Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Ekim '16

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
124
 

Ağaç hareketi devrimleri/Yeme içmenin amacı beslenme değil zevk, temizliğin sağlık değil güzellik

Ağaç hareketi devrimleri/Yeme içmenin amacı beslenme değil zevk, temizliğin sağlık değil güzellik
 

Kerim Korkut akıllı yaşamanın değil güzel yaşamanın doğru olduğunu gördü. İnsanların isteği de bu yönde ve dünyanın yapısı da buna uygun. Kereviz faydalıdır ama mutlu etmez. Hani güzelleştirecekse yeriz.

Bilime de bilgiye de karşıymış gibi görünen bu romantik düşünceler bize Satürn yolunu açacak. Uzaya uzay aracıyla değil hayallerinizle gidersiniz.

Ey insanlık, biliyor musun aslında zaten söylediğimizi yapıyorsun ve doğru yapıyorsun. Ancak iraden “doğrucuların” tehdidi altında. Zevke giden yol en doğru yoldur.

Dünyaya bir bakın iki gurup göreceksiniz: Zevk ile ilgilenenler/sadece yaşamak isteyenler ve doğrucu tatminsizler. Adam bahçesindeki muzu yemiyor çakalistana muz ağacı dikmeye gidiyor.

Ey insanoğlu, bilmelisin ki yaptığın şeylerin çoğu doğru. Şeyinin keyfini düşünüyor muşsun; iyi ediyorsun. Ama işte önüne konulan kara kapkara kitap nedeniyle kafan karışık.

Bir gafil bana “Hasan Sabbah’ın zavallı kopyası” demiş. Teşekkür ediyorum kendisine; Timur olup kelle kesmektense Hasan Sabbah olup zevkten ölmek daha iyi, Elbruz dağları yanlış tarafa devrildi!

Bilemiyorum; Tanrı’nın düzeni mi, şeytanın düzeni mi… Ya da belki bilmiyoruz/anlamıyoruz, Tanrı’nın düzeninde Hasan Sabbah var şeytanın düzeninde doğrucu tatminsizler.

Bu sapık fikirleri(öyle diyorlar) nedeniyle Kerim Korkut’a yardım edecek misiniz? Benimle beraber gelecek misiniz?

 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Zevkte naifleşmeyince zevk veren işlerin azabı büyük olabilir. Beslenmede sağlık göz ardı edilirse güzellik de bozulabilir. Ne oldu şimdi? Ne Şeytan ne Tanrıyız; biz insanız; zevkli akıl işletmesiyle yaşarız. Baklava da yeriz, pirzola da; fakat ne kolesterol ne şeker yıkar bizi, çünkü akıllıyız. Zevk için ölmeyiz. Acayip yardımcı olduğumu düşünüyorum. :):)

Muharrem Soyek 
 17.10.2016 19:49
Cevap :
Yine çok önemli bir yorum...  20.10.2016 19:18
 

Siz kafanızı çalıştırmaya devam edin.. gelen?, yardım eden? olup olmasına bakmadan... selamlar, saygılar..

yucel evren 
 17.10.2016 16:36
Cevap :
Haklısınız, selamlar Yücel bey...  19.10.2016 17:09
 

İnsan,fiziksel ve ruhsal stres kaynaklarını kurutmadıkça keyifsiz ve bitkin düşer,güçsüz ve mutsuz olur;yediği içtiği hiçbir şeyden tat alamaz.Gittikçe kabalaşan bu sıkıntıdan kendini kurtarmak için de sahip olduğu her şeyini bile gözden çıkarabilir.İnsan,gerçeğin dostluğunu olgunlaştırıp yüreğini bilim,sanat ve edebiyatın ürettiği güzellikler içindeki yeni zevk ve heyecanlara açmalıdır...Hasan Sabbah'ın yapay cennetidir zaten kafaları karıştırıp asıl olana gitme hayallerini kurdurup cinayetler işleten...Selamlar.

Abbas Oğuz 
 16.10.2016 13:39
Cevap :
"Hasan Sabbah'ın yapay cennetidir zaten kafaları karıştırıp asıl olana gitme hayallerini kurdurup cinayetler işleten" Onunki şüphesiz cinayet de aynı amaca masum şekilde gidilebilinir mi?  17.10.2016 12:45
 

Bir Anadolu Aşığı gibi kendince doğruları söyleyip geziyorsun. Doğruluk mu, güzellik mi...? (To be or not to be..) öylesine.. İşler öylesine karışık ki, ne yardan, ne serden geçmek olmuyor. Dünya bu , yaşıyoruz... Saygılar Sayın Korkut.

Erdal Ceyhan 
 16.10.2016 12:19
Cevap :
Çok haklısınız, bilim ile kilim arasında bir adamım...  17.10.2016 14:46
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 6086
Toplam yorum
: 15069
Toplam mesaj
: 283
Ort. okunma sayısı
: 637
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster