Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Kasım '14

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
714
 

Ağlamak yürek işi

Ağlamak yürek işi
 

Erkekler ağlamaz derler. İnandırırlar kendilerini ağlamazlığa, ağlamamaya, ağlayamaz olmaya.

Güçlülük göstergesi olarak mı görürürler ağlamamayı, yoksa ağlarlarsa gururları ayaklar altına alınacak diye korkarlar mı bilmiyorum. Ama erkekler de öyle bir ağlarmış ki, hem de hıçkıra hıçkıra. Kalpleri ağlar erkeklerin. kalplerinden çıkan göz yaşları, söz yaşları süzülür gözlerinden. 

Bir kadının karşısında ağlayan bir erkek güçsüz değil, aksine çok gururlu ve yücedir aslında. kocaman bir kalbi vardır herkese sevgi dağıtabilecek. Onları diğer insanlardan ayıran da o yüce ruhları, kalpleridir. Çok nadirdir ağlayan bir erkeğe rastlamak. Bir gün yanınızda ağlayan bir erkek olursa sakın ona acıyan gözler ile bakmayın. Onlar acınacak değil, gurur duyulacak erkeklerdir.

Hayatınızda bir kez olsun sırf sizin için gözyaşını korkusuzca akıtabilecek yüce kalpli bir erkek çıkması dileğiyle. Ve bir tavsiye; eğer öyle bir adam ile kesişirse yollarınız sakın onu bırakmayınız.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sabah, milliyet blogu açtım. Yazınızı gördüm. İçim eridi. Hastayım ve moralim bozuk hissediyordum. Eşim kapıdan çıkarken "lütfen hastalanma" dedi. Ve ağladı 2 haftadır ciddi sağlık sorunlarım var. Belki üstesinden geliriz belki gelemeyiz. Ama sanırım ağlıyorsa yüreğinden geliyor değil mi göz yaşları.

Yasemin çiçeği 
 14.11.2014 8:24
Cevap :
Merhaba Mis kokulu Yasemin Çiçeği.Öncelikle geçmiş olsun diliyorum canı gönülden. GEÇMİŞ OLSUN. Geçmesi için, buna yani geçeceğine inanmanız için söylüyorum. Sakın UMUDUNUZU kaybetmeyin. Önce siz kendinize yardım edeceksiniz ki sevdikleriniz de size yardımcı olsunlar. Sıkıntıya düştüğünüzde, moraliniz bozulacak veya rahatsızlığınız aklınıza takılacak olursa hemen kovun o düşünceleri,kara bulutları aklınızdan.İmkanınız varsa biraz yüryüş yapıp temiz havayı çekin içinize..iyi gelecektir. Ya da güzel bir meditasyon müziği açıp boşaltın aklınızı. Kendinize inanın. Sevgi ile kalın  21.11.2014 15:02
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 61
Toplam yorum
: 32
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 476
Kayıt tarihi
: 16.02.10
 
 

Yazmak, ekmek gibi su gibi.... Ruhumun nefes alması gibi.... Hayatı tanıyabildiğim, kavrayabildiğ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster