Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Aralık '18

 
Kategori
Anılar
Okunma Sayısı
136
 

Ağabeyimiz Sedat Peker'e Ahde Vefa Ziyareti Yaptık

Ağabeyimiz Sedat Peker'e Ahde Vefa Ziyareti Yaptık
 

Ahde Vefa Platformu ile yardımsever iş adamı Sedat Peker'e Ahde Vefa ziyareti gerçekleştirdik.

Türkiye'nin bekası ve refahı için görev yapmış ve mücadele vermiş önemli ailelere yönelik, Ahde vefa amaçlı ziyaretler kapsamında kurulan ve şahsımın danışmanlığında ki platformun başında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Nuran Kırlak oturuyor.

İstanbul Adliyesinde ki makamında şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz, Diyanet işleri eski başkanı Prof Dr.Mehmet Görmez, Necip Fazıl Kısakürek, 8.Cumhurbaşkanı Turgut Özal, Bestekar Yıldırım Gürses, 2.Abdülhamid Han'ın Torunları ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu gibi önemli ailelere ziyaretler yapan platformumuz, yardımsever iş adamı ve gönül insanı sayın Sedat Peker tarafından İstanbul'da ki evinde ağırlandık.

Ziyarette sayın Sedat Peker, millet olarak zor günler geçirdiğimiz bu zamanda, hayatın getirdiği sorumlulukları taşırken omuzlarda, unuttuğumuz veya atladığımız bazı alanlar olabiliyor ne yazıkki. İşte bu alanlardan en önemlisi de Ahde Vefa şüphesiz. Şahsım ve tüm sevenlerimin de hassasiyet göstermeye çalıştığı bu mukaddes değerleri hatırlamak ve gönüllerde saklı tutulan anlam yüklü duyguları farkındalık ile gün yüzüne çıkarmak amaçlı kurulmuş bu Platformu kutluyorum. Bizzat şahit olduğum veya zaman içinde duyduğum nice hayatlar var ki idrak veya feraset ile keşfetmek mümkün ancak. Çünkü unutulan değerler şikayet etmez aksine suskunluğunu koruyup kendi dünyasına çekilir. Bizlere düşende menfi ve hiç bir beklenti içinde olmadan kıymetli o değerlerimizi sahiplenmek ve bir bütünlük sağlamaktır. Yüce Allah milletimizi ve tüm islam alemini korusun. Bizlere Ahde Vefa gösteren kardeşim Taner Akkuş başta olmak üzere, Başkan Nuran Kırlak ve platform üyelerinden de Allah razı olsun dedi.

Platform Başkanı Nuran Kırlak, "Bu ziyaretler toplumumuzun dinamik taşları ve manevi değerleri olan kıymetleri hatırlamak ve hatırlatmak amaçlıdır. Çünkü Allah bizlere sılah-i rahim ziyaretlerini, yakınlarımıza ve komşularımıza yardım yapmayı emretmekte. Bu vesile ile bizleri güzel yüreğiyle misafir eden Sayın Sedat Peker beyefendiye çok teşekkür ederim. Bu günümüzün bekası ve refahını tesis etmekte öncü destekçi olan ve yetişen nesillerin üzerinde ülke ve millet sevgisi taşımasında en önemli faktör örnek kişiliğini de gönülden takdir ile tebrik ediyorum" dedi.

Eğitimde, ihtiyaç alanında ve çeşitli yardımlaşma platformlarında:''sağ elin verdiğini, sol elin bilmemesi gerekir'' düsturunda, henüz çok küçük yaşlarında başlayan ve hala hassasiyet ile bu yardımlarını sürdürdüğüne bu dünyada da öte dünyada da şahidim.

''Hocam ve üstadım Muhammed Serkan GÜL beye de bu güzel program için kendisinden Allah razı olsun.''

Bu vesileyle; böylesi anlam yüklü duygularla dolu güzel bir yürek ile bizleri hanesinde misafir eden ağabeyimiz, sayın Sedat Peker beyefendiye çok teşekkür ediyorum. Mutlu pazarlar diliyorum.

Saygı ve hürmetle

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 53
Toplam yorum
: 12
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 246
Kayıt tarihi
: 19.11.17
 
 

Aslen Malatyalı olup 1978'de İstanbul'un Fatih ilçesinde Vefa semtinde doğdu. Tekstil ve reklam mec..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster