Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Nisan '13

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
91
 

Ağlak...

Ağlak...
 

deviantart.com


Kısa hikayelerim olsun istemem hayatımda…

Ne yazıkki en kısası da var ve en uzunu da… Tercihe bırakılsaydı, sanırım kısa hikayeler yazmadan, uzun, uzun cümleler kurmadan,  yani,  hikayem uzun, cümlelerim suskunluk ve de en kısa, en yalansız, kandırmacasız, sahtesiz  cümleler  olsun isterdim.

Bilmiyorum belki de yaşamı öğrendikçe, hoyratça harcanan, zaman, mekan, cümleler, sözler, gözyaşları, kahkahaların bizde bıraktığı tecrübedir…

Belki de bu yüzden hep bir aramışlık, hep bir adanmışlıkla başladım güne…

Yenilgiyi, zafere çevirme hainliğine düşmeden, kimseyi arkadan bıçaklama fikrini, zikrime işlemeden, vicdanı karartıp, şişirilmiş ego beslemeden, sahte duyguları, plan dâhilinde sahneye sürmeden…

Attığım adımın bazen sonunu gördüm de, dönemedim dediğim, sonunu görmedim ama yine de dönemedim dediğim; demeseydim iyi olurdu ama dedim işte diyerek dilimi ısırdığım ama hepsinden öte hepsinin hikayelerimin uzun olmasını istediğim günlerimdi, adanmışlıklarımdı.

Bütün bunlar yazılırken pişmanlıkların değil de, aksine iyiki de dönemedim ama yine de gittim, söyledim ama iyiki de söyledim dediğim,  vicdanımı kör saplı bıçağa çevirmeden devam ettiğim ama hep uzun hikayelerimin birer kurgusuydu.

Kısaca kendime aittim.

Kendimdim.

Hani işte, öylece doğal…

İnsandır, beşerdir, yağar da şaşar da…

Aymazlığa düşmeden, aklını, yüreğini, düşüncelerini, kanata kanata , gözyaşlarını içine akıta, akıta…

Acıyı yüreğinde sündüre sündüre…

Çokca, ağlaklaşmadan,  ağlaklaşmayı ilke edinmeden, ağlak sözlere itibar etmeden…

Bütün bunları niye yazdım ki…

Hep kaybettim.

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yapmayın, beni de ağlatacaksınız. Ah siz kadınlar! Ne denli duygusal, idealist ve kırılgansınız! Size küçük bir sır: biz erkekler bu duygularınızı çoğunlukla anlamaz, anlasak ta fazla önemsemez, "çocuk işte!" der gibi gülümser geçeriz. Kızmayın hemen, yaradılışımız farklı.(Dizilerle ilgili olan bloğunuz yerine bu bloğunuzu yeniden okumak istedim, nedense unutmuşum içeriğini. Bir de Akasya ağacında adlı şiirinizi bilgisayarıma kaydetmiştim, ara sıra açar okurum. Şimdi düşündüm de, sayfanızı ziyaret edip okumam daha doğru olacak. Diğer türlü korsan kitap okumak gibi oluyor. Bundan sonra bu şiirde bir tık görürseniz bilin ki o benim!)

Güz Özlemi 
 13.09.2013 10:02
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 359
Toplam yorum
: 3043
Toplam mesaj
: 28
Ort. okunma sayısı
: 1579
Kayıt tarihi
: 29.11.06
 
 

Deli-dolu, akıllı,  yalandan yere çamura yatan, normal değerlerde zekalı, esprili, şakacı, kendin..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster