Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Ocak '10

 
Kategori
İnançlar
Okunma Sayısı
3931
 

Ahir zamana, Hz.İsa ve Hz.Mehdi'ye işaret eden ayetlerin ebced değerleri 1

Ahir zamana, Hz.İsa ve Hz.Mehdi'ye işaret eden ayetlerin ebced değerleri 1
 

Kuran Yüce Allah'ın Hak Olan Sözüdür !...


Kuran'da birçok ayetin ebced değeri çok farklı rakamları verirken, aşağıda ebced hesaplaması yapılmış ayetlerin, tarihsel olarak hadisler ışığında değerlendirildiğinde bu tarihleri vermesi, çok şaşırtıcı ve mucizevidir, ve Allah'ın sözü olduğunun kanıtıdır.

"Korkma" dedik. "Muhakkak sen üstün geleceksin." (Taha Suresi, 68)"

Ayetin Ebcedi: MİLADİ: 1956

Hani Allah peygamberlerden 'kesin bir söz (misak)' almıştı: "Andolsun size kitap ve hikmetten veripsonra size beraberinizdekini doğrulayan bir elçi geldiğinde (1), ona kesin olarak iman edecek ve ona yardımda bulunacaksınız." Demişti ki: "Bunu ikrar ettiniz ve bu ağır yükümü aldınız mı?" Onlar: "İkrar ettik" demişlerdi de "Öyleyse şahid olun, Ben de sizinle birlikte şahid olanlardanım (2), " demişti. (Al-i İmran Suresi, 81)

Ayetin Ebcedi (1): 1956 Ebced (2): Hicri: 1416, Miladi: 1994

Biz ise, yeryüzünde güçten düşürülenlere (1) lütufta bulunmak, onları önderler yapmak ve mirasçılar kılmak(2)istiyoruz. (Kasas Suresi, 5)

Ayetin Ebcedi (1): 1996 Ebced (2):

... önderler ... ve mirasçılar kılmak: 2021 Biz seni yalnızca bir müjde verici ve uyarıp-korkutucu olarak gönderdik. (Furkan suresi, 56)

Ayetin Ebcedi: 1981 (Ayrıca sure numarası(25)x ayet numarası (56)= 1400 (Miladi 1981)

İşte böylece biz yeryüzünde Yusuf'a güç ve imkan (iktidar) verdik. Öyle ki, orada (Mısır'da) dilediği yerde konakladı. Biz kime dilersek rahmetimizi nasib ederiz ve iyilik yapanların ecrini kayba uğratmayız. (Yusuf Suresi, 56)

Ayetin Ebcedi: 2017

Dedi ki: "Kiminiz kiminize düşman olarak, hepiniz ordan inin.Artık size Benden bir yol gösterici gelecektir; kim Benim hidayetime uyarsa artık o şaşırıp sapmaz ve mutsuz olmaz." (Taha Suresi, 123)

Ayetin Ebcedi: 1982

De ki: "Herkes gözetlemektedir; siz de gözleyip durun.Sonunda, dümdüz (dosdoğru) yolun sahipleri kimlermiş ve doğru yola ulaşan kimlermiş, pek yakında öğreneceksiniz." (Taha Suresi, 135)

Ayetin Ebcedi: 2023

Ve onları, kendi emrimizle hidayete yönelten önderler kıldıkve onlara hayrı kapsayan-fiilleri, namaz kılmayı ve zekat vermeyi vahyettik.Onlar bize ibadetedenlerdi. (Enbiya Suresi, 73)

Ayetin Ebcedi: 1984

Elif, Lam, Mim. Rum (orduları) yenilgiye uğradı. (Rum Suresi, 1-2)

Ayetin Ebced: 1980

Birkaç yıl içinde.Bundan önce de, sonra da emir Allah'ındır. Ve o gün mü'minler sevineceklerdir.(Rum Suresi, 4)

Ayetin Ebcedi: 2010

Andolsun, biz Zikir’den sonra Zebur'da da: "ŞüphesizArz'a salih kullarım varisçi olacaktır" diye yazdık. (Enbiya Suresi, 105)

Ayetin Ebcedi: 2051

Dilersek, onların üzerinegökten bir ayet (mucize) indiririzde, ona boyunları eğilmiş kalıverir. (Şuara Suresi, 4)

Ayetin Ebcedi: 2022

2. kısımla yazım devam edecek.

(http://www.kehfsuresiveahirzaman.com/)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sizin bu yazınızı ilk okuyan benim sanırım, İnançlı olmak çok güzel de neden İsa mesihe ve ona inanmak zorunda olmayıp bir mehdi arayışında olupta bunu tüm blog yazar ve okuyucularına duyuruyorsunuz? Ben her zaman söylediğimi tekrarlamak isterim. Önce okuyun tarafsız bir göz ve yürekle. Mehdi dediğiniz İsa'nın kendisidir. Hz. Yahya bile onun kimliğini biliyordu. Saygılarımla,

Tülin Karaman 
 14.01.2010 23:19
Cevap :
Merhaba Tülin Hanım, Mehdi ve İsa Mesih farklı iki ahir zaman şahıslarıdır. Hz.Mehdi İslam'ın dünyaya hakim olması için ilmi mücadele yaparak, iman hakikatlerini insanlara anlatacak ve İslam'ın dünyaya yayılmasına vesile olacak kişidir, Hz. İsa'da Allah'ın yeryüzüne ikinci kez dönüşünü müjdelidiği mübarek, güzeller güzeli bir peygamberidir, ve bu yüzyılda yeryüzüne dönecektir. Hatta Hz.İsa yeryüzüne geldiğinde dünya liderleri İslam ile ilgili olumlu açıklamalarr yapacaktır. Kuvvetle ihtimal Hz.İsa şu an yeryüzünde.Hz.İsa ikinci kez geldiğinde bütün kutsal kitapları okuyacak ve Kuran'ın hak olan Allah'ın sözü olduğunu anlayacak ve Kuran hükümlerine göre hareket edecektir.İnşallah bu kutlu şahısların her ikisini de kısa zamanda göreceğiz. Yorumunuz için teşekkürler. (www.hazretimehdi.com) (www.hazretiisagelecek.com)  16.01.2010 23:53
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 164
Toplam yorum
: 87
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 2783
Kayıt tarihi
: 01.11.09
 
 

Özel bir şirkette dış ticaret yetkilisiyim. İnternet üzerinden toplamış olduğum bilgileri, başkal..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster