Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Temmuz '08

 
Kategori
Dostluk
Okunma Sayısı
1087
 

Ah be dostum

Ah be dostum
 

Ah be dostum, ne çok şey paylaştık seninle. Kimsenin bilmediği sırlarımızı anlattık. Kimi zaman güldük, kimi zaman dertleştik, kimi zaman ağlaştık.
İlk tanıştığımız zamanlar birşeyler sorduğumda, konuşucaklarımızın hepsini birgünde bitirmeyelim sonra konuşucak lafımız kalmaz derdin.

Sende haklıydın, böylesine güzel, dostluk, kardeşlik ne sen, ne de ben tahmin edebilirdik. Dünya ahiret bacı, kardeş olduk, öyle gördük, tertemiz, artniyetsiz sevdik birbirimizi...

Aradan yıl geçti paylaşımlarımız hiç bitmedi ki, hiç susmadık, hiç bıkmadık, öyle çok anladık ki birbirimizin halinden. Zaman zaman sen ben oldun, ben sen oldum.. bir bütün olduk..

Ah be dostum ..

Öyle güzel bir dostluk, kardeşliğimiz oldu ki seninle, artık korkar oldum..

Daha sana veda ederken; özlücem seni ablacığım diyorsun, özlem duyuyorsun.. Hayat çok acımasız be kardeşim. Hep yanımızda var olucaklarını zannettiğimiz şeylerin birgün yanımızda olamayacağınıda bilmemiz gerekiyor. Aslında bunu en iyi bilen kişiler olduğumuzu da biliyorum.

Ah be dostum bak yine hüzünledim, gözlerim doldu. Biliyorum şuan yazımı okuduğunda aynı durum sendede var. Ama hüzünümün derinliğine indiğimde güzel bir mutluluk hisside yaşıyorum..

Diyorum ki..
Acaba kaç tane insanda var bu kadar güzel dostluk, menfaatsiz, yalansız, riyasız..
Acaba kaç tane insanda var bu kadar birbirine güven..
Acaba kaç tana insanda var bu kadar birbirine saygı..
Acaba kaçtane insanda var bu kadar tertemiz sevgi..

diyorum ve kendimi şanslı hissediyorum..


Ah be dostum. İŞTE BÖYLE...
Birgün yanımızda var olamadığımız gün geldiğinde, ömrümüz nihai son bulduğunda, geriye baktığımız zaman çok güzel bir dostluk, sevgi, kardeşlik yaşadığımızı düşünüp kendimizde moral bulmayı bilelim. Çok zor olduğunu biliyorum; zor olduğunu biliyorsun. Ama bu gerçeklede yaşamamız gerektiğini düşünüyorum be dostum..
Ve..
Buna dayanarak çok sevdiğim bir sözü yazmak isterim. Dost vurulunca değil unutulunca kahrından ölürmüş. Biz dostlarımızı kır çiçekleri gibi avucumuzda değil kurşun yarası gibi yüreğimizde saklarız...

Daha çok şey anlatmak isterdim... Ama boğazım düğümlendi, beynim kilitlendi... İdare et be dostum...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

ne mutlu size böyle candan bir dostunuz olduğu için. dediğiniz gibi acaba kaç kişide vardır. zaten çok fazlasınada gerek yoktur en fazla 2-3 candan dost, arkadaş, kardeş insana yeter, gerisi arkadaştır sadece. şükürler olsun ki benimde öyle can dostlarım var, her zaman yanımda, her zaman yanlarında olduğum....sevgiyle kalın...

sakura 
 03.10.2008 15:00
Cevap :
Sizin adınıza da çok sevindim böyle güzel dostluklara sahip olmanıza.. sevgiler, selamlar..  03.10.2008 15:49
 

candan öte can mı ola bu dünyada,cansız kaldığında beden, dostlarım ne olaaa,ne kalaaaa ..!

hekimoğlu16 
 18.09.2008 16:52
Cevap :
Saygı duyarım. Teşekkür ederim yorumunuza.. saygılar..  18.09.2008 18:27
 

dostluk, bedenin iki ayağı gibi değil mi? ayakta tutan, elleri olup uzanan, gözleri olup gören, tınısına gözleri dalan bir duygu değil mi, sevgiler.

erol aslan 
 07.07.2008 15:54
Cevap :
Merhaba.. Sizin bir yazınız vardı çok önceden yazdığınız ''gerçek dostluklar'' diye başlığı ve ben oraya bir yorum yazmıştım fugen kale nikimle ,eğer o yorumuma bakarsanız şimdiki cevabımı anşalamış olursuınuz..saygılarımla...  07.07.2008 19:11
 

32 yıldır yeryüzündeyim keşiflerimden biridir: siz iyi olursanız karşınızda ki de dostça ve iyi oluyor. İstisnası vardır elbet ama bizi her yabancıya bile şüpheyle yaklaşmayı öğrettiler. Ben çok şükür öyle kimseden ciddi bir kötülük filan görmedim. Dostlar bazen istemeden kırsalarda, toparlamayı bilen insanlardır.. Diyorumm ben..

silik 
 02.07.2008 16:14
Cevap :
Bende doğru diyorsunuz diyorum ve katılıyorum. Yorumuna çok teşekkür ederim.zaten dostluk, arkadaşılık ilk etapta birden oluşmuyo zamanla sözünü ettiğiniz şüpheler gidiyor , yerini oluşabiliyorsa dostluğa, arkadaşlığa, kardeşliğe bırakıyor.. saygılar..  02.07.2008 17:54
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 88
Toplam yorum
: 458
Toplam mesaj
: 118
Ort. okunma sayısı
: 837
Kayıt tarihi
: 08.10.07
 
 

İnsanın insanlara verdiği değerlere sahip çıkılmazsa İNSANLIK ölür.. Önce değerlerimize sahip çık..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster