke halkı olarak sonuna kadar destekliyor fikirlerini benimsiyoruz.

Terörle mücadele farklı bir konu Kürt açılımı farklı bir konudur, kimseye baskı ve zulüm ile hiç bir şey kabul ettilemez diğer taraftan teröristlerin siyasi kanadı görevini yapanlar bu ülkenin yüz karasıdırlar. Kendi evladını şehid eden kişiye destek olunabilir mi? DTP adeta teröristi alkışlıyor, roj tv yayınlarında dinlediğim kadarıyla ülkemiz askeri ile alay ediliyor bir takım çapulcuyu devletin yüce meclisinde temsil etmek kimin haddinedir.

Ülkemiz yıllardır terörle mücadelede çok acılar çekmiştir, teröristle ya da onun meclis temsilcisi ile anlaşma asla olmayacaktır. Eğer anlaşmayı düşünenler varsa ileriki yıllarda faturasını çok ağır bir şekilde öderler çünkü şehit anaları babalarının hakkını helal edip etmediklerini soran var mı? DTP liler doğuda özerk bölge istiyor kimin topraklarında devlet kurmaya çalışıyorsunuz. DTP aklını başına devşir biz o topraklarda doksanbin mehmet şehit verdik mehmetlerin kanı her yıl yağan karla sulanıyor bugünkü gibi tazedir onları biz unutmuyoruz.

Geçmişte ermeniler ile işbirliği yapıp doğuda devlet kurduğunuzu, kurduğunuz sözde devletin ömrününde az olduğunu, sonradan osmanlıya sığındığınızı unutmadık. Bu gün ne haddinize özerk bölge istemek, bir yandan T.C. devletinin ekmeğini yiyeceksiniz diğer taraftan sinsi planlar yapıp devletimize düşman olacaksınız, bunu anlamış değilim.

DTP nin içinde Türkiye devletinin haritasını bozmaya kendilerine özerk bölge edinme gayretine düşenler var, bunun hesabı bugün sorulmalıdır. Teröristlik sadece kurşunlamakla değil ülke haritasını bölmek bölücülük yapmakta siyasi terördür, bu durum ülke halkını yaralamaktadır.

Meclis başkanı toptanın sözlerine gerçekten şaşırdım; çünkü Adalet bakanı iki gün önce DTP li Ahmet TÜRK'ün ifadesinin alınması konusunda oldukça kayırıcı ve çelişkili sözler sarfetmesi, bugün ise sayın Toptan'ın DTP li Ahmet Türk'e kabadayılığı bırak dercesine konuşmaları oldukça şaşırtıcıdır, peki ülke halkının nefretini kazanan bir partiye destek çıkmak kimin haddinedir, AKP nin bundan kazancı nedir mecliste üçyüzelli sandalyeye sahip bir parti isterse DTP nin dokunulmazlığını kaldırabilir, onların her vatandaş gibi yargılanmalarına da yardımcı olabilir.

Haydi AKP kaldır dokunulmazlıkları DTP adil bir şekilde yargılansın. Ülke halkınında takdirini kazanın.

Milliyetçilik ruhumdan olsa gerek tepki ve eleştiri yazılarım yayına alınmıyor, silmek zorunda kalıyorum editörlerimizin canı sağolsun.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 193
Toplam yorum
: 164
Toplam mesaj
: 79
Ort. okunma sayısı
: 515
Kayıt tarihi
: 28.02.08
 
 

Sinop doğumluyum, ülkesini ve ulusunu seven bir vatansever, her ay devlete düzenli vergisini ödeyen ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster