Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Temmuz '19

 
Kategori
Doğal Hayat / Çevre
Okunma Sayısı
22
 

Ağaçlarla İlgili

ODTÜ'de yapılmak istenen KYK yurduna ilişkin Sezai Temelli'nin 'Bunların ağaçla bir sorunu var. Çocukken ağaçtan mı düştüler? Ağaç kesip bina yapma peşindeler' sözlerine özellikle 'Bunların ağaçla bir sorunu var' cümlesine katılmamak elde değil.

Gerçi yurt yapılması için Ankara Büyükşehir Belediye başkanı Mansur Yavaş 'ağaçlar kesilmesin size başka yerden yurt yapılması için yer vereyim' teklifinde bulundu ODTÜ yöneticilerine, ayrı konu..

Hakikaten Temelli'nin dediği gibi bu iktidarın ağaçla bir sorunu var gerçekten. Sorsanız şu kadar ağaç diktik diyorlar. Otoban kenarlarına zorunlu dikilen fidanları bile ağaçlandırma formatının içine alıyorlar. Hangi verimsiz toprakları ağaçlandırmışlar bir görsek diyorum.

Gidin gezi parkına (bunu siyaseten söylemiyorum) Geçen yıl şiddetli rüzgardan dalları kırılmış olduğu ağaçların dördünü desırayla dibinden kesmişler. Kökleri duruyor merak edenler gidip bakabilir.

Hatta şu anda orada kurumuş, neden kuruduğunu fark edemeyeceğiniz ağaçları görürsünüz en az 10-15 tane.

Din fetvasına gelince, ağaç kesmenin günah olduğunu söylerler (tabi tüm AKP'liler için söylemiyorum, içlerinde ağaçlara saygı gösterenler de var) ama ağaç kesmekten de geri kalmazlar. 

Bir başka örnek, Beşiktaş'ta bulunan İTÜ'nin önündeki bütün büyük ağaçları kesmişler yerine küçük fidan dikmişler. N'eymiş efendim, ağaçlar tarihi yapıyı kapatıyormuş. Saçmalığa bakar mısınız?

Kesin birşeyler olmuştur ama, pardon kesin bir sorunları var ama galiba bu ağaçla ilintili bir sorun olduğunu düşünüyorum.

Bunların ağaçla bir sorunu kesinlikle var.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2212
Toplam yorum
: 1101
Toplam mesaj
: 80
Ort. okunma sayısı
: 451
Kayıt tarihi
: 03.07.07
 
 

25.05.1960 doğumlu. Üniversite terk. Müzik, seyahat ve tiyatro sever. Antalya Devlet Tiyatrosu'nd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster