Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Aralık '13

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
2763
 

Adını Kalbime Yazdım / Kadir ağa mayını, Leyla nikahı bekler!

Adını Kalbime Yazdım / Kadir ağa mayını, Leyla nikahı bekler!
 

Show Tv.in Güneydoğu Anadolu Töre ve aşk dizisi “Adını Kalbime Yazdım” geçtiğimiz akşam 7. bölümü ekranlarımızdaydı. Sevilen dizinin reytinglerinde her nedense bu hafta ciddi düşüşler yaşandı. AB’de 5 basamak düşerek, 12.i, Total’de 8 basamak düşerek 16.ı oldu. Aslında dizi çok güzel gidiyor, ben bu düşüşü pek anlamış değilim.

Geçen bölüm, Ömer Ağanın küçük kız kardeşi Nihal’in doğum günü kutlamasında herkes oradaydı. Ömer, kapıya kadar gelir, kapıda annesi ile görüşür. Kureyşa şu resmi nikâhı yalpım der. Ömer, ana ben Dicle ile töre istedi diye evlendim, usul neyse öyle evlendim. Kimse benden daha fazlasını beklemesin. Nikâh olmayacak ana, der. Sonra, Leyla’nın orada olduğunu öğrenince içeri girmez, alır Leyla’yı bağ evine giderler. Dicle’de başım ağrıyor bahanesiyle konağa döner. Emin Ali, “Severek ayrılmayacağız gülüm, ne yapıp edip alıcam seni sonunda. Biz ayrılamayız” diye mesaj atar. Dicle katil edecek bu beni diye isyan eder.

Kadir ağa, Dicle’yi konağa bıraktıktan sonra, sevdiği Ceylan’a gider. Eve giremez, konağa döner. Zilan, Kadir’e hamile olduğunu söyler.

 

Konak’ta Emine kalfa, Zilan’ın kolyeyi çaldığını, Binnaz’ın üzerine attığını, Dicle’nin yatağına muska koyduğunu, her şeyi Kureyşa anaya anlatır. Kureyşa, Zilan’a okkalı bir tokat atar. Dicle amacına ulaşmıştır.

Ömer ile Leyla, gece boyunca konuşurlar. Leyla, hastası Dicle’nin düştüğü durumu anlatır. Senin ailen, annen beni kabul edecek mi? Diye Ömer’e sorar. Beni seviyorsan, bana inanıyorsan her şeyin üstesinden geliriz, der. Sen bana gözlerini kapatmadığın sürece, ben hep sen yanımda kal der gibi bakacağım. Ömer, sorumluklarını anlatır, Leyle beni istemeyen aileni hayır diyemezsin, yoksa seni başkasıyla mı evlendirmek istiyorlar? Ömer, gitme evlen benimle der. Kimseye haber vermeden nikâh yapmaya karar verirler. Hemen yarın akşam yapalım nikâhı, nikâh şahitliği için arkadaşı Selin’i çağırır. Ömer’in şahidi de Tahir olacaktır.

Dicle’nin annesi Fidan, oğlu Halil ağa ile görüşür, Kureyşa’a ile görüştüm, Dicle’nin hükümet nikâhını ağırdan alıyorlar, ilgilen der. Tamam ana, yapacağım kızının nikahını, hatta bakmışsın oğlun da basıvermiş nikahı peşinden der.

Halil ağa, Leyla ile konuşmak için köye gider, öğle yemeğine çıkartır. Leyla’ya aşık olduğunu anlatır. Leyla çok şaşırır, hiçbir şey söyleyemez. “Kalbinizi kırmak istemem ama, maalesef hislerinize karşılık yok bende” der ve geç kalıyorum diyip, kalkar gider.

Dicle, Ömer’in kardeşi Nihal’i ağabeyini arattırır, bağ evinde olduğunu öğrenince konaktan birisine, Ömer beni çağırıyor deyip bağ evine gitmek ister. Bunu duyan Celil, adamına telefon eder, Dicle’yi geri getirmesini ister.

Halil ağa, Ömer’i zor durumda bırakmak için bir plan yapar. Planı uygular. Adamları Kadir’i paketler kaçır, Suriye sınırında mayınlı araziye götürürler. Kadir mayına basar, ayağını kaldırırsa patlayacaktır. Öylece bırakırlar, Ömer ağaya telefon edip, kardeşin kaçakçılık yaparken mayına basmış diyerek durumu anlatırlar. O sırada, Halil ağa, gazinoda, içkisini yudumlayarak şarkıcı Gülbahar’ı dinlemektedir.

Leyla, bağ evinde gelinliğini giyer, Selin ile nikâh memuru ve Ömer’i beklemeye başlarlar. Diğer taraftan Kureyşa ana Leyla ile konuşmak için, Celil Kahya ile sağlık ocağına gider. İzinli derler, haydi bağ evine gidiyoruz, der.

Ömer, kardeşi Kadir’i arar, telefon kapalıdır. Sınıra giderler, mayın üstünde bekleyen Kadir’i görür.

Kadir bir ayağı mayının üstünde ha patladı, ha patlayacak diye beklerken, Leyla gelinliği ile nikâhı hazır ve nazır beklemektedir.

 

Bağ evini önüne araba gelir, Leyla ile Selin dışarı çıkarlar. Arabadan Kureyşa Hanım ağa çıkar, gelini Leyla ile karşı karşıya gelir, burun kıvırarak bakar, bakar ve bölüm burada biter.

Focus Film’in bu güzel dizisinin yapımcılığını Nilgün Sağyaşar yapmaktadır. Metin Balekoğlu ise yönetmenidir. Serhan Yavaş ve İpek Karapınar başrol oyuncularıdır.

 

Önümüzdeki hafta, Kadir mayın patlamadan kurtulacak mı, Kureyşe ana yeni ikinci gelinine neler söyleyecek bekleyip hep birlikte göreceğiz.

Keyifli seyirler.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Face : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

 Not: Görseller internetten ve Dizifilm.com'dan alınmıştır.

  

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1935
Toplam yorum
: 384
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 3024
Kayıt tarihi
: 18.06.12
 
 

Emekliyim. Doğayı, Sabahın erken saatlerinde doğada yürümeyi, Hayvanları, bilhassa köpekleri çok se..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster