Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Eylül '12

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
281
 

Afyonkarahisar ilimizde patlayan silah deposu

Afyonkarahisar ilimizde patlayan silah deposu
 

facia fotoğrafi


Acayip bir ülkede yaşıyoruz. Koca bir silah deposu patlıyor 25 masum askerimiz şehit oluyor ve o deponun birinci derece sorumlusu olan kamu görevlisi ortalarda yok. Kimse de adını henüz duymadı.

Bakanlar konuşuyor, Genelkurmay Başkanı konuşuyor, yaralı askerler konuşuyor, gerçek sorumlular dışında herkes konuşuyor ve konuşturuluyor ama o gerçek sorumlular hiç konuşmuyor her ne hikmetse.

Kardeşim bu patlayan silah deposunun güvenliğinden sorumlu komutan kim ve neden konuşmuyor? Neden bu şahsa kamoyu huzurunda bu patlamaya ilişkin tek bir soru soran kimse yok.

Doğru bilgiyi kamoyuna kim verecek? Elbetteki sorumlu kişiler verecek ve vermelidir. Genelkurmay başkanı ya da bakanlar ile sıradan bir vatandaşın konuya ilişkin bilgisi hakkında ne fark olabilir.?

Sayın başbakan da bu konuyu gözardı ederek yapılan eleştirilere cevap yetiştirmeye çalışıyor Hani o silah deposundan sorumlu olduğu için biz vatandaşların vergilerinden maaş alan yetkili onu çağırıp kendisine tek bir soru soran var mı?

Patlama olayının nasıl ve neden gerçekleştiğini kamoyu bilmiyor. Sayın başbakan da acele etmeyin diyor. Zaten acele eden yok. Elbette ki soruşturmalar ve konuya ilişkin yasal süreç devam ediyor ve edecektir. Bunu soran birisi de yok.

Mahşeri kamoyu vicdanını rahatlatmak için hangi komutan ne gerekçeyle ve hangi şekilde bu askerleri gecenin saat 21.15 inde orada çalışmaya icbar etti bir kere bunun bilinmesi bir aciliyet gerektirmez mi?

Hem bunun bilinmesi için soruşturmanın tamamlanması gerekir mi?

Hükümetimiz ani gelişen olaylar karşısında takınması gereken tutumu bir türlü belirleyemedi. Suriye yakınlarında uçağımız düştü birbiriyle çelişen beyanatlar verildi, Hakkari de pkk lı diye kaçakcılar bombalandı yine tutarsız hükümet açıklamaları duyduk.

Bunlar kabul edilebilir şeyler değildir.

Ölenler başkası olunca ah vah ile herşey geçiştiriliyor. Bir de sorumlu olan kişilerin çocukları ölseler bakalım yine durum aynı mı olacaktır.

Tek bir paşanın veya devlet adamının çocuğu şehit olmadı. Neden acaba? Ben merak ediyorum.  Galiba onlara kurşun değmiyor değse de öldürmüyor.

Kimse kimseyi kandırmasın veya kandırmaya çalışmasın.  Bu ülkede herkes herşeyi gayet iyi biliyor ve anlıyor.

Hükümetin on yılı aşkın bir süre iktidarda kalması onun yaptıklarının halk tarafından onaylandığı anlamına da gelmez.

Hükümetin on yıldır iktidarda olmasının tek nedeni vardır o da,  muhalefetin alternatif projeler geliştirmesi yerine dedikodu ve yaygaralarla muhalefet yapmayı yeğlemesindendir.

Türk halkı çözüm üretenleri ıskalamaz. Oyunu seve seve verir. Ama orta proje üreten bir muhalefet yok maalesef.

Demokrasimizin başına bela olan kimi şahsiyetsiz kişilerin elinden ülkemizin kurtulmasını halkımız %50 oyla ödüllendirmiştir.

İktidarın on yılı aşkın bir süre ile oylarını artırarak iktidarda kalmasının öncelikli nedeni budur. Ama bundan bile ibret almış bir muhalefeti halen göremiyoruz ülkemizde.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 72
Toplam yorum
: 45
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 511
Kayıt tarihi
: 20.07.08
 
 

Trabzon doğumluyum. Bir kamu kurumundan emekliyim, İktisat Fakültesi mezunuyum. İdeolojik saplant..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster