Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Ekim '08

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
1520
 

Adem Hava'ya baktı ve dedi ki...

Adem Hava'ya baktı ve dedi ki...
 


Yıkarken saçlarını ...mavi siyah, gür yumaklar gibi doldurmalılar avuçlarımı.
Ve sonrasında; sen yanıma uzandığında...hani koltuk altıma sokulupta artık uyumaya hazırlandığın o anlarda, burnuma çalan koku; sıcak ve nemli ormanların derin, dipsiz ve o gür yeşilini anımsatmalı.

Kadınım; teninin kokusu baharatlı olmalı.
Öyleki; bir cuma öğlen vakti hengamesinin ortasında dahi olsam, onu apansız duyduğumda, aklıma getirebilmeli sen sararken bacaklarını belime, kasıklarımın nasıl da arzuyla dolduğunu.

Süt üzerindeki o incecik örtü gibi...dokunmaya duyarlı ve mutlaka pürüssüz olmalı dudakların. Ama, sara da bilmeli öpüşlerin; onca yıl boyunca kuzey rüzgarlarının açtığı o derin yaraları.

Sonsuz bir döngü gibi sürmeli sana olan arzum...çember çeviren, kısa pantolonlu halimdeki heyecanımı kaybetmeksizin döndürebilmeliyim, seninle geçemekte olan herbir günümü geceye.

Tutkunun, sevgiyle karındaşlığını tekrar tekrar...
ispat etmeli bana teninde geçen her gece... ve seninle uyandığım her sabahta; istemeliyim varlığını yeniden ve yeni bir şeymiş gibi hayatımda...bir daha, bir daha ve bir defa daha.

Ve bazen de sokulmuşken yamacıma, o küçük kız çocuğu masumluğunla; o mevsimde tüm sokaklar kış kokuyor olsa da; fark etmemeli bana. Bergamut kokuları doldurmalı varlığın, her zaman benim koynuma.

Uzanmış yatarken sen öylece yanımda... ve ben sadece sana baktığımda; Akdeniz'in turuncusu sarmalı tüm vücudumu, tepeden tırnağa...

Kolların; her zaman müşvik ve şevkatle sarılmalı boynuma...
Oysa parmak uçların...parmak uçların, başka... onlar dolaştığında saçlarımın arasında; ihtiras ve istekle dolmalı karnım mutlaka.

Suskun olsa da dudakların, her zaman konuşabilmeli benimle bakışların. Arada sırada kelimelerim, sözlerin bittiği o yerde Sessizliğe bürünse de ; varlığın...varlığın hayatımda oldukça, anlaşıldığımı bilmeli ve bunu hissetmeliyim, sen benimle oldukça.


Ve soluğun kadınım...soluğun, soluğuma dokunduğunda; iyileştirirken geçmişimi, çizebilmeli nefesin, yeni bir geleceği...

Sevgi ve ışıkla,
Ayna

09102008


Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

böyle yazabilen bir kaç kadın daha okumuştum,erkek gibi yani..ama en güzeliydi bu.. koltuk altıma sokulup uyumaya hazırlanmak/süt üzerindeki incecik örtü dudakların, suskun olsada bakışların konuşması/ ve en önemlisi : uyandığım her sabah varlığını yeniden ve yeni birşeymiş gibi istemek :)

Kenan Soyalp 
 20.05.2010 18:47
Cevap :
Erkek gibi derken? :) Teşekkürler... Sevgi ve ışıkla, Ayna  23.05.2010 11:50
 

Bir kadın erkeğin ruhuna dokunup, kurduğu cümlelerde ki hikayeyi oluşturabilirmi ?. Kadın, erkeğin parmaklarıyla portreler çizebilirmi yada yarım kalmış cümleyi bitirebilirmi ?...Bir kadın erkeğin arzulasunu, isterik aşka tutkun dokunuşlarını dile getirebilir mi?. Bir kadın kalbinde çocuk saklayan adamların, içine süzülüp onunla sohbet edebilir mi?. Kadın erkek yansımasında bir ayna olabilir mi?... Tesadüf satırların bir araya gelmesiyle hikayelerinin oluşturmadığını biliyorum ve ayna ismini tesadüf seçmediğini bildiğim gibi... Kimliğin yok bende daha önce söylediğim gibi kadın ve erkek şeklin yok, soran olursa sadece o ayna baktım diyorum... Yansımalarını, ruha dokunuş seanlarının kelimeye dokülen haliyle, okurken seyre sürüklenmek keyif. Sırlarla dolusun. Bir gün senin erkek portrenle benim kadın ruhum satırlarla hesaplaşmalı... ''Bence tek denemeyle kalmamalı, harıka, çok hoşuma gitti ve devam hikayelerini aynı yansımayla okumayı istiyorum''

Ehli Keyfim 
 20.10.2008 22:07
Cevap :
Denemelerde keyif...yolculağa çıkmaya dair hayaller kurmakta...belki de biraz olsun yolda olmakta. Varışta sanılıyorsa asıl büyük sıkutu hayal burada. Sağol Tuncay...hesaplaşma gününü sabırsızlıkla bekliyor olacağım satrır aralarında... Sevgi ve ışıkla, Ayna  21.10.2008 9:07
 

iYide sevGiLi aYNa.. PeKi ya GöZLer ?? BaKışLar..? oNLaRı neReDe uNuTTun ? :) ŞaŞKınLıĞıMı ßileMezSin.. İyi kaL..

cLaSsX 
 14.10.2008 12:29
Cevap :
Sevgili arkadaşın hakılısın... gözler olmadan olmazsa da; bakışlar vardı burada...Çok teşekkürler katkına. Sevgi ve ışıkla, Ayna  14.10.2008 15:58
 

Bakınız benim için cinsellik asla 1.planda gelmez, lakin 2.planda gelebilir...Ne diyom laa ! Demem o ki, :))) gülmekten diyemedim...Niye güldüm onuda bilemedim yaa...Dur bi, duruyosunuz zaten,..Tamam toparlıyorum, özet olarak bence pırasa yemeği olmasın diyorum...Kelem (lahana) kapuska daha evla...Allam ne içtim ben laa:)))Güzel olmuş, siz bana bakmayın...

silik 
 13.10.2008 15:45
Cevap :
İlginç bir yorum olmuş doğrusu...Sevgi ve ışıkla, Ayna  13.10.2008 21:33
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 268
Toplam yorum
: 1159
Toplam mesaj
: 159
Ort. okunma sayısı
: 1834
Kayıt tarihi
: 15.09.06
 
 

Var olan her oluş ve bozuluş hakkında gözlem, tahlil ve sonuca varma sürecindeki yolculuğumu, siz..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster