Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Nisan '09

 
Kategori
Felsefe
Okunma Sayısı
388
 

Adını ne koyarsanız koyunuz ?

Adını ne koyarsanız koyunuz ?
 

İradenizle bir konu üzerinde yoğunlaşırken birileri tarafında sürekli siz farkına varmadan sizleri izlemektedir. Sizlerin adımlarınız bile hesaplama konusuna getirmektedirler. Olaylar öyle saplantı bir hale getiriliyor ki, görülmeyen yanlarınızı ortaya çıkarmakta adeta bir ustalık sistemini kullanarak yaklaşmaktadırlar.


Yaşadığınız ortamda tutunuzda, içinde bulunduğunuz coğrafi koşular, dünya görüşünüzü bile siz farkında olmadan araştırılıp ortaya koymakatalar. Ülkedeki soyal değişimleri, toplumun daha önce fark etmediği; belki saptırılmış bir halde sancıları ile birlikte ortaya çıkmaktadır. Oluşum sürecindeki çalkantı ve travmaları izlemek yeterli olsa gerek. Her şeyin temelinde bir insan meselesi yatmaktadır. İnsanoğlu içindeki everenselliği barındırmadıktan sonra attığı adımlar ileriye dönük bir hal almaktan uzaktır.


Bu arada büyük gücü elinde tutan ve her şeyin sahip yenilmez gibi gözükenle de sürekli bir hesaplaşma yaşanmaktadır.Bu aslında onların içinde bulundukları gelip geçiciliğin, daha önemli bir güç olarak onları gören ve kaybeden bir gözüm var olduğunu kavranmasıdır. Sistem aslında kendi içinde bir kutuplaşmayı da getirmektedir.

Bu kutuplaşma derinliklerine doğru gidildiğinde gelişen bir kitle elindeki tüm imkanları çok iyi derecede yöneterek sonuçları kendine yönelik tarafını kullanmaktadır. Oysa bu noktada mevcut olan birçok şeyi kendinizin bulunduğunuzu zannedersiniz.

Eğer samimiyetlikten ödün verilirse konunun özünde tutunuzda gidileceğiniz sonuç arasında anlamsızlık meydana getirilir. Bunun adı ne koyorsanız koyunuz, içinde bulunan sistem bir güçü elinde tutarak, imkanları kendine yönelik olarak kullanırsa varılması gereken sonuç hukusal acıdan tek taraflı bir sonuç elde edilir. Bu da sistem açısında güvensizlikler meydana getirir. Güvensizlikler ortaya çıktığında ise istenmeden kutuplaşmalar meydana gelmektedir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 67
Toplam yorum
: 31
Toplam mesaj
: 21
Ort. okunma sayısı
: 1027
Kayıt tarihi
: 13.09.08
 
 

Anadolu üviversitesi menzunuyum. Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak  İzmirde faliyetime devam..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster