Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Ekim '06

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
1923
 

Ağızlarınıza sağlık...

Bugünkü AK Parti iktidarı PKK terörünü Amerika’ya, onun insafına bıraktı. kendi kaderlerini de Avrupa Birliğine bağladılar.. Çünkü Avrupa Birliği Türk Silahlı Kuvvetlerinin ülke yönetimin de söz sahibi olmasını değil, her şey karşısında suskun kalmasını istiyor. Tabiidir ki AK Parti'nin de en çok arzuladığı şey..
Askerler suskun kalacak, ülkenin sorunları karşısında tepki vermeyecek ve "demokratikleşme uğruna" uyur –gezer olacak.. Oh ne ala memleket.. Böylece Türkiye hem Avrupa Birliği'nin, hem de AK Parti'nin istediği gibi at koşturduğu bir ülke olacak.. Alında kaçan mı?..

Bunu kimse yemez, nitekim yemediler, yemezlerde…Üç kuvvet komutanı, Genel Kurmay Başkanı ,Cumhurbaşkanı son bir hafta içinde yaptıkları konuşmalarla her şeyin bedava olmadığını söylediler.. Türkiye’de hiç kimse dindarların, müminlerin inancına, ibadetine karışmayı aklına bile getirmez. İşte ortada dönen dolap burada başlıyor.. Siz elinizde ki devlet gücünü oya dönüştürmek için din ticareti, din sömürüsü yaparsanız, devlet kurumlarını Cumhuriyet rejimine düşman kadrolarla doldurursanız, kısaca laikliği bir kenara atıp devleti dinsel anlayışla yöneltmeğe kalkışırsanız birileri sizi uyaracaktır..

Bu birileri; Muhalefet, sivil toplum örgütleri gibi siviller olduğu gibi, asker ve hatta çizmeyi çok aşarsanız Cumhurbaşkanı olarak elbette sizi uyaracaktır.. Bu durumda uyaranları değil de, ülkeyi bu duruma düşürenleri kınamak ve gerekirse hesap sormak yapılacakların doğruları değil mi? Genç Cumhuriyet kimsenin babasının çiftliği değil…İktidar da olanlar çarpık seçim yasasının lütfuna uğrayarak % 34 oy alarak meclis de % 66 milletvekilliği kazandılar.. Buna şükredip iyi işler yaparak geri kalan % 70 oranında ki büyük kütleyi de memnun etmeğe çalışalım diyeceklerine boylarına bakmadan üzerilerine üzerilerine gidiyorlar..

Tayyip Erdoğan "Herkes sivil iradeye uymak zorundadır. Buna askerler de dahil" demesi, tamam doğru ama sen niye % 70 sana verilmeyen oya saygı göstermiyorsun.? Onlar bu memleketin vatandaşları değil mi, onların söz hakkı yok mu?.. Türkiye Cumhuriyeti kanla-savaşla kuruldu.. Bu devlet günün birinde Avrupa Birliği'nin oyuncağı olalım, onların kapılarında yalvaralım, her dediklerine boyun eğelim, bizi aşağılasınlar diye kurulmadı. Bu Cumhuriyet nice badireler (2. dünya savaşı) atlattı, en zayıf olduğu anlarda bile hiçbir devlete eyvallah demedi, başını hep dik tuttu..

Bu devlet hiç zaman, bugün olduğu gibi din sömürüsünü, din ticareti yapanlara teslim olmadı, olmaz da, çünkü Büyük Atatürk ve silah arkadaşlarına daha
ödeyemediğimiz borcumuz var.. Büyük Atatürk Türk gençliğine hitabesinde; iktidara sahip olanlar gaflet, delalet ve hıyanet içinde dahi olabilirler diyor. O noktalara daha gelmedik ama eğer gelinirse Türk gençliği ve halkı neler yapması gerektiğini de biliyor.

Ben kendi adıma Kuvvet komutanlarını, Genelkurmay başkanımızı, Sayın Cumhurbaşkanımız Necdet Sezer'i alkışlıyorum. Yüreklerine ve ağızlarına sağlık…

özcanvural1933@hotmail.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Değerlendirmeleriniz için sizi kutlarım. Türkiye Cumhuriyeti sahipsiz değildir. Bunu, sizin ve sizin gibi milyonlarca insanın yazdıklarında görüyoruz. Ben, özellikle başka ülkelerin karşısında küçük düşürülmemizi hazmedemiyorum. Dilerim en kısa sürede millet olarak bizi boynu dik temsil edecek politikacılara kavuşuruz. Sevgilerimle...

SerdarCan 
 06.10.2006 11:51
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 427
Toplam yorum
: 217
Toplam mesaj
: 30
Ort. okunma sayısı
: 1052
Kayıt tarihi
: 24.07.06
 
 

1933 Kayseri'de doğdum. Kayseri Lisesi Ankara Veteriner Fakültesi, İstanbul Üniversitesi Diş Heki..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster