Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Ağustos '07

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
463
 

Adını aşk koymayalım

Adını aşk koymayalım
 

Günümüzde ne kadar çok sevgililer değiştirilip ne kadar çok günü birlik adına da aşk dedikleri duyguları bitirme hoyratlığı içerisindeyiz. Sanki birileri elimizde kalan o en değerli duygularımızdan olan Aşkı, geçici duygularına, geçici heveslerine, geçici ihtiraslarına veya tutkularına alet edip, “abla/abi ben aşık oldum” deyip ballandıra, ballandıra anlatmıyormu karşımızda işte orda bende ipler kopyur ya..!!. Ya bu ne menem bir duyguymuş böyle hemencecik omzunuza konuyor ya da oklar hedef şaşırmadan tam kalbinizden vuruyor.. ve günlerle, aylarla süren bir sürecde de alıp başını hemen gidebiliyor…!!

Yapmayın Allah aşkına…!! ya arkadaşlar, elimizde kalan ve yakalayınca kadrini kıymetini bilmemiz gereken nadir bir duyguyuda, ser-sebil ortalara dökmeyelim.

Yaşadığınız ilişkinin adı flört olsun, ilgi olsun, hoşlanma olsun ne bileyim bişey koyuna adını, Türkçemizde o kadar çok kelime varki, adını koyabileceğiniz..! Ama lütfen AŞK deyip bu kadar baside indirgemeyin..!!

Hemen alacele oluşan bu duygularınıza bu derinlik ifade eden cümleyi yapıştırmayın lütfen…!!

Ona baktığınızda dil konuşmadan gözlerinde sevincini, hüznünü görebiliyormusunuz gönül gözünüzle..?

Durun bir düşünün, Birlikte neler paylaştınız acı, tatlı..?

Paylaşım adına neler biriktirdiniz..?

Birlikte neler kaybetiniz nelere ağlaştınız…?

Bu çekim alanında olan yalnızca tensel bir arzunun sonucumu..??

Kısacık ayrılıklarda bile ne kadar canınız yandı..??

Onun yokluğunda, onu ne kadar düşündünüz merak ettiniz..?

Onu ondan önce maddi-manevi ihtiyaçlarını, gereksinimlerini ne kadar düşünebiliyorsunuz…???

O konuşurken anlattıklarına ne kadar empati duyup, onu anlayabiliyorsunuz...??

Vs.VS Bu liste uzar gider arkadaşlar.

Şimdi yaşadıklarınızın gerçekci yüzüyle karşılaşıp, kendinizle yüzleştiğinizi görür gibiyim…

Bana kızmayın lütfen..!!

Arada birilerinizin “duyguların muhasebesimi olur” dediğinizide duyar gibiyim..!! Ama arada bir duyguları yaşarkende duygularımız adına akılcı düşünmekte fayda yokmu arkadaşlar… Bunu kendimiz ve karşımızdaki Kişi adına yapmalıyız bence.

Bunların yüzde ellisine evet diyebiliyorsak, duygularımızda zaten belirli bir süreci geçirmişiz ve bu ilişkiyi yavaş, yavaş oturtmaya başlamışız demektir. Hissediklerinizin ciddiyetinden şüphe duymazsınız artık, karşınızdaki insan sizin için vazgeçilmezdir. Zaten bu arada sizde onun vazgeçilmezi olmuşsunuzdur.

İşte orda o duygulara saygı duyar şapka çıkarırız..

Adınada AŞK da deriz SEVDA da… Artık vazgeçilemeyendir çunki o

İşte o zaman da sevgili Sezen’inin “Aşk için ölmeli o zaman Aşk” şarkısınıda, “Ben sende tutuklu kaldım” şarkısınıda derinliklerimizde hissederek avaz, avaz söyleyebiliriz. Bence hiç mahzuru yok. Ama lütfen geçici yaşanan duygu ve heveslerimizin adını AŞK koymayalım arkadaşlar, İşte o zaman aranınca bulunamayan nadide duygularımızın, en değerlisini ne yapıyoruz biliyormusunuz …??? Basitleştiriyoruz…

“Aşklar eskimiş yırtık pabuç gibi dama atılmış”

Diyerek, bizim için gercek olacak o duyguyu arayışlarımız hiç bitmiyor

Arıyoruz, arıyoruz..!!

Dama atılmayacak aşklar yaşamamız dileği ile en derininden…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Aşk ı yaşayanları ..veya yaşamak isteyenleri ..av..ya da avcı olarak tanımlamak istemedim..dikkat ederseniz..bazen avlanmak için bile...önüne atlatığımız ..avcılar..ıskalıyor..veya bumerang oluyor..attıkları ok..isabet alamıyoruz..çeşitli nedenlerden..işte bu AŞK... çünkü acı oluşmaya başlıyor..tek taraflı..hep sormazmıyız.."sen hiç aşk acısı yaşadın mı" diye..bilirsiniz büyük AŞK lar hep...acıyla anılır..kavuşmaya yönelik olanların tanımı sizce..nedir..?

Onur Mert Öztürk 
 28.08.2007 21:29
Cevap :
Kavuşulamayan, tutkulu sevgiler zamanla AŞK'a ve SEVDAYA dönüşür, sevgili Mert.. Kavuşmaya yönelik sevgileri başka bir blokta yazma fikride yarattın bende..teşekkür ederim. Sevgilerimle  28.08.2007 22:58
 

Aşk' ın zamanı zemini olurmu?..Sadece keskin nişancı olmak gerekir..Gönül gözünden vurmak için..yoksa börekler açmakla... Serenad yapmakla..Aşık olunmuyor..Hem bazen..siz açarsınız...hedefi...bir türlü tutturamaz karşınızda ki..hep boşa atar..ok un önüne atlarsınız..birden bumerang olur..:))Öyle değil mi?

Onur Mert Öztürk 
 28.08.2007 14:34
Cevap :
Sürekli kendini avcı, karşına cıkacakları av olarak görürsen, zaten senin olayın gercek AŞK değildir... sana katılmıyorum üzgünüm Onur Mert bey...  28.08.2007 16:43
 

ben simdi yuzlestim...biliyormusnunz bu yazi benim icin tam bingo oldu anı yasarken,cok asklar yasamisim yada ole zannetmisim, ama sevdam...................tesekkürler.

griadam 
 27.08.2007 22:03
Cevap :
Ufacık cümlelerle hayatınızdaki ilişkiere virgül koyabildiysem ne mutlu bana. ben teşekür ederim. Gercek aşklar dileğimle  28.08.2007 9:03
 

Harika bir yazı olmuş.Çok teşekkürler.

Serseriyim 
 24.08.2007 10:57
Cevap :
beğenmenize sevindim. ben teşekkür ederim.sevgiler  24.08.2007 12:59
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 20
Toplam yorum
: 23
Toplam mesaj
: 15
Ort. okunma sayısı
: 904
Kayıt tarihi
: 19.07.07
 
 

1963 doğumlu, Anadolu Üniv. İşletme Fakültesi mezunuyum. Kamuda orta düzey yönetici olarak çalışı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster