Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Şubat '08

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
436
 

Ah şu cep telefonları!

Ah şu cep telefonları!
 

Cep telefonu güzel bir icat. Ama kullanan kişiye göre şekil alan bir alet. Bu yazımda bu şekilleri yazmaya çalışacağım.

Bir anımla başlayayım bir zamanlar güzel bir sevgilim vardı(ah şu gençlik) arkadaşı tuvalette mesaj çekmeye çalışırken nasıl olmuşsa telefonunu tuvalete düşürmüş nasıl olur diye çok gülmüştüm komik değil mi komik tabi ama gülmeyin ben güldüm boşuna dememişler gülme komşuna gelir başına diye aynı şeyi bende yapıyordum tuvalette mesaj çekmeye çalışıyordum kız arkadaşıma zaten ne gelirse başımıza bu kızlardan geliyor!!! Düşürdüm evet bende yaptım ve onun kadar şanslı değildim köydeydim uzun bir boruyla topraktaki çukura gidiyordu telefonu görüyordum ama çok aşağıdaydı ama şanslı olduğum bir konu vardı kaldığım öğretmen arkadaş bir dahiydi ve yeni bir icatla karşı karşıyaydık yeni icadıyla telefonumu çıkardı. Telefonumu yıkadım köpükledim ama içime sinmedi sonra sattım size tavsiyem ikinci el telefon almayın aldığınız telefon benim telefonum olabilir.

Birazda çevremde gördüğüm cep telefonu manzaralarını anlatayım. Bazılarında sanırım sesimizin dörtte biri karşıya gider diye bir inanç var bu tipleri her yerde görebiliriz yolda otobüste her yerde konuştuklarının hepsini duyarsınız kulağınızı tıkasanız bile öylemi haaa haaa seni şerefsiz yaa ben senin şerefsiz arkadaşını dinlemek zorundamıyım. Sevgilim nasılsın tamam bebeğim gelirim… yada telefonda sevişmeni.Birde cep telefonları çaldığında duran tipler var telefonu çalıyorsa durur öyle konuşmaya başlar sıkıntılı bir konu konuşuyorsa dönmeye başlar ama hiç ilerlemez bir daire çizin dönsün dursun. Bu yolda duran tipler eminim ki araba kullanırken telefonu çalıyorsa durmaz hem kullanır hem konuşur öylede ilginç bir ülkede yaşıyoruz. Birde özellikle gençlerde görüyorum telefon onun her şeyi oluyor nereye gitse yanında gece yastığının altında telefonla uyuyor telefonla kalkıyor yani, eskiden ayıcıklara filan sarılırdı şimdi cep telefonlarına … Telefonlarıyla o kadar bütünleşmişler ki on parmak mesaj bile çekebiliyorlar düşünün yani durumu.

Kim ne derse desin cep telefonu internetle birlikte çağın icadı. Ama doğru kullanmasını bildiğimiz sürece, lütfen biraz dikkat.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

: ) Telefonun çıkartılışını kafamda canlandırdım çok iğrençti . ) Mobil teknolojinin gelişim başlangıcındayız daha... Önümüzdeki yıllarda herşey daha farklı olacak.Özellikle Nokia'nın atılımları ve yeni model cihazları ağzımızı açık bırakacak farklılıkta olacak ama dediğiniz gibi 2. el cihaz alımında dikkat.Telefon köpük kokuyorsa kesin almamak gerek : ) Sevgiler.

Kalbin Ritmi 
 13.02.2008 17:31
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 79
Toplam yorum
: 52
Toplam mesaj
: 13
Ort. okunma sayısı
: 1150
Kayıt tarihi
: 11.02.08
 
 

Sınıf öğretmeni. 39 yaşında. İstanbul'da görev yapıyor içinden geldiği gibi yaşıyor ve yazıyor.....

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster