Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Mayıs '18

 
Kategori
Felsefe
Okunma Sayısı
43
 

Affetmemek!

Affetmemek!
 

Ayni zamanda avukat olan çocukluk arkadaşım bir kaç yıl önce yaşamış olduğum bir anektodumu kendisine anlatırken sözümü keserek şunu söylemişti;

- Senin affetme yapına hayranım Memet!..

Daha önece beni kırmış olan ortak arkadaşımızın eşinin vefatı nedeniyle taziye dileğimi iletmek adına ulaşabileceğim telefon numarasını kendisinden istediğim zaman söylemişti.

Evet çok affediciyimdir. Çünkü hiç kimse affetmemeye değmez! Affederek intikamımı alıyorum aslında. Ama elbette ki insan önce kendini affetmesini bilmeli.

Hayatla savaş etmemeyi öğrenmemiz gerekir. Her zaman hayat kazandığı için hayata teslim olmak en doğru yol olduğunu düşünüyorum.

Teslim olmayı pes etmek anlamında algılamayın lütfen.

Mutlu olmak için elbette ki hayatın gerçekleriyle savaş halinde olmamız gerekiyor. Bu olmazsa zaten hayatın bir anlamı olmaz.

Demem şu ki; Bize göre olumsuz insanlarla savaşmamamız gerekir. Savaşarak zaman kaybedeceğimize onları kendi hallerine bırakmak en doğru seçenek. Çünkü kendimize ve bize ihtiyaç duyan insanlar için yapacak çok işimiz var daha!

En yakınımızdaki kişilerden bile zaman zaman nankörlüklerini vicdansızlıklarını merhametsizliklerini hatta iyi niyetimizi kullanarak zarar vermeye çalıştıklarını görürüz.

Tüm bunları hissettiğiniz andan itibaren kontrolda tutunuz kendinizi ve boş veriniz. Onlarla savaşmayınız çünkü değişmeyeceklerdir!

Sallayın gitsin!

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2316
Toplam yorum
: 1109
Toplam mesaj
: 80
Ort. okunma sayısı
: 446
Kayıt tarihi
: 03.07.07
 
 

25.05.1960 doğumlu. Üniversite terk. Müzik, seyahat ve tiyatro sever. Antalya Devlet Tiyatrosu'nd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster