Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Şubat '14

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
587
 

Ahmet Haşim sen sevmeyi bilmedin ki ölmeyi bilesin

Ahmet Haşim sen sevmeyi bilmedin ki ölmeyi bilesin
 

Ahmet Haşim


Ne güzel demiş şair AHmet Haşim "Sen sevmeyi bilmedin ki ölmeyi bilesin (1)"... Çağımızda insanların her geçen gün kendini beğenmişlik duygusunun artmasından dolayı platonik aşklar hızla artmaya başlamış durumda. Çevremizde kısa bir inceleme yapacak olursak sevdiği kişinin kendisini sevmemesinden yakınan çok kişiye rastlayabiliriz. Bu durumun temel sebebi insanların sevmeyi ve sevilmeyi unutmuş olmasıdır.

Sen sevmeyi bilmedin ki ölmeyi bilesin. Ne kadar manalı bir söz değil mi? Hep duyarsınız sensiz ben ölürüm cümlesinin kurulduğunu ancak sevgisizlikten kimsenin öldüğünü gördünüz mü? Sevgi o kadar basite indirgenmiş durumda ki insanlar artık sevmeyi eli yüzü yıkamak kadar basit görmeye başlamış durumda. Bu durumda gerçek sevginin olmamasından dolayı yapılan evliliklerin kısa süre de son bulmasına neden olmaktadır. Çünkü insanlar artık sevmeyi de sevilmeyi de unutmuş durumda.

Leyla ile Mecnun, Kerem ile Aslı aşklarının günümüzde de yaşanmasını buram buram umut ettiğimi belirtmek isterim ancak insanlar haksızlıklara uğramaya devam ettiği sürece ne yaşanan bir aşk ne de yaşanan bir sevgi kalacak gibi görünüyor. "Bir kişiye yapılan haksızlık, bütün topluma karşı işlenen bir suçtur (2)" diyen Uğur Mumcu Bey gerçekten sözlerinde çok haklıymış.

Sevmeyi ve sevilmeyi hiçbir zaman baside indirgemeyin. Sevgi her daim yaşamın daha güzel kılınması adına ön planda olmalı ve ön planda kalmaya devam etmelidir.

Kaynak: 1) Ahmet Haşim Sözleri

http://www.resimlersozler.com/2014/02/ahmet-hasim-sozleri.html

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 8
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 43387
Kayıt tarihi
: 14.01.14
 
 

Elimden geldiğince insanlık yararına bilimsel makaleler yazmaya çalışan birisiyim. Sakarya'da..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster