Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Ağustos '17

 
Kategori
Söyleşi
Okunma Sayısı
218
 

Ahmet Şerif İzgören '' Kendi Hayatının Lideri Olmak - Fark Yaratmak '' Seminerinden İzlenimler

Ahmet Şerif İzgören '' Kendi Hayatının Lideri Olmak - Fark Yaratmak '' Seminerinden İzlenimler
 

Tiyatro bileti bakmak için internete girdiğimde, Ahmet Şerif Hoca’nın “Kendi Hayatının Lideri Olmak – Fark Yaratmak” semineri ile karşılaştım. Kitaplarını okuyan, YouTube’da eski videolarını izleyen biri olarak kendisini canlı izlemeyi çok istiyordum, fakat bir türlü denk getiremiyordum. Seminerin tarihine baktım. Bu sefer gitmek için bir mani bulunmuyordu. Biletler tükenmeden hemen biletimizi aldım ve günün gelmesini bekledim.

Beklenen gün gelmişti. Oturma düzeni olmadığı için mekâna erkenden gidip önlerde saf tutmayı planlıyordum ama İstanbul trafiği buna engel oldu ve sadece 15 dakika kala etkinliğin düzenlendiği yerde olabildim.

Kuzenim ve kız arkadaşımla, önde ama köşede mi yoksa ortada ama arkada mı oturmak konusunda epey bir tartıştık. Sonuçta önde ve köşede olmaya karar verdik. Biraz mutsuzdum köşede kaldık diye ama Ahmet Şerif Hoca’yı canlı izleyebileceğim için de sevinçliydim.

Sonradan yetkililer ortalarda boşluklar olduğu için sağa doğru kaymamızı istediler; bunun sonucunda hem önde hem de ortada olma şansını yakaladık. Artık çok mutluydum.

Seminer başlamadan önce arkamdaki adam yanındaki kadının başının etini yiyordu: “Bir saat yolda kaldık, bir saat de park yeri aradık. Bu eziyeti çekmeye değer miydi, göreceğiz” diyordu. Anlaşılan abi zorla getirilmiş, seminer başlayıncaya kadar söylendi durdu.

Zamanı gelmişti. Ahmet Şerif Hoca sahneye çıktı. Başlangıçta ufak bir ricası vardı; çekim yapılmasını istemiyordu. Bizler bulunduğumuz etkinliğin fotoğrafını çekip internette paylaşmayı severiz. Onun için ben de, “Çaktırmadan bir fotoğraf çekip paylaşayım” dedim. Fırsat kolluyordum ki hocam birkaç kişiye, “Lütfen seminer esnasında fotoğraf çekmeyin” diye rica etti. Ardından, “Çıkışta beraber fotoğraf çektiririz” deyince rahatladım ??

90 Dakika göz açıp kapayıncaya kadar geçti. Seminerden aklımda kalanlar ise;

    Liderlik ile alakalı efsane bilgiler
    Bizlere ışık tutacak çok güzel örnekler
    İdealist bir hocanın bir ülkeye katabilecekleri
    Lise öğrencisi kuzenimin seminerden keyif alması ve çıkışta Ahmet Şerif Hoca ile samimi içten sohbetimiz.
    Arkamızdaki abinin seminer sonunda yanındaki kadının omzunu tutup, “İyi ki gelmişiz” demesi oldu.

Ufak bir tavsiye; olur da şehrinize Ahmet Şerif İzgören gelir ve seminer verirse, sakın kaçırmayın. Ben İstanbul’a gelmesini bekliyorum, tadı damağımda kaldı. Mutlaka tekrar gideceğim…

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 37
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 203
Kayıt tarihi
: 23.05.16
 
 

2006 yılından beri E-Ticaret ile uğraşırım. Pazarlama, E-Ticaret, Ekonomi, Markalaşma vb. konular..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster