Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Kasım '08

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
429
 

Adli "Tıp" oynayalım mı?

Bugün, H. Üzmez denen şahsın tutuksuz yargılanmak üzere salıverilmesinin yolunu açmış olan, adli tıp bilirkişi raporunu veren kuruluşun başındaki kişi, Prof. Dr. Hamdi Özkara, ülkenin her yanından ve her kesiminden yükselen çok tepkili ve protesto nitelikli seslere artık kulak tıkayamayıp gazetelere bir açıklama yaptı.

Yaptığı açıklamaya göre, “objektif bir yaklaşımla kanunda sorulan mahiyette ruh ve beden sağlığının bozulmadığına” karar verildiğidir.

Bunun sebeplerini açıklıyor. Kurulun sözde 6 ay süre içinde 14 yaşındaki mağduru 2 defa gözleme imkanı doğduğunu, ve sonuç itibariyle bu her iki gözlemde de, “bilimsel” bir kanıt bulmakta zorluk çekildiğini ifade ediyor. Bu arada, annesi tarafından kızın DEFALARCA H.Üzmez’in yanına gönderildiği, ve bu birçok defa gerçekleşen görüşmede, öpme, dokunmanın ötesinde bir cinsel istismar yaşanmadığı ek olarak bildiriliyor.

Bunu haber vereyim, dedim. Bilginize.

Bu arada, aklıma geldi de;

Sizinle bir “adli tıp” oyunu oynayalım mı?

Ülkemizde erkek ve kız çocuklarımıza cinsel içerikli istismarlar ve tecavüzlerin giderek arttığı bu günlerde, ben sözde Adli Tıp Kurul Başkanı olacağım. Ve size “adli tıp” deyince, tıp! Susacaksınız.

Konuşana ceza!

Ne tür bir ceza?

Konuşan; kötü niyetle olmakla ve Müslümanlığı karalamakla suçlanacak.

Ha, bu arada, susana da ödül var.

Susan ve tacizcileri destekleyen; Müslüman olacak!

Not: Oyun bitti!

Müslümanlığı bize bunlar mı öğretecek?...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Elleyebilir ama öte gidemez demiş kısaca. Dedeler, öpün sevin, mıncıklayın çocuklarınızı. Ama acıtmadan, ama öğreterek, ama bakıyim kız, sen regl oldun mu? diye soraraktan. Herkesten gizlediğimiz, sakladığımız, hatta çıkıyor diye utanıp sıkılaraktan kimselere göstermemek için iki büklüm, bir sıklım gezdiğimiz memelerimizin niye çıktığını bile anlayamamışken o yaşta, bu gün yetmiş milyonun önünde kızımızın regl olup, olmadığını konuşuyor olmamız, ne kadar aydın, ne kadar ilerici bir akım. Bu akımı başlatıp, bizi ileriyi taşıyanlara plaket vermemiz lazım Taksim meydanında. Aydın geçinenlerin yapmadığını, yapamadığını, Üzmez gibi aydın, ilerici, din bilginlerimiz yaptığı için.

Ayrıntıda gezinmek 
 05.11.2008 22:26
Cevap :
onlar AY-DIN değil, AY-TIN.. tın tın.. sevgiler.  05.11.2008 23:24
 

Devletin kurumları gittikçe yozlaşıyor.Millet elbirliği il bu işe bir el atmalı. Sapıklar korunuyor, madurlar cezalandırılacak nerdeyse? "Nerde bu devlet, nerde bu millet? "diyordu Reha Muhtar aklıma geldi de.

Abdulkadir Güngör 
 05.11.2008 0:42
Cevap :
Nerde bu devlet, nerde bu millet???  05.11.2008 14:02
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 103
Toplam yorum
: 148
Toplam mesaj
: 68
Ort. okunma sayısı
: 7926
Kayıt tarihi
: 18.10.08
 
 

İngilizce Öğretmeniyim. Ek olarak makale, kitap çevirisi yapıyorum. Antalyanın bir yerel gazetesinde..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster