Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Ocak '12

 
Kategori
İnternet
Okunma Sayısı
179
 

Adamlar twitter diye bir şey icat etmişler ki...

Adamlar twitter diye bir şey icat etmişler ki...
 

Bilmediğimiz şeylere önyargılı olmak insan olmanın şanındandır. Bu sebepten kulağımıza gelen cümleleri yumak yapar acımasızca ortaya atarız.

Twitter da bunlardan bir tanesine kurban giymiş meğer. İnsanların sabah kalktıkları gibi ilk önce twit atmalarına kim ne yapmış diye bakmalarına anlam veremiyordum. Televizyonlar bile soru sormak yorum almak için twitter sayfalarının linkini kullanır oldular.

Hiç hesapta yokken bir twitter hesabı da benim olsun dedim. Üstelik bunu bir televizyon programına katılan katılımcıya soru sormak için tek yol olduğu için açtım. İlk adımda bazı kişileri takip etmek gerektiğine dair adımlar ve gereklikler var. Hesap kurulumu tamamlandığında kendimi sokakta gibi hissettim. Herkes orada. A'dan Z'ye herkes orada hem de. Birden kendimi çok sosyal hissettim. Meğer benim çıktığım sokaklar sokak bile değilmiş bunun yanında. Sonra kendimi topuklu ayakkabısını giyip elinde telefonuyla alışverişe çıkmak durumunda olan arada twiter a gözatmak zorunda olan bir kız gibi hissettim. Sonra bu ayıp mı ya da komik mi dedim. Ayıpsa kime göre ayıp, zaten artık herkesin durumu bu.

Sevgili twitter en sevdiğim oyunculardan tutun da en sakıncalı kızlara kadar herkes burada. Herkes istediğini söyleyebiliyor. Ayıp yok tabi saygı çerçevesinde. Neyse uzatmayayım. Bu twit olayı sanki kendimi yalnız hissetmeme engel oluyor. Oturduğum yerden kim ne yapıyor ben asosyal miyim diye düşünürken herkesin twitter sokağında olduğunu gördüm. Şimdi aklıma ilk gelen twitter'ı açıp ortama gözatmak. Bu komik mi acınası mı özenti bir durum mu bilmiyorum. Ama kişi bundan mutlu oluyorsa, sanıyorum ki başkalarının fikrine pek de aldırış etmiyor. Bu sıralar kendimi iyi hissetmeme sebep olan sokaktayım. Twitter'dayım :)

https://twitter.com/#!/ladydeas

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Toplam blog
: 17
Toplam yorum
: 8
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 235
Kayıt tarihi
: 25.08.11
 
 

14 senedir öğrenciyim ve bu sene bitirmeyi planlıyorum. Fırat'ı okumayı ve daha bir çok şeyle ilgile..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster