Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Aralık '09

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
425
 

Adalet yerini buldu..

Adalet yerini buldu..
 

Dün akşam saatlerinde beklenen haber geldi.

Anayasa Mahkemesi dün DTP'yi kapatma kararı aldı. Geç bile kalınmıştı.. Gecikmiş adalet adalet değildir derler.. Ama neyse bu seferlik böyle olsun..

DTP'nin siyasi ömrü, her gün ağızlarından fütursuzca dökülen laflara rağmen uzun sürdü. Milleti, kendimizi, TBMM'yi ayaklar altına aldık. TBMM çatısı altında bu devletin temel değerlerine her gün hakaret yağdıran bir parti.. Bizim millet olarak buna dayanmamız çok zordu ama yine de dayadık..

Demokrasi, tarihinde hiç bu kadar kötüye kullanılmamıştır herhalde.. Demokrasi, kötü niyetli insanların elinde, kötüye kullanıldı.. Demokrasi teröre hizmet etti, ettirildi..

Demokrasi adı altında terör desteklendi, terörist lidere her gün övgüler yağdırıldı...

Neyse ki artık kapatıldı..

Yalnız, partinin kapatılmasından sonra televizyonlarda konu ile ilgili yorum yapan aydınlarımız ve siyasilerimiz de ayrı bir konu..

Demokrasilerde parti kapatılmazmış.. Bal gibi de kapatılır.. Eğer o parti terör örgütünü destekliyorsa, politikasını terörle birlikte yürütüyorsa çok da güzel kapatılır..

Bir de haber bültenlerinde yayınlanan görüntüler... Her gün haber bültenlerinde taş atan çocuklar (Çocuk demeye bin şahit lazım! Çocuk dediğin kocaman taşları polislere atmaz, atamaz. Çocuk dediğin molotof kokteylini içi insan dolu otobüse fırlatmaz, molotof kokteylinin ne olduğunu bile bilmez. ) gösteriliyor. Onların bu eylemleri yapmalarındaki amaç bu zaten.. Televizyonlarda bu görüntülerin yayınlanmasını amaçlıyorlar. Sağolsun medya da bu amaca hizmet ediyor. Terör, reklamı sever. Ne kadar çok haber ve görüntü yayınlarsanız , terör o kadar büyür. Gazetecilerimizin bazı olayları görmezden gelip yayınlamamaları lazım. Böylelikle o olaylar azalacaktır..

DTP ile ilgili haberlerin de azaltılması gerekir. Hangi kanalı açsanız dakikalarca DTPliler boy gösteriyor. Tabii bu da onları kahramanlaştırıyor. Kendilerini önemli insan hissediyorlar. Tehditlerinin dozunu her gün biraz daha artırıyorlar. Medya DTP'nin de reklamını fazlasıyla yaptı bence..

Bir de İmralı'da gözümüzün içi gibi baktığımız, beslediğimiz bir insan (!) var.. Bu adam hapse atılmadı mı? Peki biz neden her haber bülteninde bu adam ne söylemiş, ağzından ne çıkmış kelimesi kelimesine öğreniyoruz. Neden o adamın televizyonlar aracılığıyla tüm dünyaya sesini duyurmasına izin veriliyor? RTÜK buna neden yasak getirmiyor? Hapisteki bir terörist dünyanın hangi ülkesinde bu kadar adam yerine konmuştur acaba? Medya bu adamı İmralı'da unutsun lütfen.. Biz de unutalım.. Yüzünü görmeyelim ve ne demiş, ne yapmış bilmeyelim.. Bilmek istemiyoruz.. Bizim medyamız aracılığıyla bir yerlere mesaj yollamasın.. Medya terörün ve teröristin ekmeğine yağ sürmesin..

Birlik olalım diyoruz.. Birlik olmak lafta olmaz.. Herkesin üzerine düşen görevler var..

Vatandaş olarak bizim çok daha bilinçli olmamız gerekiyor. Yanlışa, haksıza karşı sesimizi çıkartmalıyız, tepki göstermeliyiz..

Aydınlarımız... Biraz empati kurmaları gerekir... Acı çeken halkı anlamaları gerekir.. Samimiyetten uzak yapmacık demokrat havalarında, terörizmi destekleyen bir partinin kapatılmasına "üzüldük" ağıtları yakmamaları gerekir..

Medya.. Haber yaparken daha titiz daha itinalı olması gerekir.. "Acaba ben bu haberi yaparsam, terörü daha da desteklemiş, şımartmış olmaz mıyım?" diye kendilerine sormaları gerekir..

Devlet.. Daha kararlı, daha otoriter olmalı.. Şu an halkta devletin otoritesi, saygınlığı ayaklar altına alınmıştır kaygısı var. Devletin temel değerlerinin çiğnenemeyeceğini, çiğneyenlerin anlayacağı dilde anlatması gerekir..

Birlik olmak ancak böyle olur..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hiç düşündünüz mü.. DTPliler neden hiç toprak reformundan bahsetmiyorlar? Sorun demokrasi sorunu filan değildir. Aman aşiret ağalarının rahatı bozulmasın. DTP'nin politikasının Kürtlere hiç bir faydası olmadığı gibi bu ülkeyi germekten başka bir işe yaramamıştır. Kürtler bunu nasıl göremiyor anlamıyorum.DTP'den de PKK'dan da Kürtlere fayda yok, olmayacak da.. Çözümü yanlış yerde arıyorsunuz.. Teşekkürler ve saygılar yorumunuz için...

şule yüksel öztürk 
 15.12.2009 21:03
 

Mevcut yasalar ve 12 Eylül Anayasası'na bağlı olarak kapatma kararı doğru olabilir. Hepimiz biliyoruz ki yarın öbür gün başka bir parti kurulacak, yani bir kısır döngü içindeyiz. Sorunlarımızı cesurca ele alıp çözme zamanı gelmedi mi? Sorunu sadece terör sorunu görmek bir fayda sağlıyor mu? Kürtler'in yıllar boyunca varlıkları inkar edildi, işkenceler yapıldı. Sonuç?? Empati diyorsunuz da siz empati yapmayı denediniz mi? Kürtlere reva görülen uygulamalara Türkler maruz kalsaydı ne yapacaklardı? Susacaklar mıydı? Çözüm gerçek anlamıyla demokratik bir düzen kurmak, Kürtler'in kimlikleriyle eşit yurttaşlar olarak yaşamalarını sağlamak. Baskıyla zorbalıkla, YASAKLAMAKLA, parti kapatmakla sadece PKK'nın ve savaş isteyenlerin ekmeğine yağ sürersiniz. Savaştan bıkmadık mı? Barışı istemek ve barışa destek vermek için daha ne kadar can vermemiz gerekiyor? Ülkemizde yeterince yasakçı ve baskıcı yaşlı adamlar var, genç hanımların, özgürlük, demokrasi ve barıştan yana olmalarını beklerdik.

ali akpinar 
 14.12.2009 1:11
Cevap :
Öncelikle savaş değil terör dememiz gerekiyor. Savaş kalleşçe olmaz mertçe olur. Doğru söylüyorsunuz, işin yanlış tarafı kapatılan partinin yeniden açılmasıdır. Her gün teröre övgü yağdırıp, politikayı teröre hizmet eder hale getirenlerin partisi bir daha açılmamak üzere kapatılmalıdır. Biz o kadar demokratik bir ülkeyiz ki, devlete millete küfreden, terörü açıkça destekleyen bir partiyi meclis çatısı altında barındırdık. Daha ne kadar demokratik olunabilir ki?  15.12.2009 20:56
 

Terörü meşrulaştırmaya çalışanlanra öncelikle dur demek gerekiyor.

maykıl 
 13.12.2009 15:58
Cevap :
Teşekkür ederim.. Saygılar..  13.12.2009 23:15
 

Hislerime tercüman olan satırlarınızı sonuna kadar destekliyorum. Demokrasi adına yapılan, bölücü eylemlere bir nebze olsun dur demek adına adalet geç de olsa tecelli buldu.Son zamanlarda duyduğum en güzel haber, bu partinin kapatılması ve özellikle provakasyonlarıyla ekranlarda terör eylemlerini tetikleyen, aynı partinin bayan milletvekilinin dokunulmazlığının kaldırılmasıydı. yüreğinize sağlık,sevgilerimle

Naile ASLAN 
 13.12.2009 10:33
Cevap :
Haklısınız.. Orada bir bayan var ki her konuştuğunda ağzından zehir saçıyor.. ağzından dökülen şirret ve çirkef sözlerle bu halkı nasıl yapsam da bölsem, birbirine düşürsem diye uğraşıyor. Şimdi de AİHM'e başvuracaklarmış.. Geç bile kaldılar.. Koşa koşa kendilerini Avrupalı sahiplerinin kollarına atmaları lazım. Saygılar ve teşekkürler yorumunuz için..  13.12.2009 20:08
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 8
Toplam yorum
: 198
Toplam mesaj
: 38
Ort. okunma sayısı
: 6797
Kayıt tarihi
: 13.04.09
 
 

1977 Sakarya doğumluyum. İstanbul Üniversitesi Tarih bölümünden 2000 yılında mezun oldum. Özel bir..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster