Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Nisan '17

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
116
 

Adı farkındalık, içerik farkındalığın bir adım ötesi

Adı farkındalık, içerik farkındalığın bir adım ötesi
 

Biliyorsunuz “Farkındalık” adlı bir workshop başlatıyorum bu hafta. Adını “Farkındalık” koydum çünkü bir şeyi neden yaptığımızın farkına vardığımızda artık o şeyin bizi “kurban” alanında tutması imkansız hale geliyor.

Bu “şey” ister ilişkide, ister parasal konularda, ister kariyer, isterse sağlık olsun, farkına varmak “sorun” olarak adlandırdığımız o “şey”in yok olmaya başlaması anlamına geliyor.

Peki farkında olmak herşeyi çözüyor mu?

Bu soruya kocaman bir HAYIR demek istiyorum. Çünkü deneyimlerim bana farkında olarak yaşamanın felç halinde yaşamak gibi bir şey olduğunu gösterdi. Yani bir şeyin farkındasınız da, sonra?

Arayış içinde olan bir çoğumuz zaten farkında hayatlar yaşıyoruz. Farkında olarak yaşamak bir seçim ancak MUTSUZ eden bir seçim. Mutsuz oluyoruz çünkü farkındalığın kapısına gelip dayanıyoruz. O saatten sonra ne geri dönebiliyoruz ne de kapıdan içeri giriyoruz.

Ben bu workshopta ağırlıklı olarak kapıdan içeri nasıl girdiğimi anlatacağım ve sizlerin neden içeri girmediğinizi dinleyeceğim. 12 hafta sonunda kendi adıma kazancım ise sizler o kapıdan içeri girerken, size ve yeni deneyimlerinize şahitlik etmem olacak.

Farkındalığı uyanmak olarak düşünebilirsiniz. Koçlukta ise “ahha noktası” olarak bilinen terim olara düşünebiliriz. Bir gerçeğe uyandığınızda onun varlığından habersiz olmak olmak çok zordur. Özellikle konu bizi, gitmek istediğimiz yönde bir adım öteye götürecekse.

Perşembe başlıyoruz! Sen de henüz karar vermediysen, sorularını farkindalik@biradimat.com adresine gönderebilirsin.

Ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsin.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 7
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 175
Kayıt tarihi
: 02.10.16
 
 

Kişisel gelişim hakkında aldığım eğitimlerden, okuduğum kitaplardan öğrendiklerimi hayatıma uygul..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster