Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Temmuz '08

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
747
 

Ağlamam gidenlerin ardından

Ağlamam gidenlerin ardından
 

Kendi kendine yetmeyi öğreneceksin önce. Ayrılık denen illetin üzerinde bıraktığı o kokuşmuş hüznü bir tarafa bırakıp, hayatın sona ermediğini görebileceksin. Onsuz da geçebilen zamanın tadına varıp, belki bir şarkı açıp başlayacaksın oynamaya. Elinde kahven, balkonundan denize doğru parıldayan o muhteşem yaz güneşinin güzelliğini iliklerine kadar hissedeceksin. Hatta yeni aşklara yelken açıp vuracaksın dibine bu dünyanın. Yaşanmışlıkları ya da yaşamak için verilen sözleri düşünmeyeceksin. Onlar tarih oldu artık.

Yapabilirsin... Sen güçlüsün... Ama ben değilim. Ben sensizliği içimde en derinlerimde hissederken ne elimde kahvem denizi izleyebilirim, ne de anıları düşünmeden yaşayabilirim. ben hayatımın her alanını seninle doldurmuşken seninle yaşamak için hep zulaya atmışken bütün özentilerimi, bırak da yaşayayım doya doya sensizliğimi.

Düşünmeden edemiyorum çoğu zaman belki de sen haklıydın bu ayrılıkta. Ben kimdim ki zaten. Her sıradan insan gibiydim. Sana ne verebilirdim ki saf ve tertemiz bir sevgiden başka. Belki yetebilirdi sana bu kadarı da. Ama sen yetmesi için denemedin bile. Sadece sevdiğini sandığın bir yıldızdım gözünde. Ama sen benim için SEVDİĞİM HATTA TAPTIĞIM BİR YILDIZDIN.

ERİŞİLMEZİM.......

Henüz ayrıldığımızı sanırım sen de bilmiyorsun. Henüz birşey söyleyemedim sana. Oysa sen de bunu istiyordun bana her bakışında. Bu çok açık. Seni tanıyorum sonuçta. Tek bir bakışında nelerin gizli olduğunu anlayabilirim. Bunu da anladım işte. Sen de istiyordun bitmesini, senin için de en doğrusu buydu. Büyük bir aşkın enkaz haline gelmesi. Sen bu enkazın baş mimarı. Bense bu en enkaz altında kalan hayallerini toplamaya çalışan biri. İki farklı dünya. Aynı sonu yaşarken bile, farklı sonuçlar.

Şimdi mutlu ol. Bunu yürekten diliyorum. Kısacık ömrümde çok mutlu oldum. Ama artık gitme vakti. Ne sen engel olabilirsin buna ne de ben. ERİŞİLMEZİM. BİR BAŞKA BAHARDA BAŞKA YERDE BAŞKA MİSYONLA.... BELKİ HE? NE DERSİN?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

ne güzel böyle hala duygu dolu aşklarına ve en başta kendine sadık insanların olması.

balımen 
 30.07.2008 15:43
Cevap :
sadakat aşkın en önemli temeli değil mi zaten? Tanrım kimseye ayrılık acısı yaşatmasın. Yaşasam bile yine de aynı sadakat içimde varolurdu sanıyorum... sevgiler....  30.07.2008 16:38
 

Meriç bey, yazınızı giriş cümlenizi çok beğendiğim için okudum.Fakat o güzellik 2. parağrafta yerini zayıf bir karaktere bırakınca hayal kırıklığı yaşadım.Bu detayı önemsemeyenler için güzel bir yazı olmuş.

sezar pan 
 29.07.2008 14:32
Cevap :
her seven biraz kırılgan ve biraz da zayıftır. Hele ki istenmeyeb ayrılıklar yaşayınca. Yorumunuz için teşekkür ederim. sevgiler....  29.07.2008 14:45
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 6
Toplam yorum
: 6
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 1213
Kayıt tarihi
: 07.06.08
 
 

82'nin sıcak bir Ağustos akşamında küçük bir Rum kasabasında merhaba demişim bizim ahaliye... 14'ünd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster