Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Nisan '12

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
1990
 

Afyon'da içki yasağı

Afyon'da içki yasağı
 


Afyon 'da valiliğin kararıyla içki yasağı uygulanmaya başlanıyor. Ancak Afyon' da zaten içki alınabilecek yer zaten yok denecek kadar azdı.

2003 yılında Afyon'da öğrenci olan o zamanki kız arkadaşımın yanına gitmiştim. Karla kaplı şehirin yoğun sisten yolumu bulamadığım sokaklarında romantik bir gecenin zeminini hazırlamak adına bir şişe şarap almak istemiştim. Girdiğim ilk bir kaç bakkalda ve markette şarap var mı diye sorduğumda neredeyse dayak diyordum. Daha sonra gözlerimle rafları tarayarak, dükkana girdiğim için de zorunlu olarak su, gofret gibi ucuz ürünlerden satın alarak çıktım. Belki bir saat dolaştığım semtte girdiğim 15-20 dükkanda alkol satılmıyordu. O zamanlar güzel bir reklam kampanyası ile müşteri çeken Cola Turka' dan başka içecek satılmıyordu.

Yasakla başlayan bir durum söz konusu değil, Afyon'da zaten alkol satışı yok. Yani alayım evimde içeyim gibi bir lüksünüz de yok. Bu çıkan karar alkol satılan bir kaç yerde de satılmamasını sağlamayı amaçlıyor. O bölgelerde diğer şehirlerden gelen öğrencilerin yaşadığı, zaman geçirdiği bölgelerdir. Zaten valiliğin açıklaması da durumun bu şekilde olduğunu destekliyorlar. Ancak gözden kaçırdıkları bir şey var. Alkol kullanımının az olduğu yerlerde uyuşturucu kullanımı artar. Aynı özeni uyuşturucu kullanımına karşı göstermeniz dileğiyle.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

SİZMİ İYİ BİLİRSİNİZ YOKSA ALLAH MI? Ey iman edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar (putlar), fal ve şans okları birer şeytan işi pisliktir; bunlardan uzak durun ki kurtuluşa eresiniz. Şeytan içki ve kumar yoluyla ancak aranıza düşmanlık ve kin sokmak; sizi, Allah'ı anmaktan ve namazdan alıkoymak ister. Artık (bunlardan) vazgeçtiniz değil mi? (Maide, 5/90,91)

remzi severler 
 30.04.2012 11:40
 

Kraldan çok kralcı olanlara dayanamıyorum. Beklenti yüksek galiba...Seçimlerde belki vekil seçerler...Selamlar, mutlu kalın...

Ayşegül HAYVAR 
 27.04.2012 23:11
 

Vali kendisini herhalde 4. Murat sanıyor. Her ne kadar yasak kamuya açık alanlardaki içki yasağını kapsıyorsa da bu bile hukuka aykırı. Her geçen gün yeni bir saçmalığa tanık oluyoruz ülkemizde.

Erol Özışık 
 27.04.2012 18:42
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 161
Toplam yorum
: 98
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 1156
Kayıt tarihi
: 03.05.11
 
 

İzmir Karşıyaka'da yaşıyor Maliye mezunu http://www.karsiyakahaber.com/ yazarı   ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster