Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Ağustos '08

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
787
 

Ahmedinejad Çıkmazı !

Ahmedinejad Çıkmazı !
 

Girer mi insan çıkmaza bile bile?


Yer gene vukuatlar bulvarı İstanbul... Saat ibreleri 13.25'i gösteriyor ve İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad Türkiye'de!

Sebep mi? Sebep birden fazla...

1996'dan bu yana yapılan en üst düzey ikili temas! Hem ülkesine hem de dünyaya "yalnız olmadığını göstermek! Mutabat zaptı! Pkk! Türkiye’nin ABD ve İsrail ile olan ilişkileri! Nükleer kriz!
...
Bütün hazırlıklar tamamlanır, sayın başkan ve heyeti özel uçağıyla Türkiye/İstanbul-Atatürk havalimanındadır. Havalimanında Türkiye’ye yaraşır bir şekilde resmi törenle karşılanır, bütün güvenlik adeta sayın Ahmedinejat için seferber olur…

Efendim İran cumhurbaşkanı ne iyi ne hoş etmiş de ülkemize gelmeyi düşünmüş; fakat bundan hoşnut olmayan, gene malumunuz adı var kendisi yok olan HALK!
Neden mi? Neden gene çok...

İran Cumhurbaşkanı geliyor Ahmedinejad; Avrupa’dan Anadolu'ya geçiş yolları trafiğe kapalı... (Boğaz) Çağlayan, Okmeydanı, Haliç köprüsü güzergâhları da trafiğe kapalı... Beşiktaş sahil yolu ve E5 tamamen kapalı... Üstelik İstanbul ahalisine hiçbir şekilde trafik kapanacağı bilgisi ulaşmıyor, bu bile çok görülüyor anlaşılan… Olur olur da pes dedirtiyor artık bu kadarı da!

Şimdi bunlar ne demek bir de bunlara bakalım :

Bütün toplu taşıma araçları dahil olmak üzere bir sürü araç yolda kalacak,
Havalimanında bu trafik nedeniyle uçaklar kaçırılacak,
Kiminin iş görüşmesi, kiminin sağlık kontrolü ertelenecek...
Ve trafik sorunun meydana getirdiği bir sürü olumsuz vaka!

İranlardan kalkmış gelmiş koca Cumhurbaşkanı gelmiş gelmeye de bizim CUMHUR ne olacak?
Öğlen saatlerinde dakikalarca upuzun bir kuyruk, güneş tam tepede saç baş mı yolacak, tırnak mı yiyecek sinir ve stresten?
Cumhurbaşkanını düşünen neden CUMHUR’u da düşünmez. Madem kendine yaraşır bir karşılama, pürüzsüz bir güvenlik sağlayacaksın masum insanların ne suçu var…Bir haber uçursana yahu…Bu kadar mı zor?

Şimdi bütün İstanbul halkı bir açıklama bekliyor ve oldukçada sinirli görünüyor, mikrofon uzatılan herkes ya ah diyor ya da beddua ediyor… Bunun vebali ne olacak?

Şimdi halkın karşısına Polis dikmek yerine kendileri çıkacak diye umut ediyor, ilerleyen günlerde böyle bir hata için halka nasıl bir yaklaşımla telafi sunulacak merakla bekliyorum…

Not:CUMHUR’un kelime anlamı halk topluluğu olup aynı kararı, hükmü kabul eden Alimlerin ekseriyeti demektir...

Tuğba ÇARDAKKAYA

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Elinize sağlık sevgili blog yazarı.O gün işime gitmek evden çıktım evden çıktığımda saat 13:30 sıralarıydı.Yaklaşık 10 dkka sonra leventteydim ama anlamsız trafiği görünce şaşırdım.Sonra arabaların hepsinin geri dönüp geldiğini gördüm.İleride birşey olduğu kesindi.Minübüsten inip yürümeye başladım.Zincirlikuyu köprüsünün altında 2 polis arabası yolu kesmiş.Trafiğin içinde polislere yaklaşık 60 metre kadar uzaklıkta ambulansların siren sesleri.Polislerin yanına giderek ambulansları gösterdim 1 tane de değil 3 tane polis:''benim yapabilecek bişeyim yok dedi''... İnşallah o ambulansı bekleyen annen veya babandır dedim ve suratına anlamlı bir bakış ifadesi bırakarak işime doğru devam ettim yürümeye.İnsanların ayakkabılarının altı erimişti sıcaktan... Bu güzel yazınız içiniz tekrar tekrar teşekkürler

eşkiya 
 26.08.2008 10:56
Cevap :
Sevgili eşkiya her şey gibi bunun da üstünden geçildi...Gene olan bize oldu.Allah yardımcımız olsun ne diyelim.Sevgiler!  26.08.2008 18:15
 

Walla adam kendisi bile halktan özür diledi de bizim yöneticilerimiz (???) neden özür dilemedi ben buna şaşarım. Ve bizim yöneticilerimiz adına özür dilemiş sayılır. Ayrıca not da geçiyor, bizim ülkemizde bu tür şeyler kesinlikle yasaktır, yapılamaz diye. Bunun yanında ben daha yönetici konumundaki şahısların halktan birilerini, halkın sorunlarını düşündüğünü görmedim, duymadım.

blogcuu 
 19.08.2008 0:27
Cevap :
Bizim yöneticiler her şeyin en iyisini biirler...Tesekkürler !  19.08.2008 14:51
 

Mahmud ahmedinejat gibi Batıya kafa tutan adamı kimse kolay kolay sevmez. ülkemizde de kolay kolay kimse sevmez hem antiemperyal hem şii bence bu önlemlerin alınması gayet iyidir tuğbacan hiç şikayet etme böyle adamlara ihtiyaç var.

Murat Turan 
 16.08.2008 14:47
Cevap :
Böyle adamlara ihtiyacın olup olmaması farklı bi çerçeveden değerlendirilmeli.Ben sadece halka yaptıklarını göz önüne alarak eleştiri de bulundum.Üstelik Ahmedinejad bu olaydan sonra bizim yöneticilerimizin yapması gereken şeyi yaptı:"Tüm İstanbul halkından özür dilerim,benim ülkemde ben böyle yapmazdım."dedi açık açık...Üzerine biraz düşünmek lazım,Tesekkürler !  16.08.2008 20:08
 

Tamam Yazınız genel olarak çok güzel fakat ben İstanbulda yaşamadığım hade İstanbulda Hangi yolların kapanacağını tam da bu site Milliyet.com.tr de görmüştüm ve okumuştum yani daha öncesinde kapanacak yollar hakkında Türkiyenin en çok ziyaret edilen sitesinde haber edilmiş daha ne olsun ki.

Cafer Pascha 
 16.08.2008 11:20
Cevap :
Biz toplum olarak okumaktan yoksun bireyleriz,bunu siz okudunuz ben okudum ancak başka şeylere gelince iş Medya bagırmaktan ses tellerini koparıyor...Hiçbir sekilde yazılı bir haber ulaştırılmadı,yazılanlar da tahmin üzerine muhtemel kapanacak yolları biliyordu;ama bakınız demek ki herkes tahmin edecek kadar zeki değilmiş...Yollardaki rezaleti ben gördüm ! Sevgiler !  16.08.2008 14:13
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 54
Toplam yorum
: 658
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1214
Kayıt tarihi
: 31.07.08
 
 

Yasamanın ve varolmanın en güzel kanıtı olan ALLAH'ın yeryüzündeki en güzel yansımasıyım... İdeal..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster