Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Haziran '11

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
549
 

Ağlamak faydalıdır

Ağlamak faydalıdır
 

“Gözyaşı ile yıkanan yüzden
daha temiz bir yüz olamaz”
W.SHAKESPEARE
 

AĞLAMAK FAYDALIDIR! 


Bugün delice bir şey yapalım: ağlayalım! En son ne zaman ağladınız? Her gün ağlıyor musunuz? Neden? Neden mi yok?
Bugün açlıktan 17330 civarında insan ölecek ! Yani ben bu yazıyı yazarken ve siz şu anda okurken, insanlar açlığa dayalı nedenlerden ölüyorlar. Hem de dünyamızdaki yaklaşık yedi milyar insana bol bol yetecek gıda kaynaklarına sahipken; usta zihinlerimiz, bilge akıllarımız ve katı kalbimiz yüzünden, işte geldiğimiz nokta!
Ağlamak için neden bulmakta zorlanıyor musunuz hala? Bugüne kadar, yaşadığınız acılara, size yapılan haksızlıklara, çoktan vazgeçtiniz hayallerinize bakın! AĞLAYIN! Gözyaşları, ruhu yıkar, kalbi yumuşatır! Kalp hastaları, ağlamak kalbi fiziksel olarak güçlendirir.
Bugün delice bir şey yapıp, şu anda açlıktan ölmekte olan çocuklar için ağlayalım mı?
Ağlamak.. bu dünyaya ilk sesleniş şeklimiz, yaşamın sesi, doğuşun o muhteşem müjdecisi!
Ağlamak…başkaldırının en içteni, en kalpteni!
AĞLAMAK GÜZELDİR!
“Ağlamak güzeldir” Sezen Aksu’da.. süzülürken yaşlar gözünden…şu geçici dünyada herşeye rağmen varolmak demektir!
Herkes ağlayabilir, bu bizim bedensel ilk becerimizdir, doğuştan gelir. Yeter ki “ağlamakla” ilgili yanlış düşüncelerden vazgeçin. Ağlayamamak ciddi bir hastalıktır; ama ağlamamak çok daha ciddi bir hastalıktır ve belirtileri, umursamazlık, gaddarlık, ve özcahilliktir. Ben 30 yaşımda, hiç ağlamadığımı fark ettiğimde çok şaşırmıştım. Ağlamakla ilgili ne kadar yanlış fikirlerle dolu olduğumu gördüm. Daha sonraki ilk ağlayışımı hiç unutamam! Aydınlanmak gibi bir şeydi. Artık ağlıyorum, duygusal bir film seyrettiğimde, gözlerimin yaşla doluşunu sevinçle izliyorum. Şimdi bu yazıyı yazarken bile, gözlerim nemleniyor ve insanlığımı hissediyorum!
Bizim geleneğimizde ağıtçılar vardır, onlar da düğünlerdeki çalgıcılar gibi, cenazelere çağrılırlar bazı yörelerimizde. Ne ilkel bir gelenek değil mi? Bir o kadar da doğal ve sağlıklı!
Ağlamak günlük yaşamımızın bir parçası olmadığı sürece, biz, bugün açlıktan ölecek olan on yedi bin civarı insanı asla aklımıza getirmeden, sen ben kavgası içinde, parlak kurtuluş fikirleri yumurtlayarak, bu şekilde devam ederiz yaşamımıza. Şimdi tekrar bu insan yanımızın ortaya çıkma zamanı! Kendinize bir beş dakika ayırın ve oturup hüngür hüngür ağlayın bugün. Sonra elinizi yüzünüzü yıkayın ve dünyaya tekrar merhaba deyin!Hepimize insanca bir gün olsun bugün! 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

"Süzülürken yaşlar gözünden.Sakın utanma.Ağlamak öfke delice nefret.Doruklarda aşk doyumsuz sevinç.Kahreden keder kısaca hayat.Ve nefesindir ve nefesindir.Ağlamak şu geçici dünyada.Herşeye rağmen varolmak demek.Ağlamak yaşanan binlerce duygu,insanca coşkudur, güzel bir şeyidir.Ağlamak senin kara dünyada,hala sevdiğin ve hissettiğin,üm güzelligin ve çirkinliğinle,var olduğundur"

Berra 
 16.06.2011 13:26
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 75
Toplam yorum
: 13
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 1124
Kayıt tarihi
: 06.06.11
 
 

Zihinsel Programlama Teknikleri(NLP, Hipnoz, Meditasyon..vs.) alanında, uzun yıllardır araştırma ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster