Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Haziran '08

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
236
 

Adıyaman ve Bakan Çağlayan...

Adıyaman ve Bakan Çağlayan...
 

Hafta sonu, Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Adıyaman’da idi. Programı gereği, ilde yapılan parti İl Danışma Kurulu toplantısına katıldı.

Toplantıda yaptığı konuşmada, "ülkede her iki kişiden birinin partilerine oy verdiğini, bu nedenle kimilerin bunu hazmedemediklerini" ifade etti.

Devamla "kimsenin milletin iradesinin önüne geçemeyeceğini ve partilerinin yükselişine engel olamayacağını" belirtti.

Sonra, "millet aşkıyla yanıp tutuştukları için, ülkede her iki kişiden, birinin kendilerine oy verdiklerini" sözlerine ekledi.

Toplantı bitiminde, Adıyaman Esnaf Birliği binasını hizmete açmak üzere; Bakan, beraberindeki milletvekilleri ve partililer, yeni binaya doğru yol aldılar.

Yolda esnafın yoğun ilgisine mazhar olan Sn. Bakan; pratik bir çözüm örneği göstererek, açılışı yapılacak binada, esnafla toplantı yaptı.

Dikkat çekici olan, yapılan açılış ve toplantılarda, ilimizin milletvekilleri hazır bulunmalarına rağmen, memleketin acil sorunları hakkında tek kelime konuşmamaları idi.

Diğer bir nokta ise, sanki Sn. Bakan hükümet çalışmalarından yorulup, bunalmıştı da; moral bulmak üzere ilimizi ziyarete gelmişti intibahını uyandırdı.

Çünkü konuşulan konuların hiç biri; ne esnafla, ne sanatkârla, ne de çiftçiyle ilgili konulardı. Hele Adıyaman‘ı ilgilendiren tek önemli kelime dahi konuşulmadı.

Bu memlekette, kuraklık oldu, ürün tarlada kaldı. Yakıta ve diğer tüm tarım girdilerine her gün zam geldi, geliyor. dolayısıyla hem esnaf ve hem de çiftçi, birlikte sürünüyorlar.

Köylümüz, çiftçimiz, işçimiz ve esnafımız; işsizlik nedeniyle, başka illere ırgat olarak gidiyorlar. Bunlardan yana tek kelime konuşulmuyor, konuşulmadı.

Ne imiş, "kendilerini kıskanıyorlarmış!"

Burada kıskançlığın emaresi dahi görünmüyor. Asıl yapılmakta olan; aymazlık, vurdumduymazlık ve pişkinliktir.

Bunu yapanlar ise, memleketin asıl sorunlarıyla ilgilenmeyip, önemli toplantılarda, gereksiz konuşmaları yapanlardır.

Aslında Başkan SALMAN, Bakan’ı ve yanındakileri götürüp, daha önce açılışı yapılmış binanın kurdelesini keseceklerine; oturup, birlikte yas tutsalardı daha iyi olurdu.

Çünkü bu gidişle, meydana gelen ekonomik çıkmazdan ilimizin kurtulması, ancak bir mucizeyle mümkün olabilir..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 251
Toplam yorum
: 65
Toplam mesaj
: 30
Ort. okunma sayısı
: 439
Kayıt tarihi
: 29.12.07
 
 

Emekli; Öğretmen, Yönetici ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster