Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Mart '18

 
Kategori
Gönüllülük
Okunma Sayısı
138
 

Ahtapot Gönüllüleri Derneği MDM Açılışı Sunumum...

Ahtapot Gönüllüleri Derneği MDM Açılışı Sunumum...
 

Davetiye...


Ahtapot gönüllüleri sosyal dayanışma ve sportif faaliyetler derneği, yapılan toplantılar, çalıştaylar ve alınan eğitimler sonrası 27.7.2017 tarihinde kurulmuş olup, ben kurucu üyeyim ve sadece ben engelliyim, diğer herkes sağlıklı işi gücü olan sportif kişiler. 

Ben üç yıldır içlerindeyim, şu ana kadar Facebook aracılığıyla proje üretip farkındalık sağlardık veya STK'ların derneklerin projelerine destek verirdik, ama bundan sonra kendi derneğimiz adı altında bunu yapacağız. 

Kendi projelerimiz için destek ve bağış toplayacağız, hibe veya fonlarla projelerimize destek alıp harekete geçeceğiz. 

Farkındalık sağlamaya çalışacağımız konularsa; sokakta yaşamını sürdüren hayvanlar, yurtlarda kalan bakıma muhtaç çocuklar, desteğe ihtiyacı olan öğrenciler, engelliler, evsizler ve kimsesizler. 

Bunun yanı sıra dernek merkezimizde elbise, ayakkabı, kitap, oyuncak gibi kullanılmış malzemeleri toplayacağız, temizliğini ve bakımını yaptıktan sonra barkodlayarak sınıflandıracağız ve ihtiyacı olana o şekilde göndereceğiz. 

Bizim bu öncelikli projemiz olup tüm bu işlemleri dernek merkezimiz MDM'de (Malzeme Değerlendirme Merkezi) bulunan çamaşır ve kurutma makineleriyle, ütülerle yapacağız ve tüm bu işlemleri bilgisayarda takip edeceğiz. 

Derneğimiz, insan işçi gücünün tamamını gönüllüler aracılığıyla karşılayacak, bir kaç kişi harici çalışanımız olması düşünülmüyor. 

Bir Ahtapot'un ihtiyaç duyulan her yere uzanan sekiz kolu ve içi sevgi dolu üç kalbi vardır.

Bir Ahtapot gönüllüsü din dil ırk milliyet ayrımı yapmaz, şikayet etmeden koşarak harekete geçer ve gülümseyerek/ gülümseterek çalışır.

Bizim, senin gibi gönüllülere ihtiyacımız var... Bu sebeple gonulluyum@ahtapotgonulluleri.orgadresine kendini anlattığın bir e-posta atarak gönüllü ekibimize dahil olabilirsin.

Derneğimiz kurulduktan sonra ilk projemiz 39. Avrasya maratonu'ndan 78 kişi koşmuş olmamız, MDM adına bağış toplayarak dernek merkezimizin tadilat inşaasını ve kullanılacak olan demirbaşların ödemelerini yaptık.

Dernek faaliyete geçeli çok kısa bir süre olmasına rağmen verdiğimiz sunumlar sonrası LC Wakiki 23 Nisan'larda öğrencilere destek için giyim eşyaları bağışlamaya başladı, Petrol ofisi öğrencilere verilmek üzere bilgisayarlar bağışlamaya başladı ve Dolap.com firması sokağa terk edilmiş köpeklere kulübe yapımı projemize mama desteği vermeye başladı.

Bunun yanı sıra üniversitelere yaptığımız sunumlar sonrası da eğitimci ve öğrencilerden gönüllü desteği almaya başladık.

 

SLOGANIM: "Giymiyorsan okumuyorsan oynamıyorsan..."

 

http://www.ahtapotgonulluleri.org 
http://bagis.ahtapotgonulluleri.org

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 120
Toplam yorum
: 46
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 501
Kayıt tarihi
: 15.12.10
 
 

His kaybı olmayan, sol tarafı felç, tekerlekli sandalyeli bir bedensel engelliyim... 1996 yılında..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster