Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Şubat '15

 
Kategori
Tiyatro
Okunma Sayısı
225
 

Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Ayışığı Sirki

Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Ayışığı Sirki
 

Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu "Ayışığı Sirki"


Adana Şehir Tiyatroları, çocuk oyunu “Ayışığı Sirki” ile küçük seyircilerle buluştu. 22 Ekim Çarşamba günü Saat 15.00’da açılan perde ile sezonun ilk çocuk oyunu oynanmış oldu. Özellikle hareket performansıyla dikkatleri üzerine çeken oyun, Muzaffer KIRIKKALP’in yazıp – yönettiği, 6 - 9 yaş aralığı çocuklarımız için oldukça eğlenceli ve keyifli bir gösteriydi.
 
“Ayışığı Sirki”nde çalışan palyaçolar arasında tartışma çıkar. Bir tarafta Bo ve Po kardeşler diğer tarafta ise Patron ve Sivrisinek yer alır. Büyük Patron Papirüs olaya dahil olur. Artık yorulduğunu ve sirki devredeceğini söyler. Papirüs onlara bir oyun hazırlamıştır. Bu iki grup, altı bölümden oluşan bir serüvene çıkarlar. Papirüs, sirkin anahtarını bir sandığa koymuştur. Bu sandığı açacak anahtar parçaları ise bu altı bölümde saklanmıştır. Gerek mısır tarlası, gerek göl, gerek ormanda, gerekse mağaralarda geçen bu anahtar arama macerası adada son bulur.
 
Dekor anlayışı ile renklimi renkli kostümleriyle, şarkıları ve danslarıyla daha ilk gösterisinde büyük yankı uyandıran oyun, 2 perdeden oluşuyor. Hafta içi çocuklarımızı düşünerek tek perdeye indirgenen “Ayışığı Sirki” hafta sonları yine iki perde olarak izleyicilerle buluşacak.
Çocukların hatta estetik ve kurgu olarak, büyüklerin de sıkılmadan izleyebileceği“ Ayışığı Sirki” eğlenceli, keyifli, müzikli ve çocuklarımızın hayranlıkla izleyebilecekleri; dansları, animasyonları ve şarkılarıyla, renkli mi renkli bir çocuk oyunu.
 
Yapılan hiçbir iyiliğin boşa gitmeyeceğini, er ya da geç bu iyiliğinizin karşılığını alacağınızı ve inanarak, çalışarak yaptığınız her işte başarılı olacağınızı dile getiren “Ayışığı Sirki” emek ana teması üzerinde durarak, iyilik ve yardımlaşma temalarını da içeren bir çocuk oyunu olarak oldukça yararlı bir gösterim olarak karşımıza çıkıyor. Bo ve Po emeği ve iyiliğive çalışkanlığı; Sivrisinek ve Patron ise kötülüğü ve emek hırsızlığını ve tembelliği simgeliyor.
 
Oyunda; Kemal Burak ALPER, Başar UĞUR, Kübra TEKE, Doğukan UĞURLUGÜLBÜKEN, Merve GİRİTLİOĞLU, Dilek POLAT, Nermin SALMAN, Feridun YILDIRIM, Tufan NAHARCI, Çağla YELEÇ rol alıyor.
 
“Ayışığı Sirki” hafta içi her Salı ve Çarşamba saat 14.30’da, hafta sonu her Cumartesi saat 11.00‘da Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda küçük seyircilerle buluşuyor…
 
6 – 9 yaş arası çocuklarımıza yönelik sergilenen “Ayışığı Sirki”ni izlemenizi öneriyorum ve iyi seyirler diliyorum.
 
Sanatla kalmanız dileğiyle…
 
Kurtuluş BİLGİLİOĞUL

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 42
Toplam yorum
: 11
Toplam mesaj
: 11
Ort. okunma sayısı
: 409
Kayıt tarihi
: 02.10.07
 
 

Atatürk Üniversitesi Sahne Sanatları Dramatik Yazarlık Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolar..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster