Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Aralık '14

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
61
 

Ahmet Çakar & Rasim Ozan Kütahyalı neler NELER SÖYLÜYORSUNUZ?

1 Aralık tarihli Beyaz Futbolda ( bu program futbol televolesi) bir tartışma vardı. Hamza Hamzaoğlu GS ye TD olmuş ve yapılan törenlerdeki konuşmalar ile Abdürrahim Albayrak ın Hamza nın yanağına koyduğu öpücük tartışılıyordu.

Hamza FTerim in baskısı ile göreve getirilmiş. Bu açık ve net ortada. Hamza da yaptığı konuşmada FTerim e teşekkür ediyordu. AÇakar ile ROK mevcut durumu içine sindirememiş. Veryansın ediyorlardı. Sert konuşmaların amaç dışına çıktığını söyleyen suncu EŞener sıkıntılar içine giriyor konuşmayı döndürmek için herşeyi deniyordu. 

AÇakar ve ROK konu hakkında düşüncelerini ifade ederken FTerim in bir anasına küfür etmedi. Her şeyi söylediler. Ne yazıkki söylediklerinde çok haklıydılar. İfade ettikleri sade gerçek şuydu.

FTerim sen milli takımlar direktörüsün. Aldığın paraya bir şey demiyoruz ama hak ettiğinden fazla para aldığın gerçek. Ve sen ne nasıl adamsın ki? görevin milli takım ile ilgili olduğu halde GS nin işlerine karışıyorsun. Başarısız olduğun ortada ve sen artık milli takımda kalamayacaksın göreve gelmeden önce yardımcın Hamza yı GS ye TD olarak gönderiyorsun. Sen bu kadar ucuz işler yaparak Türk Sporunu nereye getirmeye çalışıyorsun?

Hamza için kimse negatif bir şey söylemiyor. Ancak böyle bir senaryo içinde figüran rolünü neden kabul ediyorsun diyordu. ROK konuşmasında burası aşiret toplumu değil Türkiye bazı insanların elinde oyuncak olamaz gibi sert cümleler kurdu.

Yapılan konuşmalarda Türk Futbolunun bulunduğu yerin altı defalarca çizildi. Türk Futbolunun yerinin kötü olduğunu herkes biliyor. Bu kötülüğün farklı nedenleri olmak ile birlikte içinde en önemli yanlış ne yazıkki FATİH TERİM dir. Yaşamda ve sporda hiç kimse vazgeçilmez değildir. Fatih Terim ise görev verilecek bir şahsiyet değildir. İşine kişisel çıkarlarını sokmuş başarısız ve ilkesiz her yerde,her  şartta kendini düşünen bir insandan başka bir şey değildir.

Abdürrahim Albayrak Hamza yı nasıl seçtiğini anlattı. Gerçekler gün gibi ortadayken komiklik ötesine çıktı bu anlatım. Öpücük ise bir dünya rekoru olmuştur. Albayrak bu masum hareketi ile GUINESS rekorlar kitabına girmeye hak kazanmış olabilir. AÇakar & ROK ciccidyet ile bağdaşmayanbu hamleyi beğenmedi. TD sözleşme törenine böyle bir davranışı yalnız Albayrak yapar başkada kimse yapmaz. Yanlış kim yaparsa yapsın yanlıştır. Yüksek makamdaki insanların yanlışlarını bizden başka kimse doğru demez.

Ahmet Çakar ve ROK bu  programda yaptığı konuşmalar ile Türk Sporuna küçük de olsa bir ışık yaktılar. Türk Sporunda yanlış adamlar doğru iş yapamayacağını artık öğrenmemiz gerekiyor. Ve başta FTerim olmak üzere yanlış insanlara destek kalemler. Evet Orhan Erdemir hakem olarak FTerim e karşı çıktı ve hayatı bitti. Ama o FTerim artık yok. Korkmayın gördüğünüz yanlışları söylemekten çekinmeyin. Bugün gerçekler sizi rahatsız etmiyorsa allah size yardım etsin

 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 246
Toplam yorum
: 23
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 169
Kayıt tarihi
: 08.09.09
 
 

01.04.1956 doğumluyum. İnsanca yaşamın en önemli değer olduguna inanırım. Paylaşmanın önemine ina..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster