Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Eylül '09

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
478
 

Ah be sonbahar...

Ah be sonbahar...
 

"Her sonbahar bir ayrılık getiri derler,
Her yaprakla bir hayat sona erer,
Her damla ile bir ilişki bitermiş.
Doğru olmasaydı keşke!!"

Yaz başında kaldığımız yerden devat etme kararı almıştık seninle... Bir süre sorunsuz şekilde devam etti herşey, belkide ben öyle görmek istedim.

Sonra sonbahar geldi... Yavaş yavaş koptuğumuzu hissettim seninle...En büyük mutluluğumu seninle paylaştığımda, o zaman anladım bittiğini, bittiğimizi... Oysa ben senin sevinçlerinde senden çok sevinirdim, senin sıkıntılarında da senden çok dertlenirdim...

Ne garip içim acımıyor, kabullenmek mi bu? Bittiğine inanmak mı? Aklımda hep aynı soru neden? Ama bu sefer cevabı hiç merak etmiyorum.

Bir karar aldım sonunda... Gitmeliydim bu koca şehirden... Gelen iş teklifini kabul etme kararı aldım. İçin pırpır ediyordu. İş teklifini ve gitmeyi düşündüğümü sana söylediğimde, çok farklı tepkiler beklemiştim senden. Neden hayal ettiklerimizle yaşadıklarımız bu kadar farklı olur her zaman? Senin bana gitme demeni beklerken, sen sadece iyi düşündün mü dedin. Düşündüm...hemde inanamayacağın kadar çok düşündüm...

Yeni bir hayat kurmayı, sensiz bir hayat kurmayı çok düşündüm. Sensiz bir hayata başlama düşüncesi beni hiç rahatsız etmedi. Sonbahar bize de ayrılık getirdi...

Bu satırları yazdığımda, yeni hayatımla yeni şehirdeyim... Sen ise Adana da kaldın. Ne beni yolcu etmeye geldin, ne de gideceğimi söylediğim günden beri telefonlarıma çıktın.

Ben bahara yelken açtım. Önümde kış olsada her kışın bir baharı vardır sevgili...

Olmaz biliyorum ama, belki birgün yeniden bir baharda buluşuruz seninle...

O zaman kaldığımız yerden değilde, temiz bir sayfadan başlarız belkide...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bu anlatımın rol modeli kendine işkence yapar halde. Akıl iflas, duygular pik yapmış. Önünde yırtması, yakması ve yok sayması gereken bir defter dururken hala yeni sayfadan söz ediyor.. hem de kendi kendine.. belli ki dünyalar çok farklı ve hiç ortak nokta yok. Her şeyden en değerli olan insanın kendisidir.

Ahmets 
 28.09.2009 11:29
 

Gitmek istemeyen satırlar sanki bunlar.. Hala "gitme" demesini bekler gibi sevgilinin.. Ve kimbilir, "gitme" demeyi çok isteyipte uygun sözcüklerin bulunamayışıdır eldeki toplam.. Ve ayrılıklar acıtır.. Bugün olmasa da, yarın.. Mutlaka..

Mavi Karadeniz 
 27.09.2009 12:35
 

İçsel dünyanın ve yaşananların dışa vurumu mudur bilmiyorum ama yazı içeriği ve duygusallığı ile ön planda. Sevgimle.

Olgun Ekinci 
 26.09.2009 16:39
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 26
Toplam yorum
: 14
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 810
Kayıt tarihi
: 19.10.08
 
 

77 yılında Adana' da doğdum. Üniversite, lise, ortaokul ve ilkokulu Adana' da okudum. Şimdi de Adana..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster