Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Haziran '08

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
1042
 

Adam gibi adam...

Adam gibi adam...
 

Aslında, kadınların ne istediğini, nasıl erkek istediğini anlayabilmek, öğrenebilmek imkansız gibi bir şey olsa da, kadınlar aslında çok şey değil, karşılarında sadece ''adam gibi adam'' istiyorlar.

İşte, kadınların sürekli istedikleri ''adam gibi adam'' olmak nasıl bir şeymiş?

Adam dediğin, yiğit olacak, adamlığa giden ilk adımı cesaretiyle atacak!
Güvenilir olacak, hayatı bir uçkurun peşinde değil, güzelliği şad etmekte arayacak!

Kılıbık olmayacak, ne konuşulduğunu anlayacak, yorumlamayacak!
Kadın işlerini kadına bırakacak, kendisi erkek işlerini yapacak. Ne iş yapabileceğini bilecek, gerektiğinde taşı da sıkacak, çöpü de atacak, hiç gocunmayacak. Eve geldiğinde kendine gelmiş gibi olacak, hanımını ihya edecek! Çalışmasının nedenini ailesini yüceltmek ve iyi yaşamalarına dayanak olduğunu bilecek. Tv karşısında zapping yerine, hanımıyla karşılıklı kahve içmesinin tadına varmasını bilecek. Mahremine sahip çıkacak, asla sevgisiz yatağa girmeyecek, karısını hayvanca değil insanca severek çocuk sahibi olacak!

Tatminlerini kadınına sahip çıkarak yaşayacak, bilecek ki erkek adam olmak zor iş!

Birkaç et parçası görünce, ağzının suları akarak iştahı kabarmayacak, bilecek evde gözüne başka göz değmemiş kadınının olduğunu. İş toplantılarında, seyahatlerinde, oturduğu restaurantlarda kadınının yiyemeyeceğini bildiği yemeği dahi yemeyecek. Erkek onurlu olacak, eşine sevgisini tatlı bir bakış, ciddi bir gülümseyişle gösterebilecek. Sevginin doruğunda yaşamasını ve zamanın bir tarihle sınırlı olmadığını bilecek!

Çarşıya – pazara karısını göndermeyecek, bilecek ki evinin her türlü dış ihtiyacını erkek adam karşılar, yapacak! Temiz olacak adam dediğin, dişleri bembeyaz, elleri nasırlı olacak. Bahçe işlerinden anlayacak, ev aletlerinin tamiratını kendisi yapacak. Göbekli olmayacak, sporu maç izleyerek sevmeyecek, kendisi aktif olacak. Seni sardığında kolları sanki canın çıkıyormuş gibi hissedeceksin, kalp çarpıntılarından hissizleşeceksin.
Gözleri ferfecir okumayacak, dönek hiç olmayacak!

Erkek mert olur, sözünün eri olur! Ne seni bir sümsüke satacak, ne de onurunu yerler altına alacak. İstediğini bilecek ve istediğini alacak.

Erkek dediğin egemenliğin sembolüdür, kendini keşfetme yolunda kendi eksiğini her daim arayıp bulacak, yanlışını doğrulayacak. Ciddi olacak ciddi, hele yabancı bir bayanın karşısında az konuşacak, kendi mahremi yanındaymış gibi hareket etmesini bilecek.

Adam dediğin, cömert olur, ne alacağını, ne kadar yiyip yedireceğini iyi bilir!
İnançlı olacak, değerlerini iyi bilecek. Ekonomist tavrıyla evinin reisi olacak. Kadınına söz kondurmayacak, değil sert bir bakış ufak bir zan da dahi bulunmayacak, bilecek ki o narin kadın O’na emanet!

Başını rahatça omuzlarına koyabileceksin örneğin, kokusu buram buram insan kokacak, yanında huzurlu olacaksın!

Kültürlü olacak, her zaman şerefin, dürüstlüğün, onurun yanında taraf olacak. Güçlü olacak, kaba kuvvet gerektiren yerlerde adam da dövmesini bilecek.
Ellerini sımsıkı tutacak, bağlılığın ellerinde olduğunu hissedeceksin. Sadık olacak sadık, fırıldaklardan hep farklı olacak! Adam gibi adam lider olacak, niye yaşadığını, neyin adına yaşadığını bilecek, fikir adamı olacak! Azimli, iradeli, saygılı olacak. Tertibi ile zahmetsiz olacak. Okuyacak, düşünecek, kendini geliştirecek. Mıy mıy olmayacak, mayasa vurdu mu ses getirecek! Seni esirgeyecek yabandan, hayvandan, tuttu mu damarı sıkıverecek gerektiğinde adamın boğazını, sevdiğini canı pahasına koruyacak!

Ağzından çıkanı duyacak, duyuracak!

Kadın bilecek karşısında bir erkek var. Bilecek ve kadın ondan sonra Allah’a şükredecek, iyiki adam gibi bir adam karşısına çıkardı diye…

Ahhhh biz erkeklerin işi çok zor çokkk. Aslında tüm bunları yapsak da, mutlaka bir şey bulur bizim kadınlarımız! Siz kadınlar için böyle adam gibi adam bulmak ne kadar zorsa, biz erkekler için de kadın gibi kadın bulmak çok zor.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Adam olmak böyle bir şey işte )

shalimar 
 25.06.2008 11:07
Cevap :
Aynen :)  25.06.2008 17:27
 

Yıllar önce insan psikolojisi üzerine eğitim almış bir dostum bana şunu söylemişti. Kadınların erkekleri seçerken nasıl davrandıklarını anlamak için Dostoyevski'nin Budala'sını okumalısın. İnsanın ruh doğası konusunda dahiyane fikirler üreten Dostoyevski Budala adlı romanında kadın kahraman "nevrotik" olan erkeği değil de "psikotik" olan erkeği seçer ve sonunda, hep birlikte mahvolurlar. Senin anlayacağın, kadınlar, (ruh) görüntüsü, yani manevi yapısı güçlü olan (görünen) erkekleri seçerler ve zayıf gibi görünenden kaçarlar. Ama sonunda anlarlar ki; gerçek güç kendi kafalarında kurdukları değil, başka türlü bir şeymiş. Üstelik yaşayan hiçbir erkek ya da kadın bu güce sahip değilmiş. Sanırım esas olan ahlaklı olmak. Yani yeri geldiğinde "KADIN" gibi erkek olmak. Sevgiler. Selamlar. Ali Nail.

Ahmet Güreşçioğlu 
 23.06.2008 18:39
Cevap :
Muhteşem bir yorum olmuş abi buradan da neredeyse bir blog çıkar.O kadar doğruki yazdıkların.Çok teşekkürler.  24.06.2008 8:47
 

İlhami Bey; Ne güzel yazmışsınız.Evet Adam dediğin gerçekten böyle olmalı.Ya kadın _?

ABAKÜS 
 23.06.2008 10:42
Cevap :
Onu da en kısa sürede yazarım :) Çok teşekkürler.  23.06.2008 10:53
 

yüreğine sağlık arkadaşım ...bir erkek olarak bunları anlatmak yürek işi tebrikler...herşeyin başı mertlik,yani dürüstlük gerisi gelir zaten...saygı ve sevgilerimle...

CANSİN 
 21.06.2008 15:03
Cevap :
Çok teşekkürler.  23.06.2008 10:53
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 57
Toplam yorum
: 372
Toplam mesaj
: 71
Ort. okunma sayısı
: 2805
Kayıt tarihi
: 17.07.07
 
 

17 yıldır uluslararası firmalarda yöneticilik yaptım. Bunun yanında şirketlere satış, yöneticilik, k..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster